капките за нос, знаете ли дали спокойно могат да се ползават

  • 3 653
  • 25
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
извинявам се предварително, че ще задам един глупав въпрос, но все пак знаете ли дали е опасно да ползвам капки за нос, разболях се много неприятно и имам хрема, запушен нос и т.н. Какво знаете за капките за нос, опасни ли са - нали все пак са локални, впръскват се

# 1
  • София
  • Мнения: 2 181
капките за нос са много опасни,не си слагаи без лекарско предписание.аз също боледувах,ходих на лекар и той ми изписа nisita,които са някакви соли и не ми помогнаха но каза че всички други са опасни,та трябваше да търпя.
все пак зависи и в кои месец си.
задължително се консултирай с лекар,не прави нищо на своя глава.
например за ксилометазолина (незнам дали това е точното наименование)лекаря каза че при ранна бременност може да предизвика слепота на плода

# 2
  • Мнения: 3 200
И аз бях настинала и лекаря ми изписа капки за нос, използват се без проблеми по време на бременност, но какви бяха точно - не си спомням.

# 3
  • Мнения: 503
Ако не искаш да ползваш капки за нос, направи си вода със сол - 1 ч.ч. вода с 1 ч.л. сол, разбъркваш и капеш от тях в носа. Прочистват много добре, аз само такива слагам на дъщеря ми, не съм й купувала капки.

# 4
  • Мнения: 1 975
Kapkite za nos mogat da se polzvat bez lekarsko predpisanie, no e mnogo vagno da ne se polzvat poveche ot 3 puti na den..... !!!!!

# 5
  • Мнения: 1 517
почти през цялата бременост носът ми беше запушен пробвах всякакви бабини рецепти но нищо само с капки за нос  се спасих,в повечето случаи вечер си капех за да спя спокойно през деня търпях ужасния ми запушен нос,но и аз не помня какви бяха капките

# 6
  • Мнения: 7 718
Потърси си хомеопатични.

# 7
  • Мнения: 344
Бях в началото на 9-ия месец бях, когато ми се запуши носа, някаква хрема, едва дишах та трябваше да слагам капки. В аптеката ми дадоха ВИБРОЦИЛ гинекологът ми също каза че няма проблем да ги ползвам.

# 8
  • Мнения: 127
И аз съм ползвала капки за нос през бременността си. Информирай се в аптеката кои са подходящи за теб, на листовките към лекарствата е  указано как действат при бременност и кърмене. Успех и бързо оздравяване!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 157
И на мен ми се наложи да лекувам хрема, когато бях бременна. Лекарката ми каза да избягвам каквито и да било капки за нос, само в краен случай - за през нощта, за да спя по-спокойно - да капя Виброцил.
Иначе, вече са ти писали, можеш спокойно да капеш солена вода - по цял капкомер във всяка ноздра, колкото пъти искаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Ползвала ли си "Стеримар"? Това е едно спрейче, съдържанието на което е океанска вода (доколкото си спомням), взета от незнам каква дълбочина незнам колко мили навътре в океана. Има изострен накрайник, който влиза в ноздрата, натискаш и впръскваш. Препоръчва се и за бебета, така че едва ли би навредило на бременна.
"Стеримар", обаче по-скоро отпушва носа, отколкото да лекува. Когато моето бебе имаше проблем педиатърката каза първо да отпуша нослето с него, а после да капя капките, които предписа.
Все пак, ако търсиш облекчение на хремата си, а се притесняваш от "лекуващите" капки, може би това ще ти помогне.

# 11
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Sunny bunny
Иначе, вече са ти писали, можеш спокойно да капеш солена вода - по цял капкомер във всяка ноздра, колкото пъти искаш.


Съгласна съм за солената вода.. наистина помага.. освен това със солен разтвор можеш да правиш гаргара при кашлица.. минава за отрицателно време..

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
знаете ли ужасно се притесних. аз съм в 6г.с. мисля че съм в момент точно когато всички органи на бебето се оформят. въобще не предполагах че капките за нос могат да бъдат толкова опасни а и нямам още избран лекар. Вчера си сложих 2пъти Olynth мисля че съдържат ксилометазолин. мисля че направо ще умра ако съм ослепила бебето

# 13
  • София
  • Мнения: 2 181
не се притеснявай от 2 пъти нищо няма да му стане.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
нали доктора е казал че именно в ранната бременост има най-голяма опасност

Общи условия

Активация на акаунт