хомеопатия при алергия

  • 12 805
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 78
Здравейте мами !!! Започвам тази тема , тъй като живеем в доста замърсена среда и децата все повече проявяват алергии. Интересувам се дали хомеопатията помага при алергии към прах, полени и т.н. засягащи горни и долни дихателни пътища.
Моето дете вчера след игра в пясъчника започна да киха непрекъснато и воднист секрет от носа. Цяла нощ не можа да спи. Днес след консултация с лекар се оказва , чче най вероятно е алергия към прах. За съжаление при нас явно е генетично заложено, тъй като таткото ни е алергичен.

Какво казва хомеопатията при тези случаи ?????

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Ние от почти три години лекуваме дъщеря ни само с хомеопатия. Тя има бронхиална астма, алергичен ринит, получава и обрив на алергична основа. Сега ринита го няма, а с астмата имаме значителен напредък.

И при моето дете най-вероятно е генетично предразположение, защото аз също имам  алергична астма, макар, че не съм правила пристъпи около 15 години, тъй като просто избягвам силните за мен алергени /котки, вълна и т.н./

# 2
  • Мнения: 591
Хомеопатията помага при алергий.Аз съм алергична към някои хранителни добавки и тъй като не на всички продукти е изписано съдържанието,понякога получавам алергичен обрив,който от известно време лекувам с хомеопатично лекарство успешно.Доста се порових и четох по въпроса и съм голям привърженик на хомеопатията.

# 3
  • Мнения: 100
Дайте, моля, малко повече информация! При кой хомеопат ходите? Какви хомеопатични продукти използвате? Как се доказва алергията към определени вещества? Малката ми дъщеря е с алергична кашлица вероятно.... В процес на търсене на решение съм...

# 4
  • Мнения: 591
iaae,почти във всеки град има лекари хомеопати.Алергията към определени вещества се доказва с тест,който може да ти бъде назначен от личния лекар-консултирай се с него и той ще ти обясни подробно.С резултатите от теста можеш да отидеш при лекар хомеопат и той ще ти назначи лечение.Аз използвам продуктите на Boiron и както казах съм много доволна.Има много хомеопатични лекарства за алергия и лекарят ще избере най подходящото за дъщеря ти. Peace

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
За да лечение при хомеопат не е необходимо да се прави тест за алергия.

 Ние правихме на дъщеричката ни, когато беше на две годинки кръвен тест за алергия, назначен ни от алерголог в София. Алерголожката от Варна и личната лекарка ни предупредиха, че кръвния тест не дава точни резултати при дихателна алергия. От четенето из форумите в Интернет и аз стигнах до същия извод. Съпругът ми обаче настояваше да се съобразим с мнението на водещ специалист в тази област, който препоръча теста /в определена от него лаборатория...., тогава теста беше около 100 лв. Rolling Eyes/. Резултатите въобще не бяха обективни за дъщеря  ни.

След 8 месеца, за първи път посетихме хомеопатичката, която е и педиатър. Тя въобще не пожела да види теста.

# 6
  • Мнения: 100
Sweta, Вела, благодаря ви за отговорите. Знам за кръвните тестове, но доколко наистина са точни, доколко могат да се обхванат потенциалните алергени...такива неща се чудех. И другото, което се чудех, беше точно дали хомеопатите се нуждаят от доказана алергия или биха назначили лечение и без такива резултати... Вероятно се взима кръв от вената. Не съм сигурна, че искам да причиня такава интервенция на дъщеря си, при условие, че не съм убедена в необходимостта на всяка цена това да се направи! Също така - ако тестът струва 100 лв., а посещението при хомеопат, да речем, 50 лв., какъв е смисълът да се дават пари за тест, при условие че той няма да излекува състоянието!?
Също така - от хомеопат до хомеопат има разлика. Нашето джи пи е и педиатър, а има и диплома за хомеопат... Но досега класическо хомеопатично лечение ми е предлагала само веднъж. Не че прекалява с предписването на лекарства, напротив!
Ако някой може да ми посочи линкове към статии/теми, които са му били полезни, също ще ми бъде интересно и полезно. Идеята ми е да събера повече информация, за да мога да взема адекватно решение.

# 7
  • Мнения: 591
Аз не съм си правила кръвен тест,обаче това решение касае само мен и аз си поемам тази отговорност.Преди много години ми бяха предложили да си направя тест с залепени на ръката алергени, не знам дали още се прави, безболезнен е,но не трябва да се къпеш няколко дни-не помня подробности. При хомеопата първоначалния преглед е дълъг и ще те разпита най подробно защо мислиш,че кашлицата е алергична,кога се появява,забелязала ли си някаква първопричина и т.н и т.н.Интервюто трае (поне при мен )3 часа.Нета е пълен с информация за хомеопатията,в форума има теми с линкове на първа страница, с търсачката ще откриеш съвети от лекари, мнения,спорове кои са по добри класическите или" боаронските "хомеопати.Аз лично предпочитам лекарят на който се доверявам да има висше медицинско образование,но това е само мое мнение.Мисля, че вашият личен лекар може да назначи хомеопатично лечение на проблема с кашлицата-след като има диплома за хомеопат.Лекарствата на Boiron са много добри -аз ги препоръчвам и съм много доволна от тях.

Последна редакция: пн, 30 авг 2010, 21:19 от Sweta

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Моето мнение е, че най-добрият вариант е хомаопата да е класически и да е лекар. И двете с дъщеря ми посещаваме такива хомеопати /семейство са/. Нейният както писах вече е педиатър.

Ако детето е по-голямо може да му се направи кожен тест - този с лепенките. На мен са ми правили такъв в студентските години. За дихателните алергии, казват, че  неговите резултати са по-точни. Както писах обаче за хомеопатично лечение това не е необходимо.

Кръвният тест го правихме в началото на януари 2007-ма год. От тогава до сега може вече да му е паднала цената. Не съм в течение.

Личната ни лекарка е също педиатър и практикува хомеопатия по метода на Боарон. Нищо общо няма с класическото лечение. При него също могат да се ползват боаронски препарати, но винаги само по един.

Традиционно практикуващите лекари за алергия винаги изписват антихистамини, а те сриват имунната система. В резултат на това детето ни започна да боледува много често.

# 9
  • Мнения: 100
Отново ви благодаря, момичета! Наистина са ми много полезни нещата, които споделяте, вашия опит и мнения. Засега реших да използвам компетентността на нашата педиатърка като хомеопат. Заведох днес малката и предложих да опитаме с хомеопатично лечение, а не да ходим на алерголог и да правим изследвания. Тя охотно ми предписа три продукта на Боарон, от тези с гранулките. Ще вземем гърлен секрет също. Това ми се струва безобидно и не сме правили такова изследване досега. Междувременно се сдобих с координати на класически хомеопат, който също е с медицинско образование, но засега отлагам. Имам го като вариант.

Общи условия

Активация на акаунт