Не дали,а трудно ли отказахте цигарите при бременност?

  • 20 587
  • 217
  •   1
Отговори

Анкета

Въпрочсчета много

Опции:

* Може да изберете максимум 7 опции.

  • Мнения: 1 844
Здравейте майчета,
Темата е за тези, които са били страстни пушачки, преди бременността. Laughing
Аз например съм такава, но чуденката не ми ще откажа ли напълно цигарите,когато дойде време за бебе,защото съм категорична,че ще го направя,а по-скоро трудно ли ще е. Laughing Ако тръгна да ги отказвам ей така определено много ще се измъча,но пък е възможно да ми е по-лесно,когато знам какъв е мотивът-здраво бебоче. Mr. Green
Та на вас трудно ли ви беше отказването на цигарите,липсваше ли ви навикът, измъчваше ли ви никотинов глад или всичко се оказа по-лесно,отколкото сте си го представяли? Peace
А кога отказахте цигарите-когато запознахте бебеправенето,много преди това или когато се установи бременност? Simple Smile
Таткото отказа ли ги и той-защото аз нашето тате ще го задължа да го направи Whistling предупреден е.
  bouquet

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
При мен просто желанието за пушене изведнъж секна(намаляваше с всеки ден,после дори ми ставаше гадно от цигарен дим),когато потвърдиха бременността.Оказах ги от раз.До днес не съм пропушила  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 39 723
Нека това не е поредната тема "за" и "против". Има поставен конкретен въпрос към пушилите преди бременността

1. А кога отказахте цигарите-когато запознахте бебеправенето, много преди това или когато се установи бременност? Simple Smile
2. Таткото отказа ли ги и той

# 3
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  В годините преди да забременея преминавах  през периоди , когато страстно пушех и такива , в които не ми се поглеждаше цигара .
  Точно преди да забременея бях в период на страстно пушене . Laughing Отказах цигарите щом разбрах ,че съм бременна . Не ми костваше кой знае какви усилия. Беше ми лошо през повечето време , спрях дори и кафето . Таткото не ги отказа , но не пушеше вкъщи и задължително трябваше да си измие зъбите преди да ме целуне (наистина ми ставаше лошо от миризмата на цигари) .

# 4
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
На другите 2 въпроса:

Отказах ги,когато гинеколога потвърди бременноста,т.е. бях в 7г.с. и 6-ти ден от бременността.
Таткото също ги отказа,поне докато родих,после пак пропуши,но не покрай бебето.А аз дори кафето отказах,та и до ден днешен съм още на 3 в 1  Laughing

# 5
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не. Пушех по кутия, понякога и повече на ден.
Спирането, обаче, бе учудващо лесно - никакъв проблем нямах поне с това.

# 6
  • Мнения: 2 658
Опция трета, когато раzбрах, ги спрях. Така и двата пъти. Никак не ми беше трудно, навикът е това което можеше да се каже, че наистина ми липсва. Съвсем поносимо обаче. Не друго.
Таткото не пуши.
То и аz май не влиzам в категорията "страстен пушач". В смисъл, пушила съм редовно, но кутия на ден не съм достигала май почти никога. Уточнявам просто.   Peace

# 7
  • Мнения: 943
Изведнъж спря да ми се пуши още в началото! Иначе пробвах преди това, но не успях!  Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз ги спрях около половин година преди да забременея, не защото решихме да имаме бебе, а защото така реших. Миналата година пропуших пак и сега от седмица пак ги спрях, пак по гореспомената причина.
Мъжа ми също ги спря сега, но честно казано ако не иска не бих го задължила, това е доста лично решение и е важно да си убеден в него, защото иначе не се получава.

# 9
  • Мнения: 2 593
И двата пъти не можах да спра веднага да пуша,първите месеци си запалвах по 1-2 цигари на ден,но аз  никога не съм пушила повече от 4-5 цигари дневно.Това беше само първите месеци(когато всъщност е и най-вредно за плода),после вече си наложих да не пуша въобще.Като родих пак започнах да пуша.Никога не съм била страстна пушачка,в момента дори не пуша  изобщо (имам и лентичка Mr. Green)

# 10
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
постепенно ги намалих и така от 4 месец до 1 цигара на ден

след 5 месец до преди 1 месец-изобщо не пушех

# 11
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Спрях ги, когато разбрах, че съм бременна.
Не ми беше трудно никак, но много ми помогна, че започна да ми се гади от миризмата на цигарите. Навикът ми липсваше известно време, но не беше непреодолимо. Качих обаче повечко килограми.
Съпругът ми продължи да пуши, но така или иначе той почти не пуши вкъщи.
Все още удържам фронта, не съм палила вече 2 години и 8 месеца, надявам се да съм загърбила цигарите завинаги.

# 12
  • София
  • Мнения: 424
И при девете си бременности отказах цигарите веднага след кото разбрах,че съм бременна.Първият път ги отказах без проблем ей така от раз,но при втората бременност беше голяма мък в началото от време на време си дърпах по един, два пъти,но все пак успях.И двата пъти пропуших веднага след като спрях да кърмя.Мъжът ми не съм го карала да ги отказва ,защото въобще не ми ставаше лошо и не ми пречеше само при втората бременност не пушеше вкъщи за да не ме дразни.

# 13
  • Лондон
  • Мнения: 449
Отказах ги след като един хубав ден си направих тест за бременност, същата сутрин си пих кафе с цигара(и), после направих теста и просто прибрах цигарите в едно чекмедже, там си и останаха...Много ми помогна, че по същото време в Англия забраниха пушенето в затворени помещения, та дразнители почти нямах...Никога повече не запалих, надявам се и да не го направя Wink Преди не съм мислела, че е възможно, пушех по около кутия на ден в продължение на близо 20 години...И да ви кажа, главният мотив ми беше не толкова здравето на детето, а мисълта, че то ще ме копира и един ден ще почне да пуши и  то  Confused Таткото не пуши, та в това отношение имах само подкрепа и адмирации...

# 14
  • Мнения: 925
Много добре си го казала - важен е мотивът  Peace В момента, в който видях бледата втора черта на теста за бременност ги отказах /а това беше преди закъснението/. Не казвам, че е било лесно и безпроблемно. За нещастие бях от жените, на които не им се повръщаше от миризмата и ми се пушеше, но ... просто не можех да си позволя да продължа да пуша, при положение, че в мен растеше Той  Heart Eyes
А таткото е непушач  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт