Трябват ми съвети по повод фехтовка

  • 6 170
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Уважаеми мами( дами ) , ходи/ло ли е детето на някоя от вас на фехтовка .
Ако да - бих искала някой и друг съвет по този повод.

# 1
  • Мнения: 1 178
Имам приятел треньор по фехтофка, какво то4но те интересува?

# 2
  • Мнения: 179
Благодаря, че се отзова !
Ами синът ми се е запалил да върви на фехотвка, но се чудех за какво трябва да съм подготвена  newsm78.  Самата идея за тази фехтовка, си е направо новина за мен  Shocked  до сега винаги е играл европейски футбол и сега изведнъж ново двайсет , та мисълта ми е , дали трябва да знам нещо предварително .  То е ясно, че на тази възраст ( на 15 е ) кой знае какъв фехтовач няма да стане, по-скоро май за разнообразие го прави , но все пак ...
Благодаря ти още веднъж !

# 3
  • Мнения: 1 178
Фехтовката не е масов спорт, така 4е оставам приятно изненадана, 4е синът ти се е запалил  Grinning .
Първона4ално децата са о4аровани от оръжието (сабя, рапира, 6пага), но минава доста време на първона4ална подготовка преди да хванат оръжие. Важното е детето да има желание да се занимава с фехтовка, със сигурност няма да е пропиляно време, дори и да не стане професионален състезател. Ако пита6 за рискове от нараняване те съветвам да се обади6 на треньора и той подробно да ти обясни, аз не се се6там за някакви предварителни изисквания. Съжалявам май не ти помогнах много, но ако има6 по конкрретни въпроси казвай, 6те питам?

# 4
  • Мнения: 179
Ааа, хубавите думи винаги помагат . Hug
Както казах по-горе и за мен това с фехтовката си беше изненада и то каква  Shocked
След като написах постинга си дадох сметка, че нямам конкретни въпроси , може би ще имам такива  след първата тренировка, когато вече и аз ще добия някакви впечатления .
Може би това, което  се чудя е дали не е твърде голям за започване на подобно начинание от самото начало . Ако попиташ твоят познат дали възръстта би била проблем ще бъда признателна .

# 5
  • Мнения: 62
Здравей. Трнирала съм 8 години спортна фехтовка и започнах именно на 15  Laughing

Принципно колкото по-рано се започне, толкова по-добре е, но и на 15 не е късно да станеш добър, един  мой връстник, който започна заедно с мен по-късно влезе в националния отбор, преди да спре да тренира заради работа и пр. Разбира се, трябва да ходиш редовно и упорито. Но дори и да не го правиш и да си останш сравнително слаб, пак е приятно изживявне и научаваш много неща.

Личните ми впечатления: Великолепен спорт! В началото бях привлечена именно от романтичната рицарско-мускетарска идея, но постепенно схванах каква красота е всъщност. Развива рефлекси, издръжливост, усет и какво ли още не.

Ако те притеснява безопасността, мога само да те успокоя. Опасността от нараняване е не по-голяма от който и да е друг спорт. Случвало ми се е да си навехна глезен при тренировка, но аз съм си навяхвала глезен и докато гоня автобуса, така че едва ли в спорта е причината  Wink Тялото и лицето са винаги добре защитени, има правила за безопасност, които нито един треньор не пренебрегва. Единственото по-сериозно в това отношение са синините, които могат да останат по тялото след състезание, ако си случил на по-агресивен противник, но аз например в момента получавам повече синини, докато си играя с малкия си син  Wink (Казвам това не за да те плаша, а защото искам да съм откровенна)


Ако те интересува нещо друго, питай, мога да ти дам и контакти на треньори. Тези, при които тренирах аз, сега са на стадион Васил Левски, ако това ви е удобно като място.

# 6
  • Мнения: 179
Благодаря ти за включването ! Hug
Прочитайки постинга ти  се почувствах по-добре. Не, че съм кой знае колко притеснена , но все пак колкото повече човек знае и то от първа ръка - толкова по-добре .
Казваш, че възръстта не би била проблем- това определено едно от нещата, които не ми даваха покой ... Относно синини и наранявания не се тревожа кой зане колко  Wink . В началото ще започне 2 пъти седмично с тенденция за увеличаване на часовете .
Благодаря ти още веднъж , като тръгне в понеделник сигурно ще имам още въпроси и тогава ще пиша допълнително Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 1 250
Лейди,
Синът ми е много схвата в ръце, крака, всичко чупи, изпуска и т.н.

Преди тренираше баскетбол в училището, но сега вече не ходи.

Дали фектовката ще развие някаква сръчност у него?

Аз съм нахална - искам комбинация - физическо развитие и сръчност Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 62
Anabel, къде ще ходи синът ти? (При кой треньор и на какво оръжие, просто съм любопитна). И каквото и да ти хрумне, питай, няма проблем.

дете_вяра, аз също бях много схванта в ръцете, сега не съм (поне не чак толквоа). Но ми е трудно да преценя дали е било от спорта или от порастването.  Sad. Принципно фехтовката развива и точност и сръчност, но наистина ми е трудно да ти кажа дали може да помогне, просто нямам идея...
Но при всички случаи е интересен спорт (аз си го обичам и си го рекламирам, а и от опит глава не боли  Wink )

# 9
  • Мнения: 179
Исках да го запишем в школата на единият от братята Етроплоски ( не съм сигурна обаче Христо или Васил ) , но се оказа много далеч от нас и сега ще посещава школата на района, в който живеем , треньор - неизвестен за сега, за оръжието пък съвсем си нямам идея  . Wink

# 10
  • Мнения: 62
Братя Етрополски са сабльори, но за този във вашия район не знам, защото не знам кой е вашият район  Simple Smile

Пожелавам успех и да разкажеш после какво е и как е.
И предупреди младежа, че хич даже няма да започне веднага с оръжие, първо ще учи стойки и крачки известно време, но да не се отчайва, защото после идва интересното, а стойките и крачките са наистина важни, ако иска да продължи нататък  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 178
Lady  ти с какво оръжие си.
Определено стойките и стъпките са много важни, а и развиват много добре краката и дупето, така де, поне мом4етата 6те имат хубави дупета и страхотни бедъри.
Аз моя синковец като порасне съ6то 6те го запозная с фехтовката и дано да му хареса, на6ата баба работи в Allstar i o6te ot sega mu 6ie markowi dre6ki  Grinning

# 12
  • Мнения: 62
Рапира  Laughing
Тренирала съм и малко шпага, но това предимно после в университета, за да играя на студентските състезания на повече оръжия  Wink. Там играх и на сабя де, но това по-скоро не се брои, защото беше без (почти) никаква предварителна подготовка, но предполагам, че си запозната с положението на женската сабя(или не си?)?
Само да предупредя, че тия стойки и крачки може да са малко кофти за момиченцата, ако не се изпълняват добре. Аз лично съм доволна де, вече няколко години не съм тренирала, но и сега като стегна мускул на крака се оформя чуден (но не и грозен) релеф  Laughing

Хех, Олстар продават ли фехтовална екипировка в България? Поне до преди няколко години, когато тренирах, не можех да намеря никъде тук по магазините такава (всъщност никаква фехтовална екипировка, ен само на Олстар Close ) и всичко си поръчвахме от хората, които ходеха по международни състезания  Sad

А твоят приятел треньор как се казва? Може и да го познавам или поне да съм чувала за него  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 178
Аз съм по4итател на този спорт, но за съжаление не съм тренирала, въпреки 4е никога не е късно  Mr. Green.
Бях в управителния съвет на спортен клуб "Тримонциум" - Пловдив и от там са моите впе4атления за спорта.
За съжаление Allstar няма прдставителство в България (има в Гърция), за техни стоки по спортните магазини незнам. Баха се приготвили за свтовното в Пловдив, но за съжаление им поискаха голяма сума (гаранционни) и те се отказаха.

# 14
  • Мнения: 179
Братя Етрополски са сабльори, но за този във вашия район не знам, защото не знам кой е вашият район  Simple Smile

Пожелавам успех и да разкажеш после какво е и как е.
И предупреди младежа, че хич даже няма да започне веднага с оръжие, първо ще учи стойки и крачки известно време, но да не се отчайва, защото после идва интересното, а стойките и крачките са наистина важни, ако иска да продължи нататък  Laughing
Братя Етрополски сабльори казваш били  newsm78 ... Направо нямам идея каква са различните видове оръжия , може би рапира, шпага, сабя или ?  - би ли внесла малко светлина .
Ами единият има школа в северната част на града ( Чикаго ) , но на нас ни е много далеч, та за това се ограничихме с треньор, който не е бил европейски шампион, но пък е на 2 мили от къщи   Laughing .

Общи условия

Активация на акаунт