Вакса за коса

  • 10 324
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 236
Като се замисля май това е единственият козметичен продукт,който не съм ползвала.Но и не знам дали е подходящ за моята коса.По принцип тя е права,но ме дразнят стърчащите малки косъмчета.Може ли да се използва ваксата за тяхното приглаждане и какъв ефект се постига с нея-мокър,твърда или мека коса...?С какво се различава от гела за коса?

# 1
  • Мнения: 5 299
AZ използвам "Тафт" - косата ми е дълга и леко чуплива, но след измиване и изсушаване си слагам на краищата. Ефекта е да не ти стои перушинеста прическата. С гела не може да се сравнява, защото той втвърдява, а ваксата Не.

# 2
  • Мнения: 236
AZ използвам "Тафт" - косата ми е дълга и леко чуплива, но след измиване и изсушаване си слагам на краищата. Ефекта е да не ти стои перушинеста прическата. С гела не може да се сравнява, защото той втвърдява, а ваксата Не.
Звучи добре.По принцип само за краища ли се използва и като е мека има ли стилизиращ ефект-примерно ако се намажа и сложа ролки?

# 3
  • Мнения: 5 299
Не - няма да стане, ефекта е само заглаждащ. Внимавай да не прекалиш с ваксата, защото косата ти ще изглежда мазна и немита Mr. Green

# 4
  • Мнения: 7 186
И аз ползвам "Тафт". Ваксата се слага само по краищата за оформяне и то по малко.

# 5
  • Мнения: 236
И аз ползвам "Тафт". Ваксата се слага само по краищата за оформяне и то по малко.
А какъв ефект се получава-косата изглежда по-плътна и тежка в краищата ли?Аз досега използвах кристали за това,ако е така.

# 6
  • Мнения: 7 186
А какъв ефект се получава-косата изглежда по-плътна и тежка в краищата ли?Аз досега използвах кристали за това,ако е така.

По- скоро като мокър ефект. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 236
А какъв ефект се получава-косата изглежда по-плътна и тежка в краищата ли?Аз досега използвах кристали за това,ако е така.
Ааа ясно.Аз се бъркам с едно друго- брилянтин.И то е май за мокър ефект и незнам дали още го продават.

По- скоро като мокър ефект. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 539
Аз ползвам една вакса-брилянтин с кокос, която освен другото, придава и силен блясък на косата. Не е известна марка, но от нея съм по-доволна отколкото от Тафт.
Италианска е, в прозрачна кутийка с черно капаче. Марката е VAX. Струва към 4 лева

# 9
  • Мнения: 236
Аз ползвам една вакса-брилянтин с кокос, която освен другото, придава и силен блясък на косата. Не е известна марка, но от нея съм по-доволна отколкото от Тафт.
Италианска е, в прозрачна кутийка с черно капаче. Марката е VAX. Струва към 4 лева
Ей точно тази вакса породи въпроса ми.Да взема да си купя,че май няма да мирясам.

# 10
  • Мнения: 165
и аз съм с ТАФТ-слага се по краищата на косата прави ги като на клечки-един вид съединява разхвърчаните косъмчета на кичурче,слага се помалко защото много мазнее. Peace

# 11
  • Мнения: 2 047
  Ваксата стои добре на издухана и права коса - слага се малко на пръстите и косата се разресва с тях, най-вече се набляга на краищата. В корените - не.
  Придава много хубав блясък и обуздава хвърчащите косъмчета.

 На неиздухана коса ваксата някак "натежава".

# 12
  • Мнения: 505
Аз също ползвам ваксата на Лилит с кокос. Косата ми в момента е в най-лошата си фаза - нито дълга, нито къса и доскоро ползвах пяна, но вече преминах на вакса. Мисля, че след няколко опита ще намериш верния начин да я ползваш. Освен това мисля, че ваксата е по-щадящ продукт в сравенние с пяна, лак и гел.

# 13
  • Мнения: 4 473
И аз се замислям дали да не си взема вакса Thinking
Извинявам се на авторката, че ще използвам темата й да питам и аз нещо относно ваксата  bouquet, а именно - освен , че прибира разхвърчаните краища, може ли да се нанася и върху цялата коса(тук - там, разбира се), за да приглади стърчащите, новорастящи коси? newsm78
Благодаря Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 9 394
Ваксата за коса се използва повече за тип прическа- 'станах от леглото'. Така се казва и една от ваксите на Лореал - 'Out of bed'. По-скоро е добър вариант за прическите на клечки.
Ваксата има по-силен стилизиращ ефект от гела. Гелът приглажда, а ваксата бетонира, ако мога така да се изразя. Thinking
Така, че вие си преценявате по-нататък. Wink

Общи условия

Активация на акаунт