ваксина"Ваксигрип"???

  • 4 249
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
Ваксинирах с нея голямата си дъщеря преди 10 дена,а сега е болна-хрема,кашлица,гърло и малко температура...дали е от ваксината,или тя още не е започнала да действа????Ох,кажете ако имате опит,че за първи път се ваксинираме против грип и така се надявах да няма болести вече... Praynig

# 1
Моля не ме нападайте, тук всеки споделя личен опит.

Та моя е следния - годината, в която изкарах най-много грипове - аз и сина ми - се ваксинирахме.

Но съм доволна от Бронховаксом (аз не си купувам, защото е ми е скъпичко, но на децата давам) и представлява "бактериален лизат" и може да се пие, дори и като си болен...

Та от въпросната година ваксина не слагам.

Причината за тази реакция може (не твърдя със сигурност) и да е във вносители - едва ли на митницата, докато чака освобождаване на стоката, ваксината е във хладилен шкаф или нещо подобно...

# 2
Просто се е разболяла Embarassed Това не е реакция от ваксината - минало е доста време.  Ваксината създава имунитет за около 20 дни от поставянето й, и то само срещу видовете вируси за които е предназначена. това не значи, че ще спре боледуванията /за съжаление/.    А колкото до съхраняването - това не е сирене, например, което някаква фирма внася от някъде....   Има си строги изисквания за съхранение на такъв вид продукти и те се спазват стриктно.   Grinning

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
не мисля,че е от ваксината. Не се от4айвай, бързо оздравявай те и пове4е не боледувай те!

# 4
  • Мнения: 1 214
Със сигурност не е от ваксинатата.40 дни са нужни за да създаде имунитета.И си взела по-добрата ваксина,в това бъди сигурна!
Моля не ме нападайте, тук всеки споделя личен опит.

Та моя е следния - годината, в която изкарах най-много грипове - аз и сина ми - се ваксинирахме.

Но съм доволна от Бронховаксом (аз не си купувам, защото е ми е скъпичко, но на децата давам) и представлява "бактериален лизат" и може да се пие, дори и като си болен...

Та от въпросната година ваксина не слагам.

Причината за тази реакция може (не твърдя със сигурност) и да е във вносители - едва ли на митницата, докато чака освобождаване на стоката, ваксината е във хладилен шкаф или нещо подобно...

Бронховаксона не е срещу грипните вируси,а за да предпази от усложнеията.
По въпроса за митницата -това не е възможно  #Crazy

# 5
  • Мнения: 5 577
Ние с мъжО сложихме такива ваксини.  Peace

Нямаме проблеми, не е от ваксината.

# 6
  • Мнения: 1 708
Аз ваксинирам дъщеря си от 3 годишна(сега е на 7) и съм много доволна.Досега следващия ден след ваксината не се чувстваме добре, но си създаваме имунитет от 15-30 дни и ако в този момент се е разболяла........Тази година си сложихме инфлексал.Определено съм много доволна.Доктора каза че при нея има най-малко странични ефекти.

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Преди три години се ваксинирахме с мъжа ми. Аз се разболях, а той-не! Може би зависи от организма newsm78

# 8
  • Мнения: 3 360
Благодаря на всички ви  bouquetУспокоихте ме със сигурност...сега остава само да надвием бързо болестта Naughtyи да не ни повтаря тая зима hahaha

# 9
  • Мнения: 772
Аз ваксинирам дъщеря си от 3 годишна(сега е на 7) и съм много доволна.Досега следващия ден след ваксината не се чувстваме добре, но си създаваме имунитет от 15-30 дни и ако в този момент се е разболяла........Тази година си сложихме инфлексал.Определено съм много доволна.Доктора каза че при нея има най-малко странични ефекти.

Кажете от къде да намеря Inflexal, че в нашето село даже и с поръчка не става понеже нямало по складовете. И как е възможно да се транспортира от един град до друг?

# 10
  • Мнения: 430
tutti, много вероятно е да е реакция от ваксината. Напълно нормално е след поставянето, преди да се изгради имунитет да има "преболедуване". Не се тревожи. Ние се ваксинирахме преди около две седмици и лекарката ни предупреди, че е възможно да изкараме нещо такова. В листовката на ваксината също го пише.
Оздравявайте бързо!

# 11
  • Мнения: 41
с грипните ваксини, а и не само нещата са 50:50 зависи от организма, моята мома е на 8м ваксинирах я и сега е болна вече от седмица, но пък другото детенце -ваксинирахме ги заедно - няма проблеми! Така че късмет!

Общи условия

Активация на акаунт