Теч в банята

  • 15 393
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 0
Здравейте,

В случая не мога да се оплача точно от близки роднини, но видях, че тук е имало подобна тема преди време - комшиите под нас твърдят, че има теч и причината е при нас. Иска ми се само да попитам дали някой от вас знае за фирма, която да извършва диагностика, без да се налага разбиване.

Поздрави

# 1
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 231
http://www.sinaia-vik.com/bg/     

# 2
  • Мнения: X
А.Оцветяваш кофа с вода/червено/
1.изливаш в сифон
2.оглед-има или няма червено при съседа
Б.Оцветяваш                   /синьо/
1...................във WC
2...............................синьо при съседа

успех Peace

# 3
  • Мнения: 41
Това с кофата и цветовете не го знаех!  Peace Но идеята е много умна! Допадна ми !    bouquet

# 4
  • Мнения: X
Margon,
не си писала в кой град /държава  Simple Smile/ е теча ?

ето и апаратура: http://hydrocontrol-bg.com/tech.php
Може да се допиташ и до екстрасенс(радиестезист),ползващ  медни пръчки /багети/  Mr. Green

# 5
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
А сметките за вода как са? Ако има теч от твоите тръби, би трябвало да се е повишило количеството вода, защото има такова, което реално не се ползва, а отива при съседа, но трябва да се плаща, защото се отчита.  дали го обясних добре  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: X
А сметките за вода как са? Ако има теч от твоите тръби, би трябвало да се е повишило количеството вода, защото има такова, което реално не се ползва, а отива при съседа, но трябва да се плаща, защото се отчита.  дали го обясних добре  Rolling Eyes

Предполага се ,че теча е при канализацията/изходяща-мръсен канал/
-сифони (къпане,ползване на мивка,пералня) или
канализацията на WC (евентуално лошо подвключване на тоалетната чиния към канализация 110мм)

# 7
  • София
  • Мнения: 3 972
Може да се допиташ и до екстрасенс..........


или екзорсист... newsm78

препоръчвам: www.bgremonti.com

# 8
# 9
  • Мнения: 615
1. Водата която тече в тях чиста ли е? Мирише ли?
2. Когато всичко е спряно, водомерът върти ли се?
3. Да сте имали наводнение, дори и малко примерно забравен леген на мивката?

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 231

Цената на услугата е сърцеразкъсваща smile3511 То бива, бива, ама бивол за мезе не бива!

# 11
  • Мнения: 0
Много ви благодаря, очевидно ще трябва да се намери някой по-далновиден майстор с опит, да огледа Simple Smile Дано не се налага много да разбиваме. Успяхте да ме развеселите с тези багети Grinning

# 12
  • Мнения: X


Kъде са са "слабите" места-сифоните(връзките)!  Sad
А сметките за вода как са? Ако има теч от твоите тръби, би трябвало да се е повишило количеството вода, защото има такова, което реално не се ползва, а отива при съседа, но трябва да се плаща, защото се отчита.  дали го обясних добре  Rolling Eyes

Предполага се ,че теча е при канализацията/изходяща-мръсен канал/
-сифони (къпане,ползване на мивка,пералня) или
канализацията на WC (евентуално лошо подвключване на тоалетната чиния към канализация 110мм)

Ако  някъде има теч обвързан с входящата /чиста/ вода,то ще избие първо по стените . newsm78
Има и вариант от "гадни" фуги  на пода на банята.
Автора на темата да постне една снимка от съседите-теча. Simple Smile

# 13
  • Мнения: X
Много ви благодаря, очевидно ще трябва да се намери някой по-далновиден майстор с опит, да огледа Simple Smile Дано не се налага много да разбиваме. Успяхте да ме развеселите с тези багети Grinning

Започни с:
А.Оцветяваш кофа с вода/червено/
1.изливаш в сифон
2.оглед-има или няма червено при съседа
Б.Оцветяваш                   /синьо/
1...................във WC
2...............................синьо при съседа

успех Peace

# 14
  • Мнения: 0
Ще снимаме утре, но те са новодомци и бързали били, нямали време и вече го били шпакловали. Което доста затруднява диагностиката точно утре Grinning

# 15
  • Мнения: X
Ще снимаме утре, но те са новодомци и бързали били, нямали време и вече го били шпакловали. Което доста затруднява диагностиката точно утре Grinning

А сградата нова ли е ? Каква е водопроводната инсталация /Полипропиленови тръби/ ?

# 16
  • Мнения: X

Цената на услугата е сърцеразкъсваща smile3511 То бива, бива, ама бивол за мезе не бива!

Аз предложих с оцветяване на вода-оцветител за латекс /1.20лв - 4.35лв/
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qoMFKx7oJ5w … ct=clnk&gl=bg

Евентуално може и с КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ /1.50лв/ 
http://www.framar.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D0%BF … -pid11000818.html

# 17
  • София
  • Мнения: 2 015
При течове най-добре е да накараш съседа който се оплаква да си намери майстор който да отстрани теча. Ти плащаш на майстора за положеният труд и материалите и си решаваш проблема. От тук нататък ако има течове, съседа да се разправя с майстора който е довел. Иначе ще ти мрънкат с претенции на всеки пет шест месеца.

# 18
  • Мнения: 149
Като начало сутринта като излизате запишете показанията на водомера и като се приберете вижте дали е мръднало, ако е то това означава, че е от тръбите на чистата вода.На другата сутрин спрете директно от спирателния кран водата и вижте дали ще продължава теча . Така ще разберете дали е преди спирателния кран или след него

# 19
  • Мнения: X
Като начало сутринта като излизате запишете показанията на водомера и като се приберете вижте дали е мръднало, ако е то това означава, че е от тръбите на чистата вода.На другата сутрин спрете директно от спирателния кран водата и вижте дали ще продължава теча . Така ще разберете дали е преди спирателния кран или след него

Едно "сълзене" няма да може да бъде отразено от механичните водомери ! Mr. Green

Последващ въпрос към Маrgon:какъв /кой/ ти е водомера от тук:
http://www.vodomer.bg/products.php
Съпоставям със старите електромери/дискови/-не отразяват консумацията на ток от светодиод,
но новите/електронните/ я отразяват !
извод:изключено ТВ от дистанционното/светодиод-червено/-отразена консумация на ток!  Simple Smile
Дано съм била полезна./залагам на сифона-ако има теч/

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 13:12 от Анонимен

# 20
  • Мнения: X
Като начало сутринта като излизате запишете показанията на водомера и като се приберете вижте дали е мръднало, ако е то това означава, че е от тръбите на чистата вода.На другата сутрин спрете директно от спирателния кран водата и вижте дали ще продължава теча . Така ще разберете дали е преди спирателния кран или след него
В общи линии съм съгласна,но какви ли не АБСУРДИ съм видяла!  #Cussing out
/направо са били за екстрасенс  Mr. Green/
ето един(1-ви етаж):
1.проявен теч/конденз/ в кухня(стена) -ВиК,въздуховоди(не коминско тяло)
2.въздуховода обслужва и баня/на една стена/
Ееее  #Cussing out,този въздуховод беше "затворен-подмазан" с теракол на това ниво!
Не продължава надолу-мази и т.н.?На покрива въздуховода няма "шапка".

Следствие:при дъжд-аквариум на 1-ви етаж..............

# 21
  • Мнения: 149
При нас в началото като влизахме в новият апартамент се беше появил теч в банята, първо едно малко петънце , по-късно вече стана на цялата стена. Тогава майстора още лепеше фаянса.
 Наложи се да спрем докато съгласим съседите отгоре да отстранят теча, а то постоянно си капеше по една капка, но на често. Помолихме ги да спрат водата от крана като излизат и резултата беше че почти веднага капенето спря. Така разбрахме поне че е чиста вода и тече след водомера. Така поне ги убедихме, че проблема е в техните тръби, защото те твърдяха, че било от общите тръби . След много уговорки и накрая заплахи, че ще подадем жалба в съвета тя разби 1-2 плочки и откриха съвсем малка пукнатина  на тръбата водеща към душа. Поправиха го и готово.
 И още нещо проверете си и самите спирателни кранове , че сега ги правят много некачествено  и ние заради един такъв се бяхме наводнили много неприятно, просто крана се сцепи на две #Crazy

Последна редакция: вт, 17 авг 2010, 15:38 от nedid

# 22
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 231
Съпоставям със старите електромери/дискови/-не отразяват консумацията на ток от светодиод,
но новите/електронните/ я отразяват !
извод:изключено ТВ от дистанционното/светодиод-червено/-отразена консумация на ток!  Simple Smile

Не схващам, аз  технически съм много неграмотна.

# 23
  • Мнения: X
При нас в началото като влизахме в новият апартамент се беше появил теч в банята, първо едно малко петънце , по-късно вече стана на цялата стена. Тогава майстора още лепеше фаянса.
 Наложи се да спрем докато съгласим съседите отгоре да отстранят теча, а то постоянно си капеше по една капка, но на често. Помолихме ги да спрат водата от крана като излизат и резултата беше че почти веднага капенето спря. Така разбрахме поне че е чиста вода и тече след водомера. Така поне ги убедихме, че проблема е в техните тръби, защото те твърдяха, че било от общите тръби . След много уговорки и накрая заплахи, че ще подадем жалба в съвета тя разби 1-2 плочки и откриха съвсем малка пукнатина  на тръбата водеща към душа. Поправиха го и готово.
 И още нещо проверете си и самите спирателни кранове , че сега ги правят много некачествено  и ние заради един такъв се бяхме наводнили много неприятно, просто крана се сцепи на две #Crazy

Браво на тях-те са ясновидци! Peace 1-2 плочки - точните  Mr. Green

За спирателен кран препоръчвам от този тип :

# 24
  • Мнения: 7 779
Здравейте,
В случая не мога да се оплача точно от близки роднини, но видях, че тук е имало подобна тема преди време - комшиите под нас твърдят, че има теч и причината е при нас. Иска ми се само да попитам дали някой от вас знае за фирма, която да извършва диагностика, без да се налага разбиване.
малко логика ако може :
течовете са в посока отгоре - надолу , а не обратното.
нормално е ако ти се появи мокро петно по тавана или стените (но над твоите тръби) да се
усъмниш в живущите над теб. точно както е в твоят случай. няма как , ще трябва да се къртиш.
има вариант, ако живеете в панелка, да се получи теч от няколко етажа по-нагоре , та дори
и от покрива. последното от личен опит го знам.
теч може да се получи и от фугите на плочките при направата на вана вместо да се постави
такава, купена от магазин.
дано да съм се изразил разбираемо  newsm78

# 25
  • Мнения: 0
Отново ви благодаря много за съветите. Истината е, че в момента там има квартирант, който от известно време пътува много и почти не се прибира. За момента търся кого да ангажирам с даване на професионално мнение, съвет и съответно услуга срещу заплащане - демек майстор с опит. Явно е, че животът в блокове дава повод за много размисли и страсти, но вие успявате и да ме развеселите.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако е нова кооперация теча е от мръсния канал,защото не слагат лепило на снадките.Ако може дай някакви снимки на теча.Другият вариянт неподмазана решетка на сифона и от там се просмуква вода.

# 27
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
При течове най-добре е да накараш съседа който се оплаква да си намери майстор който да отстрани теча. Ти плащаш на майстора за положеният труд и материалите и си решаваш проблема. От тук нататък ако има течове, съседа да се разправя с майстора който е довел. Иначе ще ти мрънкат с претенции на всеки пет шест месеца.
Съгласна съм, но (с извинение към създателката на темата, че вмъквам моя проблем в нейната тема) бабата под нас хем непрекъснато реве, че и тече, хем иска при нея нищо да не се пипа (да съм разбивала само у дома). Та според мен това е невъзможно, а според вас???
И още едно въпросче, само ние ли трябва да плащаме????

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 79
....бабата под нас хем непрекъснато реве, че и тече, хем иска при нея нищо да не се пипа (да съм разбивала само у дома). Та според мен това е невъзможно, а според вас???
И още едно въпросче, само ние ли трябва да плащаме????
[/quote]

Да, в повечето случаи точно така се постъпва - кърти се в горния апартамент - да се види къде е проблема и да се отстрани. Ако й разкъртите и на съседката отдолу (тавана) - после го подмазвате, шпакловате и боядисвате вие и съответно е за ваша сметка.

# 29
  • Мнения: 7 779
Да, в повечето случаи точно така се постъпва - кърти се в горния апартамент - да се види къде е проблема и да се отстрани. Ако й разкъртите и на съседката отдолу (тавана) - после го подмазвате, шпакловате и боядисвате вие и съответно е за ваша сметка.
да бе ...... потърпевшият и да плаща ????
ако аз живея над теб и ти ми плащаш и ремонтираш всяко наводнение от моя страна бъди сигурна,че всяка година ще те наводнявам , а ти ще ми правиш ремонта за твоя сметка .
ако попиташ чичко съдия какво е неговото мнение хем ще ме задължи да отремонтирам всичко за моя сметка,хем да ти дам обещетение за нанесените вреди или да ти направя ремонт. hahaha

# 30
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Благодаря за отговора на vidima. Всъщност мисля, че bongo_2007 не е разбрал, че с видима говорят едно и също нещо. Ние трябва да направим ремонта и ние да платим. Само дето ме е яд, че за трети път трябва да разбивам направена баня..............ама .................майстори #2gunfire

# 31
  • Мнения: 7 779
Благодаря за отговора на vidima. Всъщност мисля, че bongo_2007 не е разбрал, че с видима говорят едно и също нещо. Ние трябва да направим ремонта и ние да платим. Само дето ме е яд, че за трети път трябва да разбивам направена баня..............ама .................майстори #2gunfire
мисля че съм разбрал ,но съм на мнение и твърдя,че който е причинител на теча,
той трябва да си поеме разходите по отстраняването.
ако ти си толкова арабия ... прави постоянно ремонти. те нямат интерес да ги оправят щом ти
ще плащаш. въпреки всичко успех !!!   bouquet

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 79
Към bongo_2007:
Просто за втори път доказа, че не си разбрал - прочети по-внимателно другия път!

В случая Jane е причинителят (течът тръгва от нейния апартамент) - и тя пита дали за всичко трябва да плаща тя, защото явно има проблеми със съседите отдолу, на които им тече. И аз й казах, че за съжаление тя трябва да покрие ремонтите, защото е развалена нейната инсталация и съседите отдолу нямат вина.

# 33
  • Мнения: 0
Темата е стара, но реших да напиша тази информация понеже на мен ми костваше доста време да проуча въпроса за откриването на течове без къртене. И така след много проучвания в нета и не само извикаме фирма, в която честно да си кажа бях леко скептична, но реших да пробвам. Трябва да Ви кажа, че не съжалявам за решението си. Оказаха се, че дефекта по никакъв начин нямаше да можем да го открием сами. Щеше да падне голямо къртене. Причината се оказа дупка в самата тръба продупчена по време на полагането на тръбата от строителите и замазана със силикон. След седем години силиконът протича и половината стена между банята и спалнята се намокри в рамките на три месеца.  Надявам се да съм била полезна и на други в мойто положение. Ние ползвахме услугите на тази фирма http://www.energyaudit.bg/uslygi/vlaga-i-techove.html и сме доволни но по принцип в нета има много такива, но тези ми се сториха много разбираеми.

# 34
  • Мнения: 0
Аз си направих сам инфрачервена камера, гледайки тва клипче. Ама се оказа че не е пригодна за отркиване на течове и няма как викнах ей тези http://elvidom.com да ми открият и отстранят теча че да не мокри на съседа отдолу.  Преди тва бях викнал едни други - няма да казвам кои бяха че ми писна да се разправям с тях.
Та - при теч, съвет от мен - фирмата която го открие даа  отстранява теча най-сигурно е, понеже дават гаранция и да си търсите комплексна услуга - откриване и отстраняване на теч.

Общи условия

Активация на акаунт