От кога на градина ?

  • 449
  • 2
  •   1
Отговори
Съжалявам ако темата вече е дискутирана , но не можах да открия в търсачката регламентираната възраст за детска ясла  и градина. Смятам да го пускам на ясла следващата есен , когато ще е на 2 г 10мес , но не знам дали няма да е голям за ясла , а пък за градина май ще е малък . Интересуваме и пълния набор документи , които изискват тези детски заведения .

# 1
  • Мнения: 6 315
В ясли приемат от 10-месечна възраст обикновено. Градините са от 3 годинки Simple Smile.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Би трябвало да започне да посещава директно градината. Приемат се деца, навършили 3 години. Поне в градината на дъщеря ми тук във Варна, документи за прием в градината се подават в началото на календарната година в която детето навършва 3г. Учебната година започва юни/или юли, да не те излъжа:-(/. Всички родени първата половина на годината могат да започнат тогава или септември, както родителите преценят защото лятото обикновено градините почиват месец или два. Родените след септември както е вашия случай, почват градина след рожденния си ден или септември ...при нас е малко по договорка. Всичко това предполагам е някакъв ред, възприет от ръководството на градината и може би се различава в различните ОДЗ-та. Най-добре е да се разходите до градината която ще ползвате и да питате за всичко това директорката за да няма недоразумения после. За необходимите документи също от нея ще получиш инфо.
Даване на ясла само за месец, два за мен е излишно натоварване на детето откъм емоции.

Общи условия

Активация на акаунт