Антибиотик за храчки???

  • 3 409
  • 12
  •   1
Отговори
  • Wonderland
  • Мнения: 702
От   два  дни  детето  е  със сополки и  накашля  от  време  на  време.Вчера  решавам  да  го  заведа  при  педиатърката,  тя  го  прегледа   и  каза  че  гърдите  му  са  чисти  , гърлото  му  не  е  зачервено ,  ное  задръстен  със  храчки  да  му  давам Стодал  за  кашлицата и  ако  не  се  оправел  до  два  дни  ми  изписа  Оспамокс  250 .  Някои   давал  лие  антибиотик  за  такова  нещо ? Не  се  ли  изписват  твърде  много  антибиотици  за  щяло  и  нещяло  в  България ? Не  съм  върл  противник  на  пиенето  на  антибиотици  ,  но само  когато  наистина  детето  е  зле  и  се  налага .

# 1
  • Мнения: 319
До миналата седмица и ние бяхме така. Чисти гърди, нормално гърло, но... задръстена със сополи, които се стичат в носоглътката и я давят. Ходихме сигурно 5 пъти при джипито на консултация - не ни изписа антибиотици, въпреки, че аз вече бях навита да й давам. Пихме само Хустагил и пръскахме Нисита в нослето. Тази седмица сополите и кашлицата ги няма и днес дори ще се пробвам да се ваксинираме, защото не знам докога ще удържим здрави. Според мен е прекалено да даваш антибиотик за такова състояние, но ако можеш, води детето по-често да го слуша доктора ви, за да се контролира кашлицата дали е от сополите или слиза надолу.
Оправяйте се бързо!
А, да, и следобяд и вечер като спи, слагай детенцето на по-висока възглавничка, за да може главата и гърдичките му до са по-високо от торса, дупето и краката и да не се дави толкова много от сополите.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 5 630
Според мене е най - добре да изчакаш и в случай, че състоянието на детето се влоши да започнеш с АБ. Ние така от сополки на третия ден хркахме като дъскорезница. Гърдите му така свиреха, че се чуваше от растояние.

# 3
  • Мнения: 1 866
Въздържай се от антибиотици. Аз също смятам че в определени случаи антибиотиците са необходими но във вашия случай не бих дала. Ако наистина искаш да си предпазиш детето от злоупотреба на антибиотици търси му педиатър който не предписва много такива или лекар хомеопат който знае да съчетава традиционните лекарства с хомеопатичните. В противен случай винаги ще си в конфликт с лекаря си и при всяко предписване на антибиотик ще ни питаш да даваш ли или не. И от недоверие може накой ден да сбъркаш. Аз лично след като видях че методите на педиатъра ни не съвпадат с моите виждания, просто го смених. Сега съм много доволна, защото когато педиатърката ми каже че трябва да дам Ефералган например (аз съм ограничила лекарствата въобще, не само че не давам антибиотици), давам го без да си задавам въпроси. Знам че щом ми казва да го направя, значи е наистина наложително. 

# 4
  • София
  • Мнения: 13 204
лекар хомеопат който знае да съчетава традиционните лекарства с хомеопатичните.

Това не противоречи ли на принципите на хомеопатията?
Иначе си абсолютно права, че човек трябва да има доверие на лекаря си, иначе ще се побърка от противоречия  Grinning

По темата... детето има ли температура? Лично моето мнение е, че ако няма и само това, което описваш са симптомите аз не бих дала антибиотик. Нашата педиатърка изписва антибиотик в повечето случаи след като детето е поддържало Т 2-3 дни, защото тогава вирусната инфекция вече е преминала в бактериална. А понеже тя е поела дъщеря ми от раждането й вече доста добре я познава и знае кога какво да изписва.. това също е важно. Малката е с увеличени сливици и почти винаги си пием антибиотик, само един път на своя глава реших да си я лекувам вкъщи, но пак стигнахме до антибиотик при това доста по-сериозен... Явно там си й е слабото място (добре че не е като на майка й ...главата Crazy) Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 5
Аз допускам и следния вариант.

Въпрсния лекар да знае, че не е особено добър в преслушването на дробчета и да иска да се застрахова. В такъв случай - (съвет) идете на друг лекар.

Много помага за отхрачването, ако наклониш детето с главата на долу и с върха на пръстите потупваш детето по гъбра, ама по-здравичко, така че да помагаш да се откъртват секретите.

# 6
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Vache  ,  нямаме  температура , детето  е  много  жизнено  и  затова  смятам  да  не  му давам  антибиотик , проблемът  е   че  в  Стара  Загора  много  трудно  може  да  се  намери  свестен  педиатър  които  да  не  изписва  антибиотици  за  всяко  кихане ,  утре  ште  ходим  пак  да  ни прослушат  гърдичките .  Много  ще  съм  благодарна  ако  някои  знае  някакъв сироп  за  отхрачване , или  капки  за  нос  че  тези  сополи  са  доста упорити . Дано  не  стигаме  до  антибиотик Praynig

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 702
забравих  да  кажа  че  преди  няколко  месеца  малкият  започна  да   хърка  с  нослето , докторката  каза че  "може би " имал  някаква  бактерия  в  нослето и  ми  изписа  Baktroban  аз  естествено  като  видях  че  това  е  антибиотична  паста  не  му я дадох. След  няколко  месечни  пререкания  с  нея  миналата  седмица  ми даде  направления  да  му  изследват  секретите , оказа  се  че  нямаме  никакви  бактерии , докторът  в  лабораторията  каза  че  това  хъркане  с  нослето  щял  да  го  израсте . Е  какво  щеше  да  стане  ако  пак  и  се  бях  доверила да  давам  на  сина  си  антибиотик,  без  нужда  от  такъв ?  Проблема  е  че  доста  педиатри  обичат  да  се  презастраховат  за  сметка  на  здравето  на  децата ни.

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache  ,  нямаме  температура , детето  е  много  жизнено  и  затова  смятам  да  не  му давам  антибиотик , проблемът  е   че  в  Стара  Загора  много  трудно  може  да  се  намери  свестен  педиатър  които  да  не  изписва  антибиотици  за  всяко  кихане ,  утре  ште  ходим  пак  да  ни прослушат  гърдичките .  Много  ще  съм  благодарна  ако  някои  знае  някакъв сироп  за  отхрачване , или  капки  за  нос  че  тези  сополи  са  доста упорити . Дано  не  стигаме  до  антибиотик Praynig

Ами попитай в аптеката кой от сиропите за деца е за отхрачване. Детските сиропи са Хустагил, Стодал, на д-р Тайс с живовляка, Мукоплант (който аз давам, но моята е на 2 г. и половина). Има и други, но тези съм ползвала аз
Сополите - ако не може да диша през нощта слагам Виброцил, но много, много рядко. Вземи Коларгол 2%. Майките много не го долюбват, но това е поред мен, защото се заблуждават, че Коларгола отпушва носа.... това не е така! Коларгола се слага точно заради тази задна хрема от третата сливица. Когато се капе той облива гърлото. Понеже в него има колоидно сребро има силно антибактериално действие! Преди да капеш каквито и да е капки трябва непременно да почистиш нослето. Ще ти кажа как го правя аз. Купувам сприцовка по-големичка. купувам и банка физиологичен разтвор. Дръпвам през игла, за да не разпечатвам банката някакво количество разтвор, на око около десетина милилитра. После махам иглата и впръсквам в ноздрата. Трябва да има малко налягане, да не е капане, а пвръскване. После изсмуквам секрета с назална помпа... Същото и с другата ноздра. Карам детето да издухва после хубаво каквото е останало и капя капките. Това се прави поне 3 пъти на ден. Дори и да сложиш повечеко Коларгол няма страшно. Важно е да не се слагат повече от 7 дни, за да не се насити организма на среброто. Освен това те са и с такава трайност. После се хвърлят. И да знаеш, че много цапат. Обаче помагат за точно такув тип хреми.

# 9
  • Мнения: 4 414
ние сме на същия хал от доста време. нашата педиатърка е категорично против даването на антибиотици, при положение, че няма Т и общото състояние на детето е много добро.
за отхрачване ни каза да правя сироп от орехи с черупките, ябълка със семките и люспи от лук - вариш 5 мин., прецеждаш, слагаш мед или нещо друго за подобряване на вкуса и пиете през деня. не е задължително да е топло. при нас подейства много бързо.
бързо оздравяване!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
agneshka , в какви съотношения се слагат продуктите за този сироп?

# 11
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Благодаря  на  всички за  отговорите ,  мисля  да  купя тези  капки  Коларгол  ,  утре  ще  купя и  орехи  да  изпробваме  този  чай .

# 12
  • Мнения: 29
За съжаление, доста късно попадам на тази тема във форума Weary
Ние вече пием антибиотик 4-ти ден именно за храчки!
И все пак, за да избегна бъдещи грешки и да няма  smile3511 (че сега ужасно се ядосвам на себе си, че не бях по-категорична и настойчива), моля, препоръчайте ми педиатър, който няма да ни изписва антибиотици за храчки или нещо подобно!
Живеем в Стрелбище, имаме някакъв педиатър, но за съжаление излиза доста скъпо (за една хрема платихме 20+15+15 за прегледите в поликлиниката), а и май не е най-доброто ?!
Може би хомеопат?! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт