Бета хемолитичен стрептокок

  • 1 098
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 968
Искам да попитам как се открива? С микробиология или някаква по-специална посявка?  Confused

# 1
  • Мнения: 8 505
Какво означава с микробиология ли?Това не е някакво определено изследване,а по-скоро жаргон.Щом става въпрос за мокроорганизъм (микроб)-бактерия или вирус,изследването е микробиологично.
А конкретно по въпроса-за да се докаже хемолиза (това е лизиране на еритроцитите,при което хемоглобинът от клетката се освобождава и преминава в разтвора),средата,върху която се прави посявката трябва да съдържа кръв (най-често кръвен агар).

# 2
  • Мнения: 8 505
Уф,май първата част на постинга ми звучи доста грубо.Целта ми не е такава,исках само да поясня.

# 3
  • Мнения: 429
Бетахемолитичният стрептокок се открива чрез посявка на кръвен агар, в микробиологична лаборатория.

# 4
  • Мнения: 968
Имам предвид дали като ми правят обикновенна микробиология може да се открие или трябва изследването да е специално за него? Thinking

# 5
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
С микробиологично изследване на влагалищен секрет.
Във всеки случай,май си чела нещо тук по въпроса,просто като идеш на преглед към края на бременността,си кажи директно притесненията и настоявай да те изследват.

# 6
  • Мнения: 182
Може да изолира и с микробиологичнио изследване на секрет - от влагалището, от гърлото... зависи от къде е проблема.

# 7
  • Мнения: 968
Ясно, благодаря ви Simple Smile
Наистина понеже съм чела във форума и исках да разбера как се изследва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт