Как да закарам бебо до Бг?

  • 797
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
zdraveite mami.Jiveia v london i mi ostavat o6te 5sedmitsi do rajdaneto,a iskam da zakaram posle beb4o v bg.Naiasno li ste kakvi dokumenti 6te mu triabvat i za kolko vreme mogat da se izkarat?Blagodaria predvaritelno

Последна редакция: ср, 02 ное 2005, 18:25 от Freya

# 1
За най-кратко време ще вземе пасаван.
Ако татито е англичанин може и английски паспорт (препоръчвам ти този вариант ако го има).
Ако не - гореспоменатото. За в Б-я ще трябва да замъкнеш (за да извадиш паспорт на детето) английският акт за раждане, който първо трябва да легализиран в Легализейшън офиса, където поставят Апостил. В Б-я съответно правиш легализиран превод на същият и двата заедно отиват в Есгрона. Там ще регистрират детето ти, и ще му издадат ЕГН. По новите им там разпоредби май трябвало да мине месец за да можеш да отидеш и да извадиш паспорт с полученото ЕГН. За минаването на границата ако няма да е с английски паспорт детето, и татито няма да идва с вас ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пълномощно от негово име, че те пуска с детенце, и едно пълномощно за издаване на паспорта му съответно........Това се сещам за сега, другите може да допълнят - пуши ми главата Whistling Crazy

# 2
Новороденото дете трябва да бъде регистрирано в България в рамките на 1 година след раждането си в общината по местоживеене на майката, ако тя е българска гражданка. В случай, че само бащата е български гражданин, детето се регистрира на адреса по местоживеене в България на бащата.

 

Необходимият документ за регистрация е удостоверението за раждане /формата с имената на родителите/. Документа се заверява във Форин офис,  The Legalisation Office, Foreign and Commonwealth Office, Old Admiralty Building, Whitehall, London, SW1A 2LG. Tel: 020 7008 1111. Fax: 020 7008 1010.

Internet site: http://www.fco.gov.uk/legalisation

 

След легализацията е необходимо документът да бъде преведен на български език, което може да бъде направено в България от лицензирана за това фирма или от някой от заклетите преводачи регистрирани към Посолството на България в Лондон. Ако преводът е направен от заклет преводач в Лондон, той и оригиналният документ се заверяват в Консулската служба на Посолството в Лондон.

 

След оформянето на документите в посолството, те се изпращат в общината по местоживеене на единия от родителите в България, където детето се регистрира и получава  българко удостоверение за раждане с ЕГН. Английският документ за раждане се задържа от общинските власти.

 

Регистрацията на детето в България може да бъде направена и чрез упълномощено от родителите лице, като пълномощното се заверява от Консулска служба на Посолството.

 

Желателно е родителите да изискват и да притежават по два екземпляра от английския документ за раждане на детето.



Примерни декларации и пълномощни

Декларации

за деца до 18 години, пътуващи без придружител или придружавани от един родител извън границите на България

# 3
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Поставянето на апостила струва 19 лири и ,ако го изпратиш по пощата става за около седмица време,по принцип са експедитивни. Плаща се с чек или пощенски ордер,а съшо трябва да сложищ и самоадресиран плик за да ти го върнат.Ако искаш да е рекордед трябва да си предплатиш за плика.

# 4
  • Мнения: 5 183
Новороденото дете трябва да бъде регистрирано в България в рамките на 1 година след раждането си в общината по местоживеене на майката, ако тя е българска гражданка. В случай, че само бащата е български гражданин, детето се регистрира на адреса по местоживеене в България на бащата.
Я да попитам и аз ... не съвсем по темата. Аз и съпруга ми сме българи. Оженихме се в Нова Зеландиа преди 4 години. В България нямаме никакви регистрации - ни на брака, ни на детето, което скоро ще навърши 3 години? Това проблем ли е?

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Новороденото дете трябва да бъде регистрирано в България в рамките на 1 година след раждането си в общината по местоживеене на майката, ако тя е българска гражданка. В случай, че само бащата е български гражданин, детето се регистрира на адреса по местоживеене в България на бащата.
Я да попитам и аз ... не съвсем по темата. Аз и съпруга ми сме българи. Оженихме се в Нова Зеландиа преди 4 години. В България нямаме никакви регистрации - ни на брака, ни на детето, което скоро ще навърши 3 години? Това проблем ли е?

Май4е, и ние със съпруга ми ( италианец )  сме склЮ4или брак тук, а в Бг не е регистриран.
Аз се опитах тази година да регистрирам детето  ( на 2г.и 7 мес. ) в Бг и бях писала тук за одисеята си. Зависи ,заЩото всеки град и всяка обЩина май сами си определят правилата. На мен ми направиха проблем за това,4е брака ми не е регистриран,заядоха ми се за акта за раждане ( уж не бил пълен ) ...абе с две думи искаха мъжа ми да прави декларация,в която заявява,4е той е баЩата. #Cussing out #2gunfire #Cussing out Ние се отказахме и ги пратих по дяволите. Иде ре4 за обЩина Сердика ( София ). Има слу4аи,описани тук ,в които дори и бабата на детето с акта за раждане успява да го регистрира.
С тези си писания не искам да те наплаШа,но си имай едно наум...
Ина4е ти пожелавам успех и дано попаднете на свестни служители  Peace

# 6
  • Мнения: 463
Новороденото дете трябва да бъде регистрирано в България в рамките на 1 година след раждането си в общината по местоживеене на майката, ако тя е българска гражданка. В случай, че само бащата е български гражданин, детето се регистрира на адреса по местоживеене в България на бащата.
Я да попитам и аз ... не съвсем по темата. Аз и съпруга ми сме българи. Оженихме се в Нова Зеландиа преди 4 години. В България нямаме никакви регистрации - ни на брака, ни на детето, което скоро ще навърши 3 години? Това проблем ли е?

Бракът се регистрирва 1 година след склЮчването,след това било по съдебен път и ние не знаехме,та сме пропуснали срокът.За проблем незнам най много да се плаща глоба,така си мисля Thinking

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Новороденото дете трябва да бъде регистрирано в България в рамките на 1 година след раждането си в общината по местоживеене на майката, ако тя е българска гражданка. В случай, че само бащата е български гражданин, детето се регистрира на адреса по местоживеене в България на бащата.
Я да попитам и аз ... не съвсем по темата. Аз и съпруга ми сме българи. Оженихме се в Нова Зеландиа преди 4 години. В България нямаме никакви регистрации - ни на брака, ни на детето, което скоро ще навърши 3 години? Това проблем ли е?

Бракът се регистрирва 1 година след склЮчването,след това било по съдебен път и ние не знаехме,та сме пропуснали срокът.За проблем незнам най много да се плаща глоба,така си мисля Thinking

Кики,ние отидохме тази година в обЩината ,където живея в София и брака ни не е регистриран нито по служебен нито по друг път ( женени сме от 2002 г. ). Служителката ми вика " Ми вие Госпожице може ако реШите  пак да се ожените в Бг Щом брака ви от Италия не е регистриран тука "  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 5 183
Служителката ми вика " Ми вие Госпожице може ако реШите  пак да се ожените в Бг Щом брака ви от Италия не е регистриран тука "  Twisted Evil
hahaha Той и мъж ми така се шегува ... като ме прати сама в България лятото на 2003 ...да не ми завъртяло главата някое старо гадже, 4е както нямаме брак там регистриран...колко му е пак да се вен4ая  Joy
А ние и църковен брак нямаме...абе изобщо сме си мома и ерген в България:)

# 9
  • Мнения: 463
Само да добавя,понеже съвсем скоро пращах документи за апостил по пощата,отне около 15 дена,понеже сега били много заети.

mcdirock,тази служителка май леко ти е завидяла Joy

# 10
  • Мнения: 82
blagodaria vi mnogo,osobeno na Honda,6te mi bdat ot polza savetite stiga bebo da se rodi jiv i zdrav

Общи условия

Активация на акаунт