Какво може да се дава вместо каша?

  • 6 448
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 797
Синът ми е почти на 6 месеца и от скоро отказва да яде каша. Давала съм до сега банановата на "Слънчо" и царевица с ориз на "Фризокрем" , отначало ги ядеше, но сега отказва и плаче. Пробвах и с други- ябълка и морков на "Милупа", прасковена на "Слънчо", но не иска. Дайте съвет какво мога да му давам вместо каша (за следобедното хранене) или кои каши се харесват на вашите бебоци? Принудих се да купувам Готовите каши в бурканче на "Хип" - "Лека Нощ" и ми излиза доста солено( 1 бурканче е 2.60лв)

# 1
  • Мнения: 2 006
Ако папка готовите ка6и на хип,пробваи с тези на хаме-110лв. Laughing

# 2
Маги, аз за следобед давам или плодово пюре, или някой плод - обикновенно банан, но също и има едни бебешки бисквитки, които ги накисвам в нейното мляко и те стават като кашичка. Много ги харесва.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 679
И аз понякога давам плодово пюре или мляко с бисквити, понякога и попарата и давам следобед, а сутринта кус-кус Simple Smile

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Знам, че някои майчета дават следобед мляко с бебешки бисквити, грис, натурално нишесте (кисел), плодово пюре с мляко, мляко с ориз. За гриста и нишестето изчакай да навърши 6 мес. Много хубав е съвета за пюренцата на Хаме - например праскова с извара или ябълка с кис.мляко, бебчетата ги харесват (в Била са по 0.99лв.). Моят син е ужасно капризен и беше голяма мъка докато прояде каши, засега не съм давала по-горе посочените неща, но мисля да започна, защото се мръщи на едно и също. Иначе той яде само кашите на Фризокрем, в момента е на 8 зърнени храни и 4 плода, много му харесва (но тя е за над 6 мес.). Чувала съм, че и кашите на Нестле ги харесват, но при нас не беше така... Е, най-добре е каша да яде, защото са обогатени с витамини и минерали, но ако не искат  Rolling Eyes ... Дано съм ти била от полза  Simple Smile .

# 5
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Освен това което са те посъветвали майките по-горе, мога да ти кажа само да слягаш настърган плод или плодово пюре в кашата така мисля, че ще я яде.
Иначе моите страшно харесваха кашите на Хумана и Фризокрем и въобще не си падат по Слънчо. Единствения начин по които я яде Дани е с плод.
Кашите на Хип и нощните бурканчета също са супер.
Успех

# 6
  • Мнения: 503
Много хубави идеи са ти дали другите майки. сешам се само за още 2 неща - корнфлейкс и овесени ядки, но за овесените ядки е хубаво да стане поне на 6 месеца. А корнфлейкс има и български, и не е скъп, и овесени ядки има, аз взимах фини овесени ядки, много лесно се приготвят и не са груби и трудни за дъвкане като обикновените.

# 7
Още една идея-бишкоти накиснати в адаптирано мляко и разбити като каша. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт