Нощно напикаване при вече по-отраснали деца напр. 10 годишни

  • 3 446
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 504
  Здравейте, моля помогнете ми със съвет практически, ако сте имали моя проблем. Големият ми син Донислав - на 10 годинки все още се напикава вечер. Той си ляга около 21,30-22,00 часа и поне след около час и 30 мин - 2 часа отивам да го изчишкам. Така поне не се напикава повече нощем. Но имам случаи, когато въпреки моите действия той пак се напикава. А имам и случаи, когато дори и да е пил  повече течности и да не е изчишкан не се напикава. Имам вече различен поглед върху ситуациите.  newsm78
Моля, ако някой е излекувал детото си по определен начин, моля да ако желае да сподели с мен.
Поздрави, Даниела /Rosoneri/
   

Последна редакция: сб, 05 ное 2005, 18:33 от iskrica_nadejda

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравей
а забелязала ли си нещо по-специфично когато се напикава - например - нервен ли е, уплашен, или пък спи твърде непробудно /проблем при моя позната/
детето по-чувствително ли е, има ли някакви проблеми...
имаш ли поне някаква идея защо се напишква - поради нерви или? въобще водила ли си го на специалист
има ли детето други отконеня или проблеми

# 2
  • Мнения: 2 531
Имам племенник на 10 г. който също се напикава.Той е със спина бифида, живее в Канада. Там са му казали че не е сигурно дали спината е причина или не , пръска си нещо в носа или пие едни хапчета, повече незнам.

# 3
  • Мнения: 1 858
До 2 клас се напикавах всяка вечер а до 4 от време навреме.До 2 клас се напикавах защото спях много дълбоко,но като поотраснах сънувах 2 дяволчета с гърне помежду тях и ме убеждаваха да пишкам в гърнето да не ходя в тоалетната и аз разбирасе пишках smile3501Разбирасе всичко това отшумя отсамосебеси! newsm44

# 4
  • Мнения: 3 591
Aз ще ти пиша от личен опит с такова детенце Simple Smile
Първо се гледа дали това не се дължи на някакъв вид стрес. Обикновенно ако детето е било сухо и е почнало да се мокри след това. Ако е така причината се лекува с психотерапевт.
После се гледа здраво ли е детето - при 98% от тези деца заболявания няма, но може и да има.

Предполагам, че сте случая на моя син - здраво дете, което никога преди 7 годишна възраст не е оставало сухо нощем.

Хубавата новина е, че до "казармата" всички от тези деца се оправят от самосебе си. Има разбира се неща които могат да се направят за да им се помогне и по-рано. Не се навивай на терапия с транквиланти - многолекари го препоръчват, но ефекта е съмнителен. Обикновенно като се спрат лекарствата и проблема възобновява.

Аз какво правих (след консултация с лекар), което спря напикаването само за около месец "терапия":

Според доктора ми това не дължи основно на това, че мехура не е научен "да стиска" - в момента в който се понапълни и се изпразва. За това сме виновни и ние майките- както сама казваш го изпишкваш постоянно, ограничаваш течности, вдигаш го нощем и т.н.

та "лечението беше" да пие МНОГО течности през целия ден, и да стиска - нека мехура е постоянно под напрежение. Да отива в тоалетната в последния момент. Не се ограничават течностите вечер- детето пие колкото му се пие. Преди сън - в тоалетната. После не го будиш. Сутринта ако е сух лепим звезда на специално подготвеното табло. За да има и психологическа атака малко  Laughing
През деня като се сети да прави упражнения да се стиска - все едно задържа урина и после все едно задържа по голяма нужда по 20тина пъти.  Аз го карах моя сладур да го прави докато седи пред телевизора, докато пише домашните и т.н. Вечер преди да заспи в леглото отново.
при нас това помогна за около месец и забравихме за мокрите чаршафи!

Сега се случва веднъж на месеца най много да се изпусне и то рано сутрин чак. Предполагам  като е понастинал или като му е студено да отиде в тоалетната. Все по рядко се случва обаче.

Ако до 14-16 години проблема не се реши може да се предприеме терапия със диуретичен хормон (не се препоръчва обаче на по-малки деца). Ефекта с това лечение е почти 100%тов, лечението продължава 3 месеца, но не се прилага преди това, понеже детето може несъзнателно да получи водна интоксикация(да изпие толкова много вода, че да се натрови и да застраши живота си).


# 5
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
мами, в предаването за диабета, нали казахте, че може и това да бъде сигнал,
Росонери, не изкам да те плаша, ама я питай Зари по този въпрос

# 6
  • София
  • Мнения: 2 851
 Rolling Eyes само да вметна
аз се напикавах някъде до към тази възраст, че и малко по-голяма
спрях си - незнам дали от само себе си, дали от едни билки- не мога да кажа, но си премина
все сънувах тоалетна чиния и как сядам и пишкам
явно съм спяла дълбоко /винаги така съм спала, откакто станах майка не спя чак като пън/

приятен ден и успех

Общи условия

Активация на акаунт