кърмене и секцио

  • 1 095
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
искам да попитам колко време след секциото идва кърмата, защото съм чувала че се забавяла повече, отколкото ако родиш нормално. и докато дойде, с какво хранят бебока и има ли опасност, ако го хранят с разни изкуствени млека, после да откаже кърма? ще съм ви благодарна за всякаква инфо по въпроса. защото много искам да кърмя моята бебка, а се налага да родя със секцио.

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Поразгледай в библиотеката, пробвай и с търсачката, ще намериш много инфо по въпроса, както за кърменето след  секцио, така и за храненето на бебетата в родилните домове.  Wink
Няма никакъв проблем да кърмиш, ако се родила секцио. Половината от нас тук са раждали така.  Wink 

# 2
  • Мнения: 310
Ами на мен ми дойде кърмата на 3-тия ден след операцията. Ами ще го хранят с адаптирано мляко със сигурност. Но  не трябва да се притесняваш, че ще свикне с адаптето и няма да иска кърма. Моето детенце не можеше да диша самостоятелно, а и имаше инфекция и се наложи да го изпратят в националния сентър по неонатология и там го държаха един месец, през което време както се сещаш са го хранили с адаптирано мляко, въпреки че аз всеки ден носих кърма, ама явно са я хвърляли, щото по едно време тактично ми казаха да не си правя труда Simple Smile. Както и да е. Та след като си прибрах детенцето от болницата веднага започнах да го храня с кърма, без да има някакъв проблем. Е в началото се цедях и му я давах с биберон, но за 3-4 дни го научих да цока от гърда. Така че споко, ще приеме кърмата стига ти да искаш да го кърмиш!

# 3
  • Мнения: 35 891
ето няколко от последните теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50713.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50366.0;all
потърси и сама, има много

# 4
  • София
  • Мнения: 790
Ами на мен кърмата ми дойде на 2-ря ден.Преди това когато ми носеха бебка тя уж сучеше нещо /преди да родя имах коластра, та предолагам все е имало нещичко за папкане/. Аз раждах в Шейново, там носят и шише с адап. мляко и съм сигурна че и иначе ако бебето е гладно, го хранят без да те питат дали си съгласна. После след като ми дойде кърмата не сме имали проблеми, но определено беше свикнала с шишето. Просто по-често и давах да суче и сега няма проблеми. Все още сме само на кърма.Из форума има доста информация, която на мен ми беше много полезна. Така 4е споко  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 926
Раждах в МД и Сияна е яла адаптирано един ден, докато бях в реанимация и после два пъти от моята ръка (странно защо реших да "дохранвам") Иначе си имах коластра от първия ден, на третия - преходно мляко, на петия - кърма Grinning Като по учебник. Това, което изилиза от гърдите е това, от което бебето има нужда. В началото яде само по 5-10 гр. на ядене и то коластра. Така че не се тревожи - ако ти си упорита и искаш да кърмиш и да случиш на мързеливо бебе, пак ще се научи да папа от гърдата. Толкова за 5 дни няма как да се отбие Wink

# 6
  • Мнения: 179
кърмата ми слезе на 2 ден,а при бебето ме качиха на 4 ден.през това време беше на адаптирано.в момента в които ме помириса се заби на цицата като кърлеж все едно не е сукала от шише,а аз така се притеснявах...
моят съвет е да се подготвиш добре за момента когато ти слиза кърмата а бебето не е при теб.моят лекар ме накара да изпия 2л.вода и да изям 2 кисели млека за 1 ден и познаи дали гърдите ми не станаха на камъни!!!!а бебто не е при мен и аз нямам и представа как да цедя.щях да се откажа от кърменето преди да сме започнали,но слава Богу справихме се някак и сега сме на кърма

# 7
  • Мнения: 127
На мен кърмата ми слезе чак на третия-четвъртия ден, а дотогава май и коластра нямах, понеже изобщо нищо не ми пускаха гърдите, не бяха напрегнати и дори бяха по-малки отпреди да забременея  Cry Но пък като дойде кърмата изведнъж - то не беше подуване, не бяха температури, бучки и зелени секрети ..., но това е друга тема. Та аз си давах 2-3 дни добавката, която предлагат в "майчин дом", но преди това задължително държах Цветина на гърдата поне пет минути. Тя имаше страхотен сукателен рефлекс и май не протестираше, че не пускат нищо, ако после си "дояждаше". Е, от това кърмене "на сухо" малко се поразраних, но с повечко инат всичко си влезе в норма. И благодарение на една от дежурните педиатърки, която просто дойде на третия ден, видя, че Цветина има добър рефлекс и каза - "На вас ви спираме добавката, като дърпа така детето кърмата със сигурност ще ви слезе!" Една от "съкилийничките" ми се пошегува, че това е най-стиснатата педиатърка, защото намери различни причини и на трите да ни спре добавките  Sunglasses

# 8
знаете ли как трябва да се слага бебето за да не се разраняват гърдите, чувала съм че било важно положението на главата му newsm78

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Важно е положението на тялото,на главичката и особено на устата му - бебето не трябва да смуче зърното,а трябва да обхваща по-голямата част от ареолата.Повече по въпроса за правилно поставяне бебето на гърдата можеш да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1794
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870
и в още доста статии в Библиотеката, която се намира тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 10
  • Мнения: 1 878
Първо трябва да уточним, че при всяка мама е различно и зависи много и от самото секцио и какви медикаменти ще бъдат използвани след него. При нас втория път не слагаха нищо допълнително и след 24 часа, когато ми дадоха бебо (по мое настояване) той си зацока и нещо преглъщаше - значи е имало какво Laughing, но и добавката не ни се размина в първите 5 дни докато бяхме в Шейново. Щом се прибрахме в къщи аз с магарешки инат давах амо цици на поискване и успях да бъдем само на кърма, нещо което ме кара да се чуствам страхотно Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 154
На мен кърмата ми дойде още в реанимацията  т.е  не повече от 12-18 часа след секциото.Бебето естествено не беше с мен.И аз почти не полудях в самата реанимация!А да ми донесат бебчо там беше абсолютно невъзможно. smile3506 .За помпа в реанимацията също никои не се беше сетил понеже ,кой може да предположи че кърмата ми ще доиде мигновенно!.
На сутринта ме метнаха в отделението на едно вехто легълце с 2 други мадами.Едната секцио/тя лежа до мен в реанимацията/ другата нормално раждане.Ми какво да ти кажа ,аз и мамчето с секциото щяхме да се избием за мивката!Гърдите ни шяха да се пръснат! smile3521 ,а на другата мама родила нормално гърдите и меки! newsm12.Бебчето като ми го дадоха да го кърмя ми то сучеше полузаспало.Понеже те ми го даваха на тъпите 3 часа!!! smile3516Сякъш е длъжно да спазва дисциплина на хранене като в казарма още от раждането!!!Това според мен заблуждава нас новите мамити че-може би е  отвикнало докато не сме били с него,или нямаме достатъчно кърма....и такива работи.Бебето си развива сукателните рефлекси още в корма на мама.Няма да ги загуби просто така за 2-3 дни
 newsm10
Успех!И не забравяй че всичко е индивидуално !

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На мен ми дойде в реанимацията,но повечето отиде в мивката,тъй като дори като ми го донесоха при мен ,бебо не се събуждаше да яде-спеше по 12-13 часа,и се събуждаше точно в 12 часа посред нощ-абе въобще голямо спане му дръпна ooooh!

# 13
Sugaliavam za latinicata!
Ta po sushtestvo: niama nikakvo znachenie kak shte rodi edna gena, znachenie ima motivaciiata i da kurmi. Lichen opit: rodih sekcio i polovin chas po kusno, beba beshe na gurdata mi. Ot togava, ta i do den dneshen ia hrania na poiskvane, ne se e nalagalo dohranvane. Za protokola - tia e pochti na 8 meseca.  Tova koeto ginekologa mi kaza i nikude drugane ne sum go srehnala e, che ako maika mi navremeto e imala mnogo kurma, taka shte e i s men. Taka se i sluchi. Ako iskash za uspokoenie, govori s maika si, za da razberesh kak e bilo s neia. Nai vagnoto e: na purvo mjsto gelanieto ti da kurmish i posle nishto drugo ne ostava osven da kurmish.
Taka che ne se nastroivai negativno, a naprotiv! Izpolzvai vsjka vuzmognost da se informirash za sekcioto i kurmeneto, i uspeh!!!  Simple Smile

# 14
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
кърмата ми дойде на втория ден, мисля че всичко е в мотивацията, изобщо не предполагах дори, че няма да мога да кърмя. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт