Влажни и студени крачета?

  • 628
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
На Кали крачетата винаги са влажни, в повечето случаи и студени?
Не знам на какво се дължи и как да се преборя - струва ми се, че не е редно да така?
Имали ли сте подобни проблеми?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 148
Здравей! И аз първите месеци имах такъв проблем. Все си мислех, че понеже е лятно бебе и т.н. ама забелязах, че е същото и при по-студено време. Казах на педиатъра ни и тя ме посъветва да и давам по две капки Деавит сутрин, вместо по 1. И нещата се оправиха. Освен това и слагам на краченцата и по-дебели чорапки и сега всичко е наред. Пробвай и ти, но първо се посъветвай с педиатъра ви, за да си по-спокойна. Поздрави!

# 2
  • Мнения: 2 220
И на моето бебе са така - по-често са топли, но влажни, И ръчичките му са така. До сега забравях, но на следващата консултация задължително ще питам лекарката. Дано да се оправи, че е много неприятно.

# 3
  • Мнения: 2 028
и при нас са топлички и влажни, и аз тъкмо си мислех да търся инфо из форума...

# 4
  • София
  • Мнения: 472
на мен ми казаха педиатри ,че е нормално и се дължи на невсъвяършенната им за този период кръвоносна система, не се оросяват достатъчно по-крайните точки- ходила, ръце, носле и т.н. До 1 годинка трябва да се нормализират нещата.

# 5
  • Мнения: 2 910
Марти вече е на 1г.8м. и краченцата са и пак влажни.Това го забелязах преди 2 седмици,когато времето застудя.Казаха ми,че се получава така,тъй като много съм я била обличала,но ми се струва,че не е от това.В това студено време започнах да и обувам и чорпогащник под панталона и не мисля,че причината е в това.Когато отидем на консултация и аз ще попитам.

# 6
  • Мнения: 1 006
Мерси за отговорите, момичета..........!
Явно не сме единствените Wink, нашата следваща консултация е чак на 22.11 и ако преди това имате инфо, ще се радвам да го споделите тук!
Бъдете здрави!

# 7
  • Мнения: 2 255
И на Калоян са му така крачетата като се приберем от разходка, но откато застудя, въпреки, че обувките са му топли - мислех, че е от студеното, ама като чета не сме само ние - ще взема и аз  да питам педито.

# 8
  • Мнения: 264
Тъй като и на моята бебка крачетата и са вианги влажни си мислех че не и подсушавам крачетата добре след като и измия дупето ама не .... Пак стават влажни и чорапките също.... бях чела че е признак на рахит (може би затова пефиатрите препоръчват увеличаване на диавит-а) обаче се консултирах с педиатърката ни - нисхто подобно. Било до детето .... знам ли ... newsm78

# 9
  • Мнения: 2 255
.. бях чела че е признак на рахит (може би затова пефиатрите препоръчват увеличаване на диавит-а) обаче се консултирах с педиатърката ни - нисхто подобно. Било до детето .... знам ли ... newsm78
И на мен за потенето на главата ми бяха казали също че е признак на рахит, но докторката каза, че няма никакви проблеми при бебо и че потенето е въпрос на нервна система  Thinking но за крачетата не съм се сетила да я питам досега и при следващата консултация ще го направя

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз ще се присъединя към отбора на майките, които ще зададат този въпрос на педиатрите. Чорапките на Деси са буквално мокри. А като й събуя обувките крачетата са и студени. Мисля си, че неможе да е рахит, тъй като беба е изпила две шишенца "Вигантол". Аз бях доста стриктна, докато й го давах. 

Общи условия

Активация на акаунт