не пие вода

  • 433
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Момичета, близо две седмици бебчо отказва да пие вода. Пие около 30-40 мл, които аз й "набутвам", не че ги иска. На 5 месеца е и вече пие и по-малко мляко, защото включихме други храни. Сокче пие с "триста зора" около 50 мл. Така че за деня й се събират не повече от 80 мл течност извън млякото. Според мен това е много малко. Чудя се какво да правя?!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Спокойно! И Боби имаше такъв период- около два месеца. Не искаше да пие вода, защото престанах да я подслаждам. Но сега си пие, даже малко прекалява... То бебето, ако има нужда от вода ще пие, ако не - няма. Ако смяташ, че течностите не му достигат, пробвай с чайчетата на HIPP - те са сладички и децата ги обичат. Дори имам позната, която изобщо не дава вода на бебето си, а само такъв чай...

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Александър започна да пие по малко вода(около 20мл) след като стана на година.Преди това не искаше да близне.Питах педиатърката и тя каза, че щом не иска да не го насилвам,значи не е жаден.Нищо не му стана,добре си е.Ако се притесняваш ,че са му малко течностите, давай му сокове.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
И ие сме так голяма мъка са тези сокове и вода сега пие около 150-170 мл (сок+вода) на ден и то с преследване ... и неговта педиатърка казва така ама аз не се успокоявам. Едно от децата с което излизаме е същото заже още по-зле тя пие по 20-30мл

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
моето бебе напоследък отказва почти всякакви видове течност освен мляко. Не иска да пие нито вода, нито сок, нито чай, който е подсладен. аз вече се предадох .... в крайна сметка не мога да го накарам насила да ги пие... или със сонда да му ги дам #Crazy

# 5
  • Мнения: 2 498
И ние сме така-10 грама на денонощие, но не я насилвам....

# 6
  • където има любов
  • Мнения: 307
И ние сме така-10 грама на денонощие, но не я насилвам....
[ /quote] Thinking                                                                                      Ама какво да я правя като неще????

# 7
  • Мнения: 1 613
Зорница започна да пие вода след 7-ми месец. До преди това не искаше.

Пробвай да затоплиш малко водата, да е малко по-хладка от млякото. При нас номера така ставаше. Затоплях я няколко пъти и след това вече пропи Wink

# 8
  • Мнения: 8 505
Ако е жадна-ще пие.Не е необходимо да я насилваш.Достатъчно е да и предлагаш водата начесто,тя сама ще си покаже жадна ли е или не.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Иван пиеше много вода до 6-тия месец,след това изведнъж отказа,ама изобщо не близва,и сега към сока прибавям вода/така го лъжа/,ама пък вие нито сок,нито вода.
Ти какъв сок даваш?Прясно изцеден или купешки,и от какви плодове?

# 10
  • Мнения: 344
Редувам ги.

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367








Кагато му правих прясно изцедени сокове някой не ги харесваше,понеже ако се случеше някоя по кисела ябълка например,отказваше.Но на купешките,не се е мръщел,даже напротив,с изключение на моркова/не го харесва,ама хич/

# 12
  • Мнения: 2 407
Дай и чаиче, кавото и да е. На Хип са хубави.

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631
Така че за деня й се събират не повече от 80 мл течност извън млякото. Според мен това е много малко.
Според мен не бива да изключваш млякото от течностите, които приема детенцето. И аз се притеснявах като теб, но ми казаха, че общото количество течности /вкл. млякото/ за деня да е около 500 мл. А ние даже надвишавахме милилитрите.
Забелязвам, че Боби от 2-3 дни пие малко повече вода, т.е. сега изпива към 50-60 мл., докато преди е имало дни в които я изпие 10 мл., я не.
Така, че не се притеснявай че не пие, но продължавай да му предлагаш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт