Re: с.Баня-Разлог - отзиви

  • 49 181
  • 132
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Хайде да подновя темата. За предстоящите почивни дни ние пак сме се насочили към този хотел и тази дестинация.
Миналата година през Септември бяхме и останахме очаровани, след това през Март също.
Споделям като идея за почивка и по-нови отзиви.

Re: с.Баня-Разлог - отзиви

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=427622.30

# 1
  • София
  • Мнения: 1 247
Ние бяхме за три дни в средата на Август в хотел Римска баня. Много, много сме доволни, с изключение на ресторанта, където нещата им понакуцват, но става. Бяхме в апартамент. Водата в басейните беше 32-35 градуса. Просто точна температура за мен специално.

# 2
  • Мнения: 3 922
Ние бяхме за три дни в средата на Август в хотел Римска баня. Много, много сме доволни, с изключение на ресторанта, където нещата им понакуцват, но става. Бяхме в апартамент. Водата в басейните беше 32-35 градуса. Просто точна температура за мен специално.
И ние бяхме в "Римска баня", но само за една вечер, тъй като правихме нещо като екскурзия из Рила, Пирин и Родопите.
Съгласна съм, че ресторанта им спешно се нуждае от освежаване. Само поради неугледния му вид предпочетохме да вечеряме в Банско. Иначе басейните бяха ОК.

# 3
  • София
  • Мнения: 403
И ние сме резервирали за почивните дни стая в хотел "Римска баня". Дайте някакви идеи за разходки, не ми се седи само в хотела, а пък в селото няма какво да се види. Имаме идея да отскочим до Мелник, Мелнишките пирамиди и Роженския манастир, но сме отворени и към всякакви други предложения.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 247
И ние сме резервирали за почивните дни стая в хотел "Римска баня". Дайте някакви идеи за разходки, не ми се седи само в хотела, а пък в селото няма какво да се види. Имаме идея да отскочим до Мелник, Мелнишките пирамиди и Роженския манастир, но сме отворени и към всякакви други предложения.

Може да си направите разходка до село Добърско. Там има доста интересна църква. Също така може да се качите с лифта до хижа Безбог. Невероятно красиво е там. Ако не ви мързи може да си направите и разходка до селата Ковачевица и Лещен.

# 5
  • София
  • Мнения: 403
  bouquet А лифта откъде тръгва, от Банско ли?

# 6
  • Мнения: 10 568
Лифта в Банско работи само зимата. Този до Безбог тръгва от Добринище, или по-тоно от хижа Гоце Делчев, която е на 11км от Добринище по асфалтов път. По пътя има и развъдник за пастърва с ресторант.
Може да отидете да се поразходите в центъра на Разлог, красиви водоскоци и безброй катерушки за децата, има и хубав парк. В Банско също има парк.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 272
И ние ще сме в "Римска баня" по празниците. После ще споделя впечатления

# 8
  • Мнения: 10 568
Да стискаме палци да случим на хубаво време  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 1 247
То май направо се оформи форумска сбирка Simple Smile . Стискам палци да имате хубаво време и въпреки това басейните са закрити и имаше топла връзка към тях, а и СПА центъра изглеждаше прилично. Приятно изкарване на всички.

# 10
  • София
  • Мнения: 403
Лифта в Банско работи само зимата. Този до Безбог тръгва от Добринище, или по-тоно от хижа Гоце Делчев, която е на 11км от Добринище по асфалтов път. По пътя има и развъдник за пастърва с ресторант.
Може да отидете да се поразходите в центъра на Разлог, красиви водоскоци и безброй катерушки за децата, има и хубав парк. В Банско също има парк.

Мерси, дано само не вали много. Приятно изкарване и от мен  Hug

# 11
  • софия
  • Мнения: 757
lea, разкажи повече за престоя Ви там. Аз смятам по 22,.09. да отидем за 2,3 вечери

# 12
  • София
  • Мнения: 4 272
Много доволна останах! Бяхме в апартамент, който е доста широк. Храната в ресторанта беше вкусна, а от басейните съм направо очарована! Температурата на водата е 35 градуса, дълбочината и на вътрешния, и на външния е 1,20 м. Има още един съвсем малък и плитък басейн, който се намира между къщичките. Там може да се къпят спокойно и много малки дечица. Селото също ми хареса. На два пъти ходихме да вечеряме в местните механи. Много останах доволна от механа "При Спаска". В "Irish pub" също беше вкусно, но беше по-скъпо. И двете механи, които посетихме са в центъра на селото. Иначе самото село е много близо и до Разлог, и до Банско, и до Добринище. Могат да се правят разходки и на трите места. В единия от почивните дни посетихме с. Добърско по препоръка на тодоричка от форума. И това планинско селце в полите на Рила много ми хареса! На 1050 м надморска височина е и е много живописно, с много красива църква! Май се поувлякох в разказчето. Ако имаш още въпроси, питай  Grinning

# 13
  • Мнения: 7 640
аз имам питане-5 годишни деца какво може да им е интересно там- освен басейните и лифта Grinning. Някой беше писал за хубави площадки за игра в Разлог? newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами да, в Разлог видяхме хубави и добре поддържани площадки за игра. В центъра на Добринище също е хубаво и има място за игра на децата. Самото с.Баня е добре поддържано, децата може да си играят и на селския площад. Има люлки. Хубаво е да си вземат и играчки, топки...все пак в едно село има много повече място за игра, отколкото в града.

# 15
  • Мнения: 7 640
 Grinning
да, искаше ми се да имам и варианти Hug
Цените в рестоанта на комплекса как са?

# 16
  • София
  • Мнения: 4 272
Прилични са цените. Обслужването е малко бавничко, защото ресторантът е голям. Затова ние само веднъж вечеряхме там. Иначе се хранехме по разни механи - в с. Баня, в Добринище, в Разлог, в Добърско.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 247
Горещо препоръчвам в района за хапване Македонската кръчма в Добринище, но там е трудно с местата обикновено трябва резервация.

# 18
  • Мнения: 7 640
а така обичам Simple Smile
Други подобни в района?

# 19
  • София
  • Мнения: 4 272
В "Македонската кръчма" в Добринище готвят много вкусно. Намерихме си места и без резервация. Само да предупредя, че цените са малко високи. Пример: овчарска салата - 6 лв.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 10 568
В Разлог има една непретенциозна пицария - Папи, с вкусни манджи, картофки и торта. Хубава кръчма има и до самия парк, до Банята, както и преди Районния съд.
В Добринище - махана Кошарата, механата на хотел Валентино 1, в ресторанта на басейна има и обедно меню. Македонската кръчма е била ресторант на годината 2008г. ако не се лъжа, и да, по-скъпо е от другите места, особено алкохола.
В Банско - Мотиката.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 247
А може би най-страхотното място за хапване и то на много прилични цени е ресторанта на вила Рай в с. Огняново, макар че е малко далечко, ама как готвят ммммм... Намира се точно до хотел Петрелийски.

А за Македонската кръчма съм съгласна че е малко скъпичко, но си заслужава, а и порциите са доста големшки поне по спомени от Декември 2009.

# 22
  • Мнения: 7 640
идва ми добре това инфо, защото не сме се уточнили още Огняново или Баня Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 1 247
идва ми добре това инфо, защото не сме се уточнили още Огняново или Баня Grinning

Моят съвет - Баня.

Бяхме в Огняново по Великден в хотел Делта и хич, ама хич не съм доволна. Басейните на хотел Римска баня са много по хубави, а и ми се видяха доста по-чисти от тези в Делта. В село Огняново си струва само кръчмата.

# 24
  • Мнения: 7 640
Цените в Делтата са много добри, а и предвид променливото време, държа на вътрешен (+външен) басеин

# 25
  • София
  • Мнения: 1 247
Цените в Делтата са много добри, а и предвид променливото време, държа на вътрешен (+външен) басеин

В Делта външен басейн е силно казано. Басейна е покрит с едни плоскости които не знам дали махат изобщо и вътре е доста спарено и задушно. Водата е студена поне за мен - може би около 27 градуса. Шезлонгите са подредени около басейна в покритата част. Разбира се това са ми впечатленията от Великден. Сега при по-топло време може и да е по-различно.

В Римска баня и двата басейна са покрити, но отстрани има пак едни плъзгащи се врати и се отваря и не е задушно и спарено. Водата е с температура от около 32 градуса. Около единия басейн има поляна с тревичка, шезлонги чадъри и шатри.

Без да натрапвам мнение разбира се смятам че Римска баня е по-добрият избор.


 

# 26
  • Мнения: 856
идва ми добре това инфо, защото не сме се уточнили още Огняново или Баня Grinning
Моят съвет - Баня.
И моят  Peace
Като село, като обстановка, като усещане, Баня много повече ми допадна. В Огняново всички хотели са по дерето на една река и ми се стори много...не знам как да го обясня, неуютно, забутано. В района си струва да се видят Лещен и Ковачевица, за друго не се сещам, а около Баня има доста повече възможности.

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Фоксче, подписвам се под всяка дума на тодоричка...
Огняново е последното място на което бих искала да съм. И най-вече х-л Делта.  Crossing Arms

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Някой беше писал за хубави площадки за игра в Разлог? newsm78

дори само да се разходят из парка, пак ще им е гот.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако може да помогнете със съвет.
Намислила съм един уикенд в това селце.  Открих 3 хотела - http://www.aquilon-spa.com/index.php?lang=bg&id=63 , http://www.aspavila.com/ , и http://rimskabania.com/bg/ .  От Аспавилата май ме отказва местоположението - струва ми се, че е някак на шосе - така ли е наистина ? А м/у Аквилон и Римска баня кое е по-свястното място ?
Изчетох темата, но отзиви за Аквилон не видях /освен един в линка от старата тема/.
Основно ме интересува - басейна да е топъл и да има място за игра на 3 годишна лудетина.

# 30
  • Мнения: 10 568
Нито един от хотелите не е до шосе. Римска баня е по-изолиран, другите два са в селото. За Аквилон имаше чудесни отзиви от среща на отчетния форум. Басейнът е вътрешен, топъл, от 1 до 2м. му е дълбочината. Хотелът е малък, с много малък двор, цените в ресторанта са като софийските.
Римска баня има повече място за игра и повече басейни.
Не съм отсядала в нито един от трите, само на басейн съм била.

# 31
  • Мнения: 3 922
Римска баня е накрая на селото в посока Банско.
Според мен село Баня си заслужава да се посети единствено заради минералната вода.
Като бяхме единственият /и вероятно последен път/ в Римска  баня, едно стадо от около стотина овце кротко пасяха на полянката до хотела.  ooooh! И имайте впредвид, че хотелът се нуждае спешно от ремонт на общите помещения.

# 32
  • Мнения: 10 568
Greene, не го приемай лично, просто се присетих от твоя пост.
С мой познати говорехме за Добринище и те го оплюха като село с овце и крави. Ами нормално е като отиваш на село (въпреки че Добринище е град) да има домашни животни. На мен те не ми пречат, даже се радвам, че мога да ги покажа на "живо'' на детето.
Сутрин кукуригат петли и това е супер според мен.
Но всеки си има вкус.

# 33
  • Мнения: 3 922
Ами нормално е като отиваш на село (въпреки че Добринище е град) да има домашни животни. На мен те не ми пречат, даже се радвам, че мога да ги покажа на "живо'' на детето.

Ами не знам дали е нормално, защото покрай животните, съвсем естествено е да има и някои други "екстри" като кърлежи и бълхи. Съжалявам, но почивката  край басейна и овцете на няколко метра от него ми се видяха абсурдни! Още повече пък и ако става въпрос за почивка с деца!

# 34
  • София
  • Мнения: 4 272
Ние пък като бяхме в началото на септември край ливадата до хотела /но не в границите му/ пасяха кротко само три кончета. И не само, че не ме подразниха, напротив, стана ми приятно. Усетих, че съм далече от шумния град

# 35
  • Мнения: 856
Ами нормално е като отиваш на село (въпреки че Добринище е град) да има домашни животни. На мен те не ми пречат, даже се радвам, че мога да ги покажа на "живо'' на детето.
Ами не знам дали е нормално, защото покрай животните, съвсем естествено е да има и някои други "екстри" като кърлежи и бълхи. Съжалявам, но почивката  край басейна и овцете на няколко метра от него ми се видяха абсурдни! Още повече пък и ако става въпрос за почивка с деца!
Същите "екстри" ги има в изобилие по градинки и паркове в градовете, че и в мазетата, най-малко заради многото бездомни кучета и котки, а както знаем в Пловдив последните са доста. Даже мен ако ме питаш по бездомните животни има повече "екстри", отколкото по домашните, тъй като за тях някой се грижи. А и съм съгласна със zigizagi, че овце и крави е нормално да има като отиваш на селски туризъм.

Ако може да помогнете със съвет.
Намислила съм един уикенд в това селце.  Открих 3 хотела - http://www.aquilon-spa.com/index.php?lang=bg&id=63 , http://www.aspavila.com/ , и http://rimskabania.com/bg/ .  От Аспавилата май ме отказва местоположението - струва ми се, че е някак на шосе - така ли е наистина ? А м/у Аквилон и Римска баня кое е по-свястното място ?
Изчетох темата, но отзиви за Аквилон не видях /освен един в линка от старата тема/.
Основно ме интересува - басейна да е топъл и да има място за игра на 3 годишна лудетина.
Ние бяхме в Аквилон миналия септември и на мен ми хареса като условия. Малко е тясно в ресторанта и градината, която е широка колкото стандартен тротоар. Римска баня има доста повече пространство и за игра на дете според мен е по-подходящо. Не сме отсядали в хотела и не мога да кажа нищо за условията, но басейните бяха чисти. Разгледахме и Аспавила и определено не ми допадна, нито като местоположение, нито като чистота на басейна и джакузитата отвън.

# 36
  • Мнения: 3 922
Същите "екстри" ги има в изобилие по градинки и паркове в градовете, че и в мазетата, най-малко заради многото бездомни кучета и котки, а както знаем в Пловдив последните са доста. Даже мен ако ме питаш по бездомните животни има повече "екстри", отколкото по домашните, тъй като за тях някой се грижи. А и съм съгласна със zigizagi, че овце и крави е нормално да има като отиваш на селски туризъм.

С малката подробност, че в Пловдив не се разхождаш по бански или гол по паркове, градинки или мазета. Надявам се.  ooooh!
Мислех, че има разлика между СПА-туризъм и селски туризъм. На мен поне ми стана  ясно, че в село Баня  от "селския" има в изобилие, виж за СПА-то определено може да се замисли човек.  Whistling

# 37
  • София
  • Мнения: 4 272
Едва ли ще тръгнеш да се разхождаш по бански из ливадите на селото, Грийн. Не го приемай като заяждане, но пак искам да подчертая, че в границите на комплекса "Римска баня" не се разхождат животни и тревните площи са добре поддържани.

# 38
  • Мнения: 3 922
Ама разбира се. Хотелът е отделен ето с такава  оградка от ливадата, на която пасат овцете: http://rad-festa.com/pictures/ea1257260787.jpg

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
Овцете едва ли могат да прескочат оградата, децата - също.
Спирам да пиша по темата, че заприлича на тема от Клюкарника. Не искам да се заяждам. На мен ми хареса, това си е мое мнение. На който не му харесва - има алтернативи. Катарино е наблизо и е четиризвезден комплекс. "Римска баня" като за три звезди става  Wink

# 40
  • Мнения: 3 922
И трите звезди са му много! Определено наблизо има далеч по-добри алтернативи и едва ли ще отида втори път в село Баня.

# 41
  • софия
  • Мнения: 757
Всеки има право на мнение..
Аз запазих за 2 нощувки на 17. и 18.09. в Римска Баня.
lea , благодаря ти много за информацията.  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 403
На мен също ми хареса почивката в Римска баня. Прекарахме три много приятни дни в хотела. Има си недостатъци, но като съотношение цена/качество е доста добре. Да уточня, че външният басейн е около 1,60 дълбок, а не 1,20, както беше писано по-напред. Иначе подкрепям положителните отзиви за хотела с малки забележки. Допълнителното легло в стаята е изключително неудобно за по-голямо дете, много е твърдо и тясно. Имаше и едно-две общи помещения, които изглеждаха доста непочистени. В селото на нас също ни хареса "При Спаска" - малко ресторантче с добра кухня и направо ниски цени. Църквата в Добърско е уникална, заслужава си да се изслуша и беседата, много е интересна. В Разлог си направихме хубава разходка из парка, за съжаление музеите бяха затворени, ако някой иска да ги посети, по-добре да звънне предварително, за да не се разхождате напразно. В Банско както винаги бяхме посрещнати с високи цени и ниско качество или просто не можем да случим на читав ресторант. На тръгване направихме еднодневен преход до Роженския манастир, Мелник, Рупите и Самуиловата крепост. В Мелник не посещавайте градския музей, няма нищо за гледане. Затова пък останахме очаровани от Кордопуловата къща-музей. Препоръчвам Механа Алексова къща - обслужването и храната бяха много добри.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 603
Момичета, благодаря - ориентирах се.
Мненията отново са предимно за Римската баня /вкл. домашните животни и насекомите  Mr. Green/- явно е най-посещаваното място там. Май се спрях Аквилон, въпреки малкото дворче - ще компенсираме с разходки из околността.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 100
Един глас за Аквилон. Отсядали сме 3 пъти, последно сега по празниците. Бяхме общо с три деца и сме много доволни.Чистичко спретнато, басейна е топъл, апартаментите са удобни във всяко студио или апартамент има кухненски бокс. За ресторанта наистина е мъничък, но е уютен и не ми пречи. Единствен - може би е, че на практика този хотел мама двор, но самото село е спокойно и децата щуряха на воля. Дават колела безплатно. Направиха не резервации за споменатата Македонска кръчма в Добринище. Та с две думи горещо препоръчвам.
В Римска наня не сме ходили, номога да сравня  newsm78

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
в аспа вила съм била 2 пъти. Но поне 25 градуса да е вън, че басейна е само външен. Имат 3 броя външни джакузита, които са с направо гореща вода.

# 46
  • Мнения: 7 640
Аз благодаря за предложенията- но смених концепцията Laughing- отиваме в Добринище- Laughing
Ще пиша подробно като си дойда.

Относно бълхите и кърлежите-в Центъра на София, за пореден път ни се случва да вадим кърлежи от децата, неги пускаме по бански по градинките Confused

# 47
  • Мнения: 7 640
Пиша пресни впечатления_много доволни останахме от Орбел в Добринище, страхотен персонал и страхотна база.
Вътрешният басейн е хладен, не студен, но е и около 120-140 дълбок- децата не го харесаха особено. Но дворът е страхотен, имаше и детска стая за игра- екстра работа ни свърши за вечерно време.

На басейн бяхме на открития в Добринище- доволна съм, затворили са кръга с плуване и ядене, има и площадка за игра. Но билетът е за еднократно посещение.

В Римската баня басейните са, много добре подържани и таксата е за целия ден- т.е. може да си идеш да преспиш и пак да се върнеш следобед, но не ми хареса комплексът изобщо. Като недовършен ми се стори.

Последна редакция: нд, 19 сеп 2010, 19:24 от PolarFox

# 48
  • софия
  • Мнения: 757
Ние се върнахме от Римска баня днес.
Изключително сме доволни, от басейн, хотела, персонала. Спа центърът е чист, много е приятно. Стаите са широки, сменяха къпри и халати всеки ден.
Малко закуската куцаше, но се преживява. Комплексът е подходящ за деца, не е на улуцата, има зеленина, басейните са топли.
Със сигурност ще повторим, само да има пак някой потъл уикенд. Peace
PolarFox , Вие идвахте на басейните ли? Ние бяхме от петък следобед там, вчера пак следобед и днес до последно, до към 11,30 часа.

# 49
  • Мнения: 7 640
да, на басейните идвахме, но не сме се засекли, в четвъртък бяхме за последно Grinning.
Там може да се отиде и при не много топло време, предвид колко е гореща водата.

Странни ми бяха тъмните коридори като тунели и тези стаи около пътя към басейна и спа комплекса, вероятно са много шумни Thinking. Тревните площи бяха доста занемарени, външната детска площадка- също, стълбите навън- само бетонирани- без настилка... И тези "къщички"- отиваш към топилото и изскачат измежду тях разни госпожи по монокини, прескачаш барбекюта и пране, кофти работа някак си Confused
Иначе- любезен персонал Peace
Заради басейните си струва Peace

# 50
  • Мнения: 678
Един глас за Аквилон  Peace
Хубавите страни - любезен персонал (замениха ни заявеното студио за едностаен апартамент, защото бяхмес две деца и преценили хората, че ще ни е тясно - цената беше като за студио), вътрешен басейн с минерална вода - температурата варираше между 35-37 градуса и хич не се притеснявах двата паяка колко ще висят вътре, хубаво кафе (поне за мен е важно), добри сауна и парна баня, поддържаше се чистотата.
Лошите страни - липсата на двор (но пък се компенсираше от близостта на селската градинка, където децата спокойно лудуваха), за три дни не ни смениха кърпите (може и ние да не сме разбрали нещо как да ги оставим, че да разберат, че са за смяна  Thinking).
Самото село е поддържано, чисто, хората са любезни и усмихнати, "При Спаска" готвят изключително вкусно и изключително евтино (вечеря за 6 възрастни и три деца ни излизаше максимум 90 лв., а обяда до 40 лв., като не сме се лишавали от абсолютно нищо), като персонала беше много отзивчив.
Ходихме до Добърско - много приятно селце и по-нагоре са писали за черквата и беседата. Също така се разходихме до с. Белица, но ни отказаха от резервата за мечки (пътят е бил още около 10 км. след Белица, черен и много разбит). Извода на местните беше, че до там се стига пеша, с магаре или кон, или с джип  Mr. Green Банско го преминахме набързо - не ни впечатли с абсолютно нищо - лудница, претрупано и разхвърляно - поне моето мнение е такова.
За Разлог не остана време - дечурлигата, а и ние предпочетохме басейна и СПА-то на хотела  Peace

# 51
  • софия
  • Мнения: 757
Още един глас за " при Спаска"- готвеното е вкусно и наистина евтино. Там има домашно овче мляко е мед и орехи...
Ние се качихме до хижа Безбог. На връщане спряхме и на Пирин голф...много красиво и направено със стил.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Имам резервация за уикенда за х. Римска баня. Гледах току що прогнозата за времето, казват, че най-накрая може и да завали. Ако и двата дни са мрачни и с валежи, според вас, хотелът дали е достатъчно ок, за да "удържи" два броя гамени на 5 и 7 г.?

# 53
  • софия
  • Мнения: 757
Аз гледах, че ще е хубаво. Имай предвид, че надолу времето винаги е по- меко.
Миналата събота и неделя си бяхме по шезлонгите, между другото пускат и външни на басейните.
Най- малко може да сте на басейна, единия е много топъл, задушно е чак вътре, никой нямаше там. Опитайте парната баня... Heart Eyes
Ние бяхме все навън, не мога да кажа при лошо време как е.
Весело изкарване!

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Да се отчета и аз, въпреки, че сте били изчерпателни Grinning

Изводът от нашия уикенд, е че х. Римска баня става и при лошо време. Определено е по-приятно, ако е слънчево, но има достатъчно условия, за да се постои ден-два, дори и ако вали.

Бебешкият басейн на двора беше празен, но по-големият, този с топлата връзка беше опакован и дори при отворена врата вътре беше жега. За закрития, няма какво да коментирам - направо сауна. В единия си край закрития е доста по-плитък от 1,20, може би е ок. 90 см. и моите хлапета го ползваха без надуваеми екстри, а бебешоците бяха екипирани с пояси и плувки за ръцете.
Температурата на водата наистина е най-голямото достойнство на това място. Точно за змия като мен  Mr. Green Е, не става за спортно плуване, но топли превъзходно кокалите.

Относно комплекса - големите пространства в стаите, общите части и ресторанта са също голямо предимство за деца, в сравнение напр. с доста по-уютни и луксозни, но и по-малки хотелчета, където малките варвари нямат място за беснеене.
Иначе - да. Определено има какво да се желае като обстановка, но както правилно сте оценили съотношението цена-качество е ок.

Специално в чест на Greene снимах един петел, който беше прескочил оградата и гордо се разхождаше по верандата на една къщичка, но в момента не ми се занимава да ъпвам снимки Joy
С една дума, ако сте по-претенциозни, по-добре потърсете по-пипнато място. Има дребни неща, които биха могли да ви дразнят, ако имате за цел да се вторачвате в детайли. Моята цел беше да забавлявам децата и се получи.

На връщане обядвахме на Предела - същите кюфтаци /далеч по-добри от Старата планина/, овче и биволско мляко с мед и горски плодове от моето детство - просто супер Heart Eyes











# 55
  • Мнения: 74
В края на месеца имаме резервация за Римска баня, избрах го уж защото няма сняг за ски. Но нали от утре се чака да завали, така че може и да стане по-интересна програмата. Беше ми полезно да прочета отзивите, защото позанавам планината и Банско, но ...в това село не сме ходили.

# 56
  • Мнения: 198
Приятели ни предложиха за предстоящите празници да ходим в с.Баня до Банско-някой ходил ли е скоро да даде пресни впечатления?
Имало и някакви топила в общ.баня в селото -какво ще кажете?

Добре,че порових повече и открих тази тема  ,защото питах в и други ,но май тук е точното място
Сядам и да ви изчета





# 57
  • София
  • Мнения: 1 247
Приятели ни предложиха за предстоящите празници да ходим в с.Баня до Банско-някой ходил ли е скоро да даде пресни впечатления?
Имало и някакви топила в общ.баня в селото -какво ще кажете?

Добре,че порових повече и открих тази тема  ,защото питах в и други ,но май тук е точното място
Сядам и да ви изчета


Впечатленията ми са от Нова Година. Хотела е Римска баня. Хотела е хубав, обслужването е добро, ресторанта им куца. Спа центъра изглежда доста прилично, но аз лично не съм се възползвала от нищо друго освен от басейна. Мъж ми се завира в сауната и беше доволен, но ние като цало не сме кой знае какви спа почитатели.
За общата баня на селото нищо не мога да кажа, но ако са като отделните вани в банята на Добринище сигурно ще става.
Ако те интересува нещо конкретно питай.

# 58
  • Мнения: 198
Да питам-отивам да постопля морно тяло-но тъй като хората,които ни поканиха не са от тези ,които проверяват и на чието мнение можеш да се опреш,по-добре вас да питам .
Къде може да направиш процедури в с.Баня?

# 59
  • софия
  • Мнения: 757
За какви процедури по- точно? В римска баня имаше доста неща, които се предлагат в Спа-то

# 60
  • Мнения: 10 568
В Добринище също предлагат процедури в Лечебницата.

# 61
  • Мнения: 198
Завърнахме се от с.Баня ,където прекарахме празничните дни, отпочинали и доволни.
Тръгвайки за там търсих информация , но се оказа оскъдна,ще споделя моите впечатления.
Пакетите за почивните дни в  хотелите с басейни  бяха изчерпани и тръгнахме буквално на сляпо.
Пристигнахме и по ваши указания се отправихме за обяд "При Спаска"-непретенциозно място, напомнящо закусвалня/покривките на масите ,осеяни с петна,плачат за смяна/,евтино и сравнително вкусно.Реално съотношение условия/цена.
Посетихме първо Аспа вила-намира се след центъра на хълмче с гледка към минералния плаж.Топъл външен басейн,от който се вдигаше пара- добър вариант,ако си гост на хотела.Заплюхме си го за лятото.
След това отидохме в Аквилон -там басейна е вътрешен,не е голям- беше чудесно,топло, отпускащо. НТВЖ-разбирам те  като каза, че сте се размазали.Исках и масаж, но  ми се видя множко 50лв за масаж на цяло тяло/В София плащам почти наполовина за същото / и се отказах,още повече след като платихме по 15лв/човек за басейна.Не уцелихме обаче добре часа за басейн-ранен следобяд,всички се връщат от пистите и беше пълно с народ,деца пищят,родители ги възпитават с викове от другия край на помещението.Предполагам заради празниците беше така претъпкано,та  си решихме ако  почиваме в този хотел следващ път да е  в делнични дни .
Вечеряхме  в Айриш пъб-прилично.
Тъй като другите от компанията бяха дошли да карат ски,а ние нямаме отношение към този спорт,на следващия ден се отправихме на юг  по долината на р.Места към селата Лещен и Ковачевица.Поразходихме се из тях, поснимахме -красиво е като на картинка.Отпуснахме морни тела в Огняново в басейна на Виктория-прекрасно е, басейна е с полуолимпийски размери и има място за всички.
На третия ден посетихме църквата в с.Добърско,откъдето останахме очаровани .
В крайна сметка-тръгвахме без особени очаквания,но ни се получи добре.




и елото се оказа  много приятно-чисто е,подходящо за отмора на тялото

# 62
  • София
  • Мнения: 561
Вчера се завърнахме от хотел Аквилон. Нямам думи да го похваля. Удобно място, тихо, чисто, топъл минерален басейн (детето един предиобед направи 3 часа без да излиза), учтив персонал-доволни сме. Снимките в сайта отговарят на действителността  Wink Само едно още-бяхме в студио, в сайта пишеше тераса, но нашето беше без-просто явно не всички имат. И понеже, четейки отзивите, една майка беше споменала, че не сменяли кърпите-е, нашите ги сменяха всеки ден, но пък и ние красноречиво ги бяхме хвърлили на пода  Blush
По препоръки тук ходихме При Спаска-ами... какво да кажа-хигиената ми се видя доста на съмнително ниво, за вкусно-вкусно е, евтино, но става отчайващо бавно. Едната вечер имаше няколко маси с хора и цялото ни обслужване трая 2!! часа  Confused Ходихме и в механа Цветелина-тази над хотела-вкусно, в битов стил и отново на много добри цени. В хотела ресторантчето наистина е малко, но менюто е доста по-разнообразно, но и на доста по-високи цени в сравнение с другите две места. За закуска не сме чакали, но пък и с нашето дете будещо се в 7 вече в 8 часа сме цъфнали с чиниите  Simple Smile Селцето е тихо, спокойно-за семейна почивка е идеално. Има около 3 хранителни магазина. Ходихме да погледнем и хотел Аспа вила,че му бях хвърлила око, ами скоро няма да се засилим натам. Нямам представа новопостроен ли е, но има вид на преправена комунистическа станцийка, започнала да се лющи от тук, от там. Басейна е външен-не сме го пипали за температура. От оградата на хотела има едни строежи, пущинаци  ooooh! Отсреща е, мисля, ромската махала, която огласяше околността. Хотела е в края на селото, пътя до него личи, че е нов, но нямаше лампи-като се мръкне единствения вариант за придвижване май е с кола. На гърба на хотела има борова гора, която е страхотна гледка за стаите с изглед нататък. Джакузита видяхме вън,бяха може би 4 с размер на седящи вани.
На пръв поглед и набързо-това е.  bowuu

# 63
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аспа Вила няма равна за летни месеци.

# 64
  • Мнения: 10 568
До Аспа Вила ли е общественият басейн?

# 65
# 66
  • някъде
  • Мнения: 4 955
в момента сме в х-л Аквилон и сме много доволни- басейна е достатъчно голям- в единия край дълбочината  е 1м, а в другия- 2 метра, водата е супер топла- около 35-36градуса и е минерална. Има парна баня, сауна, и едно измислено джакузи- тоест вана с 6 хидромасажни дюзи.
 Закуската е доста разнообразна и обилна, кърпите ни ги сменят всеки ден, има и лира в банята, на която се сушат банските, хавлиите....Има си кухничка, хладилник, микровълнова, тостер, кана за вода, чинии, тиган, тенджера, прибори, тирбушон.... Само хавлии не дават, но пък може да си вземеш срещу 3лв за целия престой. Няма детски кът за деца, но пък наблизо има пързалка и люлки.
Ходихме и до Разлог и сме очаровани от градчето, тези дни пак ще го посетим.
Утре отиваме в Римска баня.
Бяхме и в Добринище- хотел Орбел Спа- и там ни хареса, по-луксозно е от тук, но басейна е по-студен, няма по-плитко място в него /1,50-1,70м/, и не е минерален.....но пък има страхотно джакузи. Има парна баня, сауна, масажи при заплащане. Предимството е вътрешен и външен детски кът, голямо футболно и волейболно игрище.Закуската също беше супер.

# 67
  • Мнения: 106
Моля някой с актуални отзиви за Римска баня да сподели. Като цяло отзивите в нета са положителни, но на няколко места срещнах ниска хигиена на басейните и лоша храна. Кой е по-добрия вариант Аквилона или Римска баня. Благодаря предварително!

# 68
  • Мнения: 734
Ние бяхме в Spa Vita Springs съвсем близо до табелата за с. Баня и беше отврат.  Sick Няма едно нещо, дето да им е наред.
Да не говорим, че декември месец не стигаше топла вода до последния (3-ти етаж), та добре, че си носехме духалка по съвет на наш познат, който беше минал през хотела 3 дена по-рано. Токът спря веднъж, студената вода - също, точно мъжът ми, като беше в банята, течеше само вряла. Водата в басейна е около 30 градуса, но той е открит, през зимата са сложили някаква конструкция от поликарбонатни плоскости и беше кучешки студ вътре. Щом излезеш от басейна и ти посиняват устните...Нямаше сешоари в стаята, наложи се да ходя да се моля да ми намерят някакъв. Вратата на банята не се затваряше добре и какво се оказа - не са пробили дупка, където да влезе палеца на бравата (дано така се нарича въпросната джаджа). Всичко е адски бюджетно и дразни много. Обличаш си халата и целия (буквално) ставаш на бели влакна и топчета.
Цените на ресторанта са чувствително по-високи в сравнение с "При Спаска" и "Цветелина", качеството на храната е лошо.
Закуската беше под всякаква критика. Съвсем накратко - разреждаха прясното мляко страшно много и се чудиш мляко ли пиеш, вода ли.... newsm78 Колко ще спестиш?! -> 1-2 л мляко? Слагаха от най-евтиния и некачествен колбас с твърди частички вътре.  Sick Обикновено нарязваха нещата на тънки малки парченца и ги разпръскваха из дъното на чиниите така, че да изглежда уж е много...Разнообразието хич го нямаше. Добре, че имаше едни пържени филии (сигурно да разтикат останалия от предните дни хляб), само те ставаха за закуска. Отядохме се на пържени филии всички. Абе страшна цигания!  ooooh!
Сефте ни се случва да ни свърши тоалетната хартия (нямаше резервно руло в банята) и тъкмо пратих мъжа ми да иска друго, се появи една възрастна женица да ни донесе. На косъм беше работата. Кошчето го изхвърлиха чак на 3-я ден, а много от гостите, се наложи да си го изхвърлят сами, защото е само едно, много мъничко в банята. А имаше много почиващи с малки деца. Като изхвърлиш 2 памперса и приключваш с кошчето.  ooooh!
Като стана време за check-out управителката някъде се изпокри. Чакахме я, чакахме я, накрая оставихме ключа от стаята на една сервитьорка и си тръгнахме.
Понеже бяхме предплатили 50% от сумата още при резервацията, поискаха останалите 50% предварително...Сега разбирам защо... Thinking
Такова нещо никъде не съм виждала.
Повече няма да стъпим в този хотел.  Naughty

# 69
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Моля някой с актуални отзиви за Римска баня да сподели. Като цяло отзивите в нета са положителни, но на няколко места срещнах ниска хигиена на басейните и лоша храна. Кой е по-добрия вариант Аквилона или Римска баня. Благодаря предварително!
Аквилон  ни хареса повече от Римска баня! Римска баня е много голям хотел и направо се губиш като тръгнеш по коридорите Crazy Басейните са два, но този в Аквилон е по-топъл и има различна дълбочина /и за деца е по-добре/.
Ако някога отидем пак натам със сигурност ще изберем Аквилон! Peace

# 70
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Моля някой с актуални отзиви за Римска баня да сподели. Като цяло отзивите в нета са положителни, но на няколко места срещнах ниска хигиена на басейните и лоша храна. Кой е по-добрия вариант Аквилона или Римска баня. Благодаря предварително!
Аквилон  ни хареса повече от Римска баня! Римска баня е много голям хотел и направо се губиш като тръгнеш по коридорите Crazy Басейните са два, но този в Аквилон е по-топъл и има различна дълбочина /и за деца е по-добре/.
Ако някога отидем пак натам със сигурност ще изберем Аквилон! Peace Peace


С  две ръце за Аквилон бяхме там през март 2012г.


# 71
  • Мнения: 2 721
И ние мислим да посетим Римска баня и сега обмисля къде да мръднем преди да си тръгнем.Лифта от Добринище дали работи?

# 72
  • Мнения: 734
И ние мислим да посетим Римска баня и сега обмисля къде да мръднем преди да си тръгнем.Лифта от Добринище дали работи?

Ние бяхме в началото на февруари и лифтът си работеше. Понякога спират движението по втората част от трасето (която стига до х.Безбог), заради силен вятър. Но обикновено първата си работи.  Peace

# 73
  • Благоевград
  • Мнения: 79
Лифта работи, а в Римската баня храната беше много добра а за хигиената около басейна имаш право, има още какво да се желае, и  джакузито беше  леко тинясало.

# 74
  • Мнения: 2 721
Извинявайте за въпроса, нали лифта е кабинков, закрит, не съм се качвала досега на него пък ще бъдем с децата и затова се притеснявам? И другото за което се сещам каква е цената на билетите? Благодаря Ви Simple Smile

# 75
  • Мнения: 2 721
За съжаление лифта е открит, намерих информация. Имате ли представа как и дали въобще качват децата на такъв лифт? Дали може да са седнали във възрастен  на 6г.е и мисля че ще я е страх сама? Или пък може да се качим на лифта от Банско той е кабинков, но ми се искаше да се качим до Безбог

# 76
  • София, Хаджи Димитър
  • Мнения: 130
 Лифтът до Безбог е открит и двоен. Аз се качвах лятото на 2011 до хижата и сина ми на 6г. тогава не го беше страх.

# 77
  • Мнения: 79
Здравейте!
Римска баня топъл хотел ли е? В смисъл става ли за малко дете, стаите с какво се отопляват?
Между Римска баня и Аспа вила, кое бихте предпочели?

Последна редакция: ср, 06 мар 2013, 10:04 от катеринче

# 78
  • Мнения: 2 721
Вече завърнала се от Римска баня мога да коментирам. Водата в единят басейн е 35-36 а в по- плиткия 30 градуса, нашите деца не излязоха от водата.Стайте са топли а радиаторите хладки, предполагам има подово, защото беше много топло. Ресторанта изглеждаше много добре, понеже по назад го коментираха че има нужда от ремонт, може би вече е имало такъв

# 79
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте!
Римска баня топъл хотел ли е? В смисъл става ли за малко дете, стаите с какво се отопляват?
Между Римска баня и Аспа вила, кое бихте предпочели?
В Римска баня е много топло в стаите,на мен чак ми ставаше лошо.Не понасям такива температури,свикнала съм на 21-22градуса.За басейните -ходила съм 2 пъти и не ми е направило впечатление да са мръсни,последния път беше миналата пролет.

# 80
  • Мнения: 79
Благодаря за отговорите, надявам се и ние да останем доволни от хотела  Peace
Последен въпрос, препоръчайте места за хранене в с.Баня от които сте доволни и са на нормални цени.

# 81
  • Мнения: 0
В Римска баня бяхме юли 2012г.,стаите чисти,приветливи,водата в басеините топла,но имаше мухъл по плочките и то доста.Даже в детския басеин(отзад към оградата)беше леко със слузеста вода,което ме погнуси ужасно много.Ресторанта беше на ниво с жива музика и добра атмосфера.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 247
Благодаря за отговорите, надявам се и ние да останем доволни от хотела  Peace
Последен въпрос, препоръчайте места за хранене в с.Баня от които сте доволни и са на нормални цени.

При Спаска - добри цени и вкусно, но не очаквайте обстановка. Добро обслужване и вкусна храна.

# 83
  • Мнения: 734
Извинявайте за въпроса, нали лифта е кабинков, закрит, не съм се качвала досега на него пък ще бъдем с децата и затова се притеснявам? И другото за което се сещам каква е цената на билетите? Благодаря Ви Simple Smile

Лифтът не е кабинков, открит е. Колко са големи децата? Моят син е на 3 г и се изкефи много, като го возих няколко пъти.
Цената само за лифта беше мисля 14 лв двупосочен билет.

# 84
  • Мнения: 2 721
Извинявайте за въпроса, нали лифта е кабинков, закрит, не съм се качвала досега на него пък ще бъдем с децата и затова се притеснявам? И другото за което се сещам каква е цената на билетите? Благодаря Ви Simple Smile

Лифтът не е кабинков, открит е. Колко са големи децата? Моят син е на 3 г и се изкефи много, като го возих няколко пъти.
Цената само за лифта беше мисля 14 лв двупосочен билет.
Благодаря за отговаора макар и позакъснял, ние вече се върнахме. На лифт не се качихме, защото цената на закрития излизаше над 70лв., за нашето семейство и се отказахме. А вие на кой открит сте се качвали, който е от Добринище или друг? Тел.който намерих на този седалковия не бяха верни, за да попитам за цена и за това как се качват децата. А вие малкия как го качихте на самостоятелна седалка или във вас седеша?

# 85
  • Мнения: 734
Благодаря за отговаора макар и позакъснял, ние вече се върнахме. На лифт не се качихме, защото цената на закрития излизаше над 70лв., за нашето семейство и се отказахме. А вие на кой открит сте се качвали, който е от Добринище или друг? Тел.който намерих на този седалковия не бяха верни, за да попитам за цена и за това как се качват децата. А вие малкия как го качихте на самостоятелна седалка или във вас седеша?

Ние се качихме на лифта, който е над Добринище, тръгва от х. Гоце Делчев и е до х.Безбог. Деца до 4-5 г. (не съм 100% сигурна) се возят безплатно. Малкият го качих на самостоятелна седалка. Той е послушен принципно и леко го придържах с една ръка, а служителите на лифта го взимаха, като стигнем станция. Иначе можеше и в мен да седи, но той е едричък...
Надявам се да сте си изкарали добре и без лифт.  Peace

# 86
  • Мнения: 5 592
Много ми харесва темата и ви чета с удоволствие  Hug


П.С.Честит празник   bouquet

Какъв е климата ,сравнен със Сф,примерно.По-на юг,но пък е планина ....

Последна редакция: пт, 08 мар 2013, 11:59 от Трапезица

# 87
  • Мнения: 79
Здравейте!
Днес звънях до хотела за резервация, казаха че имат свободни стаи в другото крило- кое е другото ( за тези които вече са посещавали хотела) . Питах дали е отоплено и там, отговориха че е с подово отопление, но е ни е студено ще дадат радиатор.
Надявам се да не останем разочаровани когато отидем.

Весел празник на всички дами!

# 88
  • софия
  • Мнения: 757
катеринче за Римска баня ли говориш?
Ние сме отсядали там 2 пъти- все в крилата които са от рецепция в дясно. Вторият път вдигнах скандал- настаняват ни в крилото над ресторанта. Само погледнах стаята и им казах, че ако не ни преместят, отиваме в друг хотел. Та стаите над ресторанта са тъмни, обзавеждане- нищо общо с другото крило...банята също. При положение, че знам в другото крило как е- няма начин да им платя същата цена. Та само оставихме багажа в стаята, отидохме в басейна и им казах, че ако до 2 часа няма друга стая се махаме. Набързо ни преместиха в друго крило. Можело значи... #2gunfire

# 89
  • Мнения: 79
iniici, за Римска баня питах да.
Вече посетихме хотела и бяхме точно в това крило което е над ресторанта.
Ако знаех, че в другото е било по-хубаво да съм настояла и аз за смяна, но вече мина- общо взето останахме доволни. Децата си умряха от кеф в басейните, в детския кът си поиграха  Wink


# 90
  • Мнения: 11
Момичета,

моля за актуални впечатления и мнения за следните хотели:

Римска баня, с.Баня

Орбел, Добринище


В голяма питанка сме кой да изберем.... newsm78

# 91
  • Мнения: 2 037
Минахме през "Римска баня" по празниците, не сме нощували там.
Времето беше разкошно за плаж.
Вход за басейна -  3 лева на дете, 6 за възрастен.
СПА услугите ми се видяха доста скъпи, хвърлих един поглед на ценоразписа.
В ресторанта всичко извън обедното меню е на необясними цени.
Картофите са бланширани, не са истински.
Любезни са хората, ама няма кой да чисти пликовете с боклук край басейните.

"При Спаска" много ни хареса, изключително експедитивни са, храната е вкусна и прясна. Поне това, което опитахме ние. Помещава се в нова сграда, което ме навежда на мисълта, че старите отзиви са за старо помещение.

В "Римска баня" ходят много ученици на зелено училище, видях къде прескачат от един балкон на друг.  ooooh! "При Спаска" беше пълно с почиващи в "Римска баня".

# 92
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Момичета,

моля за актуални впечатления и мнения за следните хотели:

Римска баня, с.Баня

Орбел, Добринище


В голяма питанка сме кой да изберем.... newsm78
с две ръце Орбел Добринище Peace

# 93
  • Мнения: 11
Люлин, Д и д и,
Благодарности за инфото!!!

Спряхме се на Орбел, Добринище.

# 94
  • Мнения: 5 592
Моля,сподели впечатления и цени после.Приятно прекарване Simple Smile

П.С.Ау,погледнах цените в сайта им  Shocked

# 95
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Скъпо е, но между двата Орбела ми по-хареса. Иначе най ми хареса в Аквилон   http://www.aquilon-spa.com/?id=64&lang=BG  /заради басейна/
Зависи и вие какво търсите,но аз лично мога да ги подредя по следния начин:
басейн и стая в Аквилон
парна баня и в двата
джакузи и сауна в Орбел

# 96
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
хареса ми, бяхме на Великден

# 97
  • Мнения: 25
Момичета някой с актуални впечатления от Римска баня?Четох че е занемарено около басейна с мухъл и т.н...?

# 98
  • Мнения: 142
Здравейте ,бихте ли ни препоръчали приятно семейно хотелче в с. Баня ,с механа ,в близост до някой  от хотелите ,в които може да се ползват басейните . Предварително благодаря!

# 99
  • Мнения: 6 294
Здравейте ,бихте ли ни препоръчали приятно семейно хотелче в с. Баня ,с механа ,в близост до някой  от хотелите ,в които може да се ползват басейните . Предварително благодаря!
За семейно хотелче, не бих могла да дам препоръки, но с две ръце ти препоръчвам комплекс "Изгрев" http://www.kompleksizgreva.com/, който е със собствени басейни и топила. Разкошно място, добра кухня, отделни къщички, много гореща вода в басейните и топилата, а лятото има и плаж. Цени бих казала приемливи, понякога пускат и ваучери през сайта: всики оферти. В този сайт може да видиш и други добри оферти: http://vsichkioferti.bg/#city[]=1&sort=1&category[]=5&keyword=%D1%81.+%D0%91%D0%B0%D0%BD%D1%8F
По време на празници е резервирано всичко доста преди това.
От обща информация в интернет знам, че семеен хотел Св. Никола е точно такъв тип с механа и също имат собствен басейн с мин. вода.
Не съм сигурна доколко, ако спите в семеен хотел и ползвате като външни басейн на друг хотел, ще Ви излезе на сметка, т.к. обичайно цените за външни са доста соленички.
За нас по-добрият вариянт винаги е бил хотел със собствени спа услуги.
Благородно Ви завиждам, аз обожавам това малко селце.

# 100
  • Мнения: 142
Много ви благодаря за отговора!

# 101
  • Мнения: 430
Относно комплекс Изгрева, село Баня - интересувам се от настаняването в студио - пише, че има две стаи - спалня и детска, така ли е наистина, тъй като снимките показват друго, има ли кухненско оборудване и какво, как е чистотата и всички апартаменти ли имат тераси. Минаали сме от там, но за съжаление само отвън съм го разглеждала, а сега се двоумя за кратка почивка през май.

# 102
  • Мнения: 798
Някой бил ли е скоро в Изгрева? Колко време предварително резервирате? Имам чувството, че за 2 месеца напред няма места. Аз принципно ходя в Аквилон, но хора от компанията предлагат да пробваме и Изгрева, макар че разликата в цените е минимална и не знам дали си заслужава.

# 103
  • Мнения: 515
Здравейте ,
някой със скорошни отзиви от Аквилон ? Резервирахме за август , но ако има нещо което да имам в предвид ще ми е полезно !
Мерси !

# 104
  • София
  • Мнения: 1 603
самоцитирам се от темата за Банско, ако те интересува нещо конкретно, питай.

Похвалвам Аквилон с. Баня: http://www.aquilon-spa.com/?lang=bg&id=64
Селцето е на 5 минутки от Банско, тихо, спокойно, чудесна отправна точка до с. Добърско и резерватът за танцуващи мечки над Белица/както и мн. други чудесни местенца, но ние посетихме само тези/.
Благодаря на пишештите тук за избора на място и хотел  Hug
За хотела - обслужването чудесно. Чак не е за вярване, как са ги събрали и задържали. Опитът сочи /поне моя/, че в малките населени места персоналът е сбирщок от странни местни индивиди без понятие за професията.
За стаите - уютно, всеки ден се почистваше, бяхме в апартамент с една спалня, имаше си всичко необходимо, ако някой иска да си приготвя храна, прибори,посуда, дори и тостер  Smile.
Басейните - топли. Обикновено казвам "излез от басейна за да се стоплиш", сега казвах "излез от басейна за да се разхладиш", не че се чува, де.
Ресторанта - наистина е малък /в лобито с/у рецепцията/, но има маси и отвън в градината. Бяхме там през седмицата и нямаше проблем, предполагам през уикенда е по-тегаво. Храната - много добра.

Всъщност единственото ми разочарование или по-скоро учудване от това, че се харесва на толкова много хора е навсякъде препоръчваната кръчма "При Спаска". Храната - ми нищо особено, даже хич. Представях си 10-15 уникално вкусни неща, "кръчмарска" обстановка и македонски песни /поради местоположението/. Вместо това - не особено вкусно /пробвахме много и различни неща/, сив диван с възглавнички, фототапет с розови орхидеи /може и да бъркам, но беше розово/. За македонските песни познах, докато не дойдоха две батки на средна възраст и не взеха дистанционното от телевизора. Разбира се, първото, което си помислих е европейското - мъже, футбол, разбира се, че така е редно. Само дето въпросните батки следяха, при това с интерес епизод от турски сериал  Mr. Green.

# 105
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
...
Всъщност единственото ми разочарование или по-скоро учудване от това, че се харесва на толкова много хора е навсякъде препоръчваната кръчма "При Спаска". Храната - ми нищо особено, даже хич.
Ние също сме хапвали там по препоръки от форума и не сме впечатлени толкова от храната, колкото от лекьосаните покривки  Wink. Но мисля, че в селото няма кой знае колко заведения за хранене - 3-4 кръчми и ресторантите към хотелите, а и цените са добри - може би, затова се хвали толкова това заведение.

# 106
  • София
  • Мнения: 1 603
...... мисля, че в селото няма кой знае колко заведения за хранене - 3-4 кръчми и ресторантите към хотелите, а и цените са добри - може би, затова се хвали толкова това заведение.

Да, така е, но пак си остава мистерия за мен факта, че се харесва.
Ресторанта на хотела беше пъти по-хубав и като храна и като обстановка, вероятно е имало разлика в цените, но щом не ми е направило впечатление е била пренебрежимо малка.

Събирам идеи за добри места за отсядане и хапване в Добринище.
Мисля си др. седмица да доразгледам района, че не съм била от години и няколкото дни в с. Баня не ми бяха достатъчни, но ми се ще да сменя отправната точка.
 

# 107
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Наскоро бяхме в комплекс Русковец, препоръчвам с две ръце, от всичко сме доволни.
За хапване /препоръчани от форума и изпробвани от нас/ - Македонската кръчма и Валентино 2. И двете стават, като в първата храната беше по-вкусна и обслужването бе светкавично бързо. Във втората имаше хубав детски кът, но обслужването беше доста по-бавно, може би, защото имаше и абитуриентско изпращане.

# 108
  • Мнения: 515
supi4ka , благодаря за отзива за Аквилон  bouquet !
Въпрос - има ли климатик в стаите и маса със столове на терасата , ще сме в апартамент с 1 спалня южно изложение , противоположна фасада на басейна  newsm78 ?

# 109
  • Мнения: 798
В Аквилон няма климатици, но и никога не съм усещала нужда. Вечер захладнява достатъчно, че да може да се спи спокойно.

# 110
  • Мнения: 515
Принцеса Лея ,
някъде споменават безплатни колела от хотела и къде могат да се карат в околността ?

# 111
  • София
  • Мнения: 902
Принцеса Лея ,
някъде споменават безплатни колела от хотела и къде могат да се карат в околността ?

Има колела, да, безплатни, незнам, май се плащаха. Обиколихме селото с тях, но втори път не бих си го причинила - седалките ми бяха безкрайно неудобни и твърди.

# 112
  • Мнения: 798
Принцеса Лея ,
някъде споменават безплатни колела от хотела и къде могат да се карат в околността ?
5 лв на час и 20 лв на ден са колелата. Има къде да се покара в околността.

# 113
  • Мнения: 515
Когато правим почивка в планината си купувам домашно правени сладка от бабите ... преди години от с. Рожен помня , че видях и билки и сладка ... някой с конкретни препоръки в района  Simple Smile ?

# 114
  • София
  • Мнения: 1 603
donatellla, климатици няма, но не бяха необходими /бях там края на юни/ м/у др. и ние бяхме в апартамент обратно на басейна.
На терасата има само сушил, аз разбира се си извадих столчета за пушене, но място за масичка няма /държах си бирата на перваза  Mr. Green/
Велосипеди има с/у заплащане, всякакви размери /има и детски/, но просто не остана време да покараме. Иначе със сигурност има къде - селото е малко и спокойно, може да се разходите до "българската" и "турската" баня, а ако сте печени велосипедисти става и за по-далечни разходки.
Баби продаващи сладко не видях.
Всъщност, като ме подсети и аз винаги си взимам бурканче сладко - малиново, къпиново и подобни от планинските разходки, смокиново от Созопол... дори на един гръцки остров си брах смокини, които мама да направи на сладко.
Ако имате време разходете се до мечките http://park.belitsa.com/, малко след Белица е. Имат организирани обиколки на всеки час /тук може и да бъркам, но са наистина на често/. Оказаха се и безплатни. Имаше и препоръчвана кръчма в околността, но и за нея не остана време, та нямам лични впечатления.


Малко късно видях, че момичетата вече са ти отговорили.

Последна редакция: чт, 07 юли 2016, 01:18 от supi4ka

# 115
  • Мнения: 6 294
Когато правим почивка в планината си купувам домашно правени сладка от бабите ... преди години от с. Рожен помня , че видях и билки и сладка ... някой с конкретни препоръки в района  Simple Smile ?
Точно около хотел Пра Спаска се прави пазар, на който се продават някакви сладка и т.н. Не съм се интересувала какви са и не съм купувала. Доколкото помня пазарния ден е понеделник, но все пак питайте в хотела кога е. Иначе в района на Разлог и Банско се продават всякакви сладка, мед, вино, ракия и други, вкл. по пътя в месността Предела. От там съм купувала Рачел от тиква с орехи, правен в Разлог и ми хареса, но си е цифра - буркан от 600 мл - 12 лв.

# 116
  • София
  • Мнения: 1 945
Наскоро бяхме в комплекс Русковец, препоръчвам с две ръце, от всичко сме доволни.
За хапване /препоръчани от форума и изпробвани от нас/ - Македонската кръчма и Валентино 2. И двете стават, като в първата храната беше по-вкусна и обслужването бе светкавично бързо. Във втората имаше хубав детски кът, но обслужването беше доста по-бавно, може би, защото имаше и абитуриентско изпращане.
Би ли казала как е храната в самия комплекс Русковец, ако сте яли там. Освен това ме интересува и големината на басейна, има ли много хора в басейна. Вие през седмицата ли бяхте или уикенда?

# 117
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Наскоро бяхме в комплекс Русковец, препоръчвам с две ръце, от всичко сме доволни.
За хапване /препоръчани от форума и изпробвани от нас/ - Македонската кръчма и Валентино 2. И двете стават, като в първата храната беше по-вкусна и обслужването бе светкавично бързо. Във втората имаше хубав детски кът, но обслужването беше доста по-бавно, може би, защото имаше и абитуриентско изпращане.
Би ли казала как е храната в самия комплекс Русковец, ако сте яли там. Освен това ме интересува и големината на басейна, има ли много хора в басейна. Вие през седмицата ли бяхте или уикенда?
Бяхме по празниците за 24 май и комплексът беше пълен. За размерите на басейна питах по телефона, при резервацията, но забравих Embarassed. Мисля, че е дълъг 15 м и не повече от 10 м широк, но не съм съвсем сигурна. В един от дните беше пренаселен басейна, разбрах, че тогава са пускали външни посетители. През останалото време беше добре. Температурата на водата беше поне 30 градуса в голямата секция, има и две по-малки - едната с дюзи, а другата бебешка, които са още по-топли. Отвън има джакузи. Храната на закуска в ресторанта беше хубава и достатъчно разнообразна. През останалото време не сме се хранили там, а пробвахме кръчмите в Добринище.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 945
Благодаря за отговора, Скубиду! bouquet

# 119
  • София
  • Мнения: 727
Здравейте, някой с пресни впечатления от Римска баня? Четох назад, че имало две крила и едното било по-добро от другото - още ли е така, какво да искаме като резервираме?

# 120
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
От повече от година в х-л Римска баня текат сериозни ремонти, които са съпроводени с голям шум и неудобства за почиващите. Последният път, когато гледах в сайта пишеше, че единият от басейните е затворен, поради ремонт. Най-добре се обади в хотела и разпитай дали работят и двата басейна и на какъв етап са стигнали реконструкциите.

# 121
  • София
  • Мнения: 727
Ааа, това е проблем. Ще питам. На сайта им пише, че басейн Елипса бил готов и в чест на това има отстъпка в настаняванията  Laughing

# 122
  • Мнения: 515
donatellla, климатици няма, но не бяха необходими /бях там края на юни/ м/у др. и ние бяхме в апартамент обратно на басейна.
На терасата има само сушил, аз разбира се си извадих столчета за пушене, но място за масичка няма /държах си бирата на перваза  Mr. Green/
Велосипеди има с/у заплащане, всякакви размери /има и детски/, но просто не остана време да покараме. Иначе със сигурност има къде - селото е малко и спокойно, може да се разходите до "българската" и "турската" баня, а ако сте печени велосипедисти става и за по-далечни разходки.
Баби продаващи сладко не видях.
Всъщност, като ме подсети и аз винаги си взимам бурканче сладко - малиново, къпиново и подобни от планинските разходки, смокиново от Созопол... дори на един гръцки остров си брах смокини, които мама да направи на сладко.
Ако имате време разходете се до мечките http://park.belitsa.com/, малко след Белица е. Имат организирани обиколки на всеки час /тук може и да бъркам, но са наистина на често/. Оказаха се и безплатни. Имаше и препоръчвана кръчма в околността, но и за нея не остана време, та нямам лични впечатления.


Малко късно видях, че момичетата вече са ти отговорили.



supi4ka , страхотно инфо . Мерси ! Нямам търпение вече за отпуската Simple Smile !

# 123
  • София
  • Мнения: 727
Здравейте,
гледах, гледах сайта на Римска баня и не ми стана ясно - има ли външен басейн или не, също и детски такъв? Някой, който е бил може ли да внесе яснота, за което благодаря предварително.

# 124
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Grace и двата басейна са покрити и имат врати към моравата.
"Елипсата" е на двора и е по-дълбок, не става за малки деца. Той се вижда на снимката на сайта. Гледам, че са направили допълнителна секция - като джакузи при ремонта, което може да е плитко. "Трапеца" е по-плитък, с плавен наклон от единият край до другия и там се къпят предимно деца. Шезлонгите и чадърите са разположени отвън на тревата, така че спокойно можете да се печете.

Последна редакция: пн, 25 юли 2016, 11:12 от Скубиду

# 125
  • София
  • Мнения: 727
Благодаря  bouquet

# 126
  • Мнения: 1 796
Здравейте,
някой скоро да е ходил само на басейн в с. Баня, без да се настанява в хотела!?
Ще бъдем настанени в Банско и ми се ще поне за един ден да отскочим на плаж, но проучвах цените в Римска баня - само басейн 30 лева възрастен и 15 лева дете - много ми се вижда!? Някакви други идеи!?

# 127
  • Мнения: 6 294
Здравейте,
някой скоро да е ходил само на басейн в с. Баня, без да се настанява в хотела!?
Ще бъдем настанени в Банско и ми се ще поне за един ден да отскочим на плаж, но проучвах цените в Римска баня - само басейн 30 лева възрастен и 15 лева дете - много ми се вижда!? Някакви други идеи!?
В Пири пускат външни и  в Изгрева преди също, сега на зная. В селото има обществен плаж с ограмен басейн, но нямам идея дали е ок там или не. За цени също не мога да дам инфо.

# 128
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Като че ли най - хубавия обществен басейн и плаж с топла минерална вода наоколо  е в Добринище  newsm78

# 129
  • Мнения: 209
Здравейте,
някой скоро да е ходил само на басейн в с. Баня, без да се настанява в хотела!?
Ще бъдем настанени в Банско и ми се ще поне за един ден да отскочим на плаж, но проучвах цените в Римска баня - само басейн 30 лева възрастен и 15 лева дете - много ми се вижда!? Някакви други идеи!?
В Пири пускат външни и  в Изгрева преди също, сега на зная. В селото има обществен плаж с ограмен басейн, но нямам идея дали е ок там или не. За цени също не мога да дам инфо.

За обществения плаж в селото - голям и малък басейн. Малкият е доста плитък и топъл, почти като топило. Големият с приятно топла вода, има нужда от ремонт. Шезлонгите с рядкост. Бяхме в почивен ден, имаше обаче достатъчно места. Вход 2 лева.

# 130
  • Мнения: 1 796
Супер - благодаря ви, не знаех, че има обществен - ще да инфо и аз като се върна! Simple Smile

# 131
  • Мнения: 4
Здравейте,

някои има ли скорошни впечатления от комплекс Пири и комплекс Терра. Колебая се между двете.

# 132
  • Мнения: 1
Здравейте,
гледах, гледах сайта на Римска баня и не ми стана ясно - има ли външен басейн или не, също и детски такъв? Някой, който е бил може ли да внесе яснота, за което благодаря предварително.

Закрит е басейна

Общи условия

Активация на акаунт