Бясно въртене на главата?????

  • 2 507
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте!
От известно време Ив4о си върти бясно глави4ката наляво надясно, основно докато спи. През това време е и адски неспокоен. Като го взема при мен в леглота и заспи в/у ръката ми се поуспокоява, но пак си я върти много и се поти доста..Не сме предозирали Вигантола- август даже го спряхме. Адски неспокойно спи, което е мъ4ително и за него и за мен. Някой има ли идея от какво може да е и как да му помогна??
Той повръща ужасно много, предположих , 4е може би е раздразнено стомах4ето,но не съм сигурна...

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Да не би да му е топло на бебчето? Моят син също си върти така главата когато е неспокоен. Виж дали не му е топло и може за всеки случай да звъннеш на педиатъра ви...

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
ами мисля, 4е не е от топлото- спи доста леко обле4ен, в стаята е около 23 градуса...

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
А поти ли се на вратлето отзад?
Тези три признака: неспокойство, въртене на глава и потене на вратлето, са евентуално за рахит.
Най-добре го заведи на лекар да му опипа черепа. Но даже и да е рахит, не се притеснявай, нашата кака също го изкара на 3 месеца.
Само не разбрах дали детето наддава бързо?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 210
По-скоро не наддава бързо. Но го отдават на повръщането...
За последния месец е наддал с 650-700гр.
В понеделник сме на ваксинация-ще питам за рахита.  А ако е това-какво се прави?
Поти му се вратлето. Особено като спи в/у ръката ми..

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Emi
По-скоро не наддава бързо. Но го отдават на повръщането...
За последния месец е наддал с 650-700гр.
В понеделник сме на ваксинация-ще питам за рахита.  А ако е това-какво се прави?
Поти му се вратлето. Особено като спи в/у ръката ми..

Не мисля, че има повод за притеснение.
Но даже и да е начална доза на рахит, 5 дена се пие калций и май че беше Vit С и с това проблема се решава. затова ти казвам, че не е страшно. Просто обърни внимание на докторката да провери за рахит, за да вземете навреме мерки.
Желая ти успех и чакам да споделиш как е минала консултацията  Grinning

# 6
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не се притеснявай предварително, моят син има същите симптоми и лекарката на 2 пъти се съмняваше да няма рахит, но се оказа, че всичко е наред, все пак попитай за успокоение. Може наистина да го боли коремче...

# 7
  • Мнения: 312
И мойта "тиквичка" спи неспокойно. Буди се по 4 пъти през нощта, а до скоро спеше добре. По съвет на педиатъра намалихме Вигантрол, след седмица и ние сме на консултация и ще питам.

# 8
  • Мнения: 910
Suglasna sum s anushka za rahita. Kato oshte edin priznak shte pribavia i tova che temeto otzad se ogolva, tochno tam kadeto se varti glavichkata i kosichkata pada. Ne sum suglasna obache za tova che ne e strashno, zashtoto nie i caltsiev gliukonat pihme, i speshna terapia s vigantol pravihme, i veche minaha 3 mesetsa, a chak sega zapochnahme da stavame po-dobre. Triabva vednaga da se vzemat merki.

# 9
  • Мнения: 256
Понеже си отбелязала, че повръща - на кърама ли е бебето или на адаптирано? Мисля, че е важно, защото проблемът може да бъде непоносимост/алергия към белтъка на кравето мляко. При някои бебета това се изразява с повръщане, колики, неспокоен сън. Проверете и тази вероятност, освен за рахит.

Ако бебето се кърми, може временно да изключиш от менюто си продуктите от краве мляко. Ако е на адаптирано и има непоносимост бебето към белтъка на кравето мляко, трябва да ви изпише "Frisopep"-Специално мляко за бебета с алергия или непоносимост към белтъка на кравето мляко.

Каквото и да е, мисля че ако за известо време се лишиш от кравето мляко и производните му продукти, ако кърмиш или минете на Frisopep, би могла по метода на изключението, поне да отхвърлите тази вероятност.
Дъшеря ми е с такава алергия, откакто ми свърши кърмата и като минахме на адаптирано, взе да повръща. Затова ти давам този съвет. Сега е на Frisopep и е добре.

Дано по-бързо разберете, че да не се мъчи горкичкото! Cry

Общи условия

Активация на акаунт