Децата Индиго

  • 789
  • 8
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 861
Като прочетох заглавието и си помислих, че става въпрос за децата починали в дискотека "Индиго" преди години...

Иначе статията е много интересна, благодаря ти, че я сподели Hug

# 2
  • Мнения: 3 164
Наскоро четох тази статия и мн. ме заинтригува.А учените като нещо не им е ясно и бързат да го вкарат в графа "проблеми".

# 3
  • Мнения: 431
Aз съм от скептиците, това ми звучи като сектантски измишльотини.  Thinking В един друг форум бях попаднала на откъси от книга на тази тема и останах с много лошо впечатление. Пък и като си помисля - хората не са се променили особено за две хиляди години - нито физически, нито психически, та какво остава да настъпят такива изменения за едно поколение. newsm78

# 4
  • Мнения: 3 164
Пък и като си помисля - хората не са се променили особено за две хиляди години -


Помисли по-добре, цивилизацията завладя света, тя и ще го унищожи SickНо хората сме слепиииии......

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Пък и като си помисля - хората не са се променили особено за две хиляди години - нито физически, нито психически, та какво остава да настъпят такива изменения за едно поколение. newsm78

Много ми е любопитно от къде правиш горния си извод?  newsm78

Знаеш ли, да речем, че обема нова информация, която сега получаваш за ден, преди 150 год. хората са получавали за цял живот?

М/у другото ето ти една физическа разлика, за която се сетих - За последните 100 години средната дължина на предните зъби /резци май бяха/ у човека е намаляла с 1 мм.

Статията е интересна Simple Smile

# 6
  • Мнения: 431
Aми мисля си следното. Нека кажем, че се случи някакъв катаклизъм, все едно дали природен или от човешка ръка, и останем без всичките си модерни придобивки. Мислите ли, че ще се различаваме чак толкова от хората, живели преди 20 хиляди години? Освен, че цивилизованите хора бързичко ще намалеят като бройка, защото  повечето ще са напълно неспособни да оцелеят без удобствата, с които са свикнали. Може да знаят формулите на Виет и кой знае каква още информация, но повечето знания ще станат излишни. Развива се обществото, технологиите, цивилизацията, но ми се струва, че човекът не "помръдва", вълнуват ни същите неща, изпитваме същите чувства каквито "древните хора", и е илюзия да се смята, че за 15-20 години всичко може да се преобърне.

Колкото до статията - струва ми се, че теориите в нея се хранят от естествената нужда на всеки родител да смята детето си за нещо изключително.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
По този повод аз пък съм на абсолютно противоположно мнение - много по-лесно ще оцелее човек с познания, макар и теоретични, отколкото човек без такива. Интелигентността е определяща в случая, а тя определено се формира с опита.

# 8
  • Мнения: 1 383
Типичен пример на философията Ню Ейдж. Всячески се стремят да ни убедят, че се появява някакъв "нов човек", по-развит от предшествениците си. Свекърва ми и тя все се мъчи да ме убеди, че днешните бебета и деца  се развиват по-бързо от предишните. Може и да е така, но аз го отдавам на различното отношение на родителите, многото информация  и пр. Например, едно време са повивали бебетата до 40 ден през цялото време, после само нощем до 3 месеца или май още по-дълго, не се спомням вече,  което ги е лишавало от движение и съответно е забавяло развитието им. За мен е абсурдно да си представя бебето си повито на 3 месеца, че той тогава почна да се обръща от гръб по корем, а настрани се обръща още от първия месец. По-големите наистина съзряват по-бързо, но това е заради многото информация, до която имат достъп / и такъв един имам вкъщи/. Изобщо всякакви мистични теории служат само за подхранване на суетата и любопитството, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт