Слагат ли се цветя в стаята на бебето?

  • 2 780
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Като родих не ми разрешиха да взема букета от мъжа ми в родилното, защото в стаята където спи новороденото не може да има цветя. Сега няколко месеца по-късно как стоят нещата? В двора имаме прекрасни есенни цветя, а с бебчо спим в една стая и се чудя дали мога да си сложа няколко в една вазичка?  newsm78

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Може да сложиш.

Проблем би могло да има само ако стаята е препълнана с живи цвета, които "дишат" кислород нощем...и прозореца е плътно затворен..но пак ми се струва малко вероятно да стане нещо..бая цветя трябва да има:)

Е..има и разни отровни растения...но е друга тема.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз имах цветя в стаята, но не цъфтящи. За да не развиело детето алергия. И от рибките може да се получи алергия, но ние взехме аквариума когато Дияна беше за възрастта на твойто бубе.

# 3
  • Мнения: 972
В родилното не позволяват, защото и майката и детето още се водят податливи на инфекции.
Аз моите цветя вече ги прибрах вътре в хола (лятото са на балкона).
Но ти питаш за цветя във ваза.
Ако не са много ароматни - може.
Силния аромат може да пречи на бебето.

# 4
  • Мнения: 35 891
вече може Sunglasses

# 5
  • Мнения: 7 640
аз пък мисля, че не са позволени цъфтящите цветя заради риск от алергизиране-прашец и т.н.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз имах само едно цвете-нецъфтящо,но пък имахме аквариум-250 литра Rolling Eyes
Педито каза,че няма проблем от рибите,а от храната (трябвало да я държим извън стаята)и ако не е затворен отгоре,а нашият беше с плътно затварящ се капак Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
аз пък мисля, че не са позволени цъфтящите цветя заради риск от алергизиране-прашец и т.н.

Подктепям това мнение с две ръце.А за листнодекоративните растения-може,стига да не се прекалява-т.е.2-3,максимум 4 растения в стая и редовна проверка на почвата (защото често завъжда мушици).

# 8
  • Мнения: 2 807
Аз не бих сложила цъфтящи в стаята, където детето спи  Wink

# 9
  • Мнения: 5 183
В родилното не позволяват, защото и майката и детето още се водят податливи на инфекции.
А тук никой не ми е говорил за нещо подобно, а и аз съвсем не съм се замисляла, но на вси4ки майки стаите бяха пълни с цветя от посетителите - колеги, близки, приятели... Много-много цветя...

# 10
  • Мнения: 2 407
Ние имаме 3 скаксий в стаята на бебо и не мисля , че и пречат.

# 11
  • Мнения: 197
Може да сложиш.

Проблем би могло да има само ако стаята е препълнана с живи цвета, които "дишат" кислород нощем...и прозореца е плътно затворен..но пак ми се струва малко вероятно да стане нещо..бая цветя трябва да има:)

Е..има и разни отровни растения...но е друга тема.

Растенията приемат въглероден двуокис, а произвеждат кислород.
Колкото повече растения има, толкова повече кислород ще има в стаята.

Друг е въпросът, че цъфтящите могат да докарат сенна хрема и други алергии.

# 12
Цветенца във вазичка вече може, както и някоя и друга саксийка с нещо листно декоративно. Но един съвет от личен опит - в цветчетата на хризантемите, димитрочетата и другите градински цветя понякога има разни паячета и буболечици... За това аз си редя вазичките в другата стая или коридора.  Grinning


Растенията приемат въглероден двуокис, а произвеждат кислород.
Това го правят основно през деня,когато под въздействието на слънчевите лъчи чрез процеса фотосинтеза приемат от въздуха въглеродния двуокис, а отделят кислород и водни пари, през нощта дишат като нас - поемат кислород и отделят СО2 , както е казала Reza.

# 13
  • Мнения: 197

Прави сте, сега проверих...

Досега никога не бях го чувала това... Thinking newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Цветенца във вазичка вече може, както и някоя и друга саксийка с нещо листно декоративно. Но един съвет от личен опит - в цветчетата на хризантемите, димитрочетата и другите градински цветя понякога има разни паячета и буболечици... За това аз си редя вазичките в другата стая или коридора.  Grinning


Растенията приемат въглероден двуокис, а произвеждат кислород.
Това го правят основно през деня,когато под въздействието на слънчевите лъчи чрез процеса фотосинтеза приемат от въздуха въглеродния двуокис, а отделят кислород и водни пари, през нощта дишат като нас - поемат кислород и отделят СО2 , както е казала Reza.



Аз пък съм чела,че СО2 е жизнено важен за растенията и ако го приемаха само под въздействието на слънцето,зимата щяха да умират.

 NaughtyА с това твърдение,че поемат кислород и отделят СО2 не съм съгласна,защото в нас трябваше да сме се.....при наличието на толкова много и големи цветя.

В стаята където е бебето аз имам много цветя(нецъвтящи) и когато сина ми беше бебе също,но не съм имала никакъв проблем.Ако цветята са цъвтящи нямам представа!

Общи условия

Активация на акаунт