влияние на палаво другарче

  • 619
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Синът ми сега е 1 гр. на дет.градина. Така се случи,че със сина на моя приятелка са в една група. Детето й е доста палаво и моя син копира и попива всичко от него. Не играе на игри , които сам си измисля , а копира лошите неща от другарчето си. Приятелката ми не прави никакви забележки на сина сина си - играят с пръчки и хвърлят камъни,неща които аз не бих допуснала. Как да ги отдалеча, отчужда един от друг? Как?
Не искам да се оплакват повече от иначе не толкова палавото ми дете.

# 1
  • Мнения: 1 038
Ох мила напълно те разбирам,но това е неизбежно.Ако не копира от това дете ще копира от някое друго.Не можеш да го затвориш в буркан и да го изолираш от лошите влияния.Още на колко неща ще се нагледаш и чуеш.Трябва да бъдеш търпелива и с много приказки и обяснения да му покажеш,че нещата,които прави другарчето му са лоши,а и той още много малък и най-вероятно този период ще отмине.Ще трябва да свикваш,и колкото и да те дразни отношението на някой родители,това няма да се промени.Гледай си детенце и не се затормозявай с такива мисли,аз мисля,че всичко ще отмине,и като порасне още малко сам ще разбере кое е лошо,и кое добро,и сам ще подбира приятелчетата си. Wink

# 2
  • Мнения: 2 700
Ох мила напълно те разбирам,но това е неизбежно.Ако не копира от това дете ще копира от някое друго.Не можеш да го затвориш в буркан и да го изолираш от лошите влияния.

Напълно съм съгласна. Като цяло хората се делят на лидери и "losers" / с което по никакъв начин не искам да обидя никой/. Дъщеря ми беше по-скоро от втория тип и съм прекарала дни наред да обяснявам как човек трябва сам да създава модели на поведение, а не да ги копира. Пробвай с обяснения. Успех !

# 3
  • Мнения: 1 680
благодаря за напътствията.ще пробвам.
Определено подходът е много важен.

# 4
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И моят син се промени от както е в детската градина,а това са едва 4месеца все още,обаче бисери,груба игра,викове дивашки и др. подобни е натрупал със запаси SickОбяснявам,че така не се прави,че това или онова  не е редно Mr. Greenно кой ти слуша NaughtyПоследната изцепка е дето казал в групата СЕКС С МАГАРЕ #CrazyПита ме госпожата дали е гледал такова нещо или дали сме коментирали-ами не!Чул от децата и го изтърсил!Неможем да се борим с влиянието на външната среда и обкръжението на децата ни,можем само доколкото можем да напътстваме и с личният си пример да доказваме кой е правилният начин на поведение и говорене!А те децата ни ще минат през всичко,въпроса е кое ще отсеят и кое ще запазят Sick

# 5
  • София
  • Мнения: 39 711
И аз говоря, понякога даже заплашвам ... ама ...
Детето ми е палаво, но не чак толкова. Но в групата има едно момиченце, дет е малко по-палаво, да е живо и здраво ... но като се съберат двете с мойта и става ад. На коя ли майка й е приятно когато порицават детето й.
Но май Дияна е схванало малко от думите ми ... внимава малко повече.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моята дъщеря в момента се изявява като лидер сред момиченцата в групата и учителките казват, че е много спокойна и организира момиченцата, така че и на тях им е спокойно. Ако имало и едно такова момченце групата им щяла да бъде чудо(т.е.момчетата са неконтролируеми).
 Само, че аз си знам как като я съберем с момченцето на наши приятели и двамата стават неуправляеми и за нас настава истинска лудница. Вече по неволя започнахме да ги събираме по-рядко.
  И да й говоря ефекта е нулев поне засега.
 Така, че не мога да разбера как в единият случай е лидер, а в другият случай копира глупостите на момченцето от приятелското семейство.
  Както съветвам мене си така ще посъветвам и теб - говорете все някога ще има ефект.
 

# 7
  • Мнения: 863
Да и аз така мисля,че с повече говорене и търпение ще станат нещата.Стига с притятелката ти да не си развалите отношенията заради малките разбойници Peace

# 8
  • Мнения: 1 680
Да и аз така мисля,че с повече говорене и търпение ще станат нещата.Стига с притятелката ти да не си развалите отношенията заради малките разбойници Peace

И мен това ме притеснява. На няколко пъти съм я молила да им прави забележки и тя им прави , но напоследък усещам че й е неприятно и се прави че не ме чува.

А иначе наистина всяко чудо за 3 дни и това ще отмине и ще намери себе си - сигурна съм. Аз като малка съм била страшно "залупено" хлапе в дет.градина , а на улицата  пред дома лидер.

Благодаря ви още веднъж Hug

# 9
  • Мнения: 5 183
Да и аз така мисля,че с повече говорене и търпение ще станат нещата.Стига с притятелката ти да не си развалите отношенията заради малките разбойници Peace
И мен това ме притеснява. На няколко пъти съм я молила да им прави забележки и тя им прави , но напоследък усещам че й е неприятно и се прави че не ме чува.
Ами на никоя майка не и е приятно да й казват какво да прави с детето си и все нейното да изкарват виновно /дори и наистина да е така/. Все пак то си е нейното мом4енце, колкото и да е "лошо" според някои.
Била съм с ситуация, подобна на твоята, слаВа Богу се взехме в ръце и не се стигна до разрушаване на прекрасното ни приятелство. Имаше период, в който по-рядко ги събирахме. Даже сме се виждали сами, без децата. Полека-лека се уталожи вси4ко.
Вашите са всеки ден заедно в градината, а нашите са съседи с общ двор.

Последна редакция: пт, 04 ное 2005, 15:15 от Maika

Общи условия

Активация на акаунт