Идеи за приготвяне на пастърва

  • 31 605
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 871
Никога не съм приготвяла тази риба , но съм яла пържена. Дайте и други идеи. Предварително благодаря.  love001

# 1
  • Мнения: 301
Здравей ето една рецепта от мен,надявам се да ти хареса. Simple Smile
Пълнена пъстърва(лична изпитана рецепта)
Продукти:2кг.пъстърва,400гр.настърган кашкавал,2пак.меко масло,2 жълтъка,черен пипер,сол,мазнина,лимонов сок.
Приготвяне:Пъстървата се почиства добре,разрязва се на половинки,отделя им се гръбначната кост и главите.Рибните филета се посоляват,поръсват се с черен пипер и лимонов сок.Настърганият кашкавал се смесва с маслото и жълтъците,подправя се с черен пипер и се разбърква добре.В намазнена тавичка се подреждат половината рибни филета,върху всяко се поставя част от плънката и се покрива с друго филе,да стане като сандвич.Отгоре се поръсва с кашкавал и се пече на умерена фурна.Порциите се поднасят с резенчета лимон и се поливат с хубаво бяло вино.Добър апетит!!!Дано ти хареса,пиши после. Grinning

# 2
  • Мнения: 871
gabi_baby , ще я пробвам задължително , и то още утре. Ще пиша как е станала рибата, но съм сигурна че ще ми хареса,продуктите за плънката са ми по вкуса.Благодарско! Party

# 3
  • София
  • Мнения: 3 847
Пуснах преди време тема за пастървата.

Ето линка:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3016&highlight=

# 4
  • Мнения: 871
Raya, благодаря и на теб. Още не съм направила нищо, но задължитвлно ще пиша как е станало. Grinning

# 5
  • Мнения: 871
Raya, благодаря и на теб. Още не съм направила нищо, но задължително ще пиша как е станало. Grinning

# 6
  • Мнения: 6 243
тоя отговор все го пиша и той все не минава, дано това да е за последно.
   Дани, линка на Рая съдържа според мен най-добрите идеи за пъстървата. Все пак, ще ти дам още едно предложение или по - скоро допълнение. Като правиш пъстърва във фолио, вместо с масло, я намажи щедро с майонеза. Сол и пипер - разбира се, ще й сложиш. Така става много сочна, а като екстра се сдобиваш и с едно чудно сосче, дето никой няма да познае от какво е. Аз така я ядох в едно заведение години, и накрая се реших да попитам готвача за рецептата.
   А другото е класика - пръжваш я леко с малко брашно и после печеш в тавичка, залята с доматен сос със зеленчуци (лук, морков, чушки, каквото имаш)

# 7
  • Мнения: 871
Благодаря ви , момичета приготвих си една от рецептите но за да няма обидени няма да пиша коя  Wink , но задължително ще приготвя рибата по начина на всички ви след време. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз я правя много просто и бързо. Изстъргвам люспите и я осолявам. В тавичка слагам малко нарязан лук и евентуално домати, може и моркови. От подправките може да добавите всичко, което ви е по вкус - накълцан чесън, дафинов лист, всякакви мерудии. Може да се сложат и няколко маслинки или парченца лимон.
С две думи задължително е в тавичката да има риба, малко водичка и малко мазнина. Всичко останало само подобрява вкуса.
Казва се риба плакия, ако не бъркам плаке е тава на гръцки. Ако бъркам името то манджата на български си е просто риба запечена в тавичка  Embarassed

Става с почти всяка риба, не само с пастърва.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Ето и моята пъстърва

Пълнена пъстърва в микровълнова
за целта се ползва комбинираната функция на печката грил+мировълни

Продукти:
4 бр. пъстърви (около 1 кг)
1-2 бр. лимона
250-300 г смлени домати (от консерва)
за плънката:
1-2 глави лук
1 ч.ч. счукани на дребно орехи
1-2 с.л. олио
магданоз, сол, черен пипер

Приготвяне:
Лукът се задушава в олиото. Към него се прибавят орехите и подправките за още 5-6 мин. Рибите се пълнят с плънката и се подреждат в тавата (на MW за комбинирано печене или в стъклена тава) върху доматите. За да не се шият рибите, те се подреждат така че отворчетата се подпират върху друга риба, за да не изпадне плънката. Всяка риба се покрива с резенчета от лимони. Пече се около 20 мин (или докато стане рибата готова) след което се отстраняват лимончетата и се обръща внимателно и пак се подреждат лимончетата и пак се въща за 7-8 мин малко да се зачерви и от другата страна (За времето на печене доматения сос е почти изчезнал)
Поднася се с катофена залата (класика за рибата според г-н съпруга) и свежи зеленчуци.
Добър апетит Simple Smile

 
 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 493
Моята също е много лесна. Незнам точни пропорции, защото аз почти винаги действам на око.
трябва ти пъстърва (зависи колко човека ще сте)
орехи (или бадеми)
зехтин
лимон
сол

изчистваш хубаво рибата, като и оставяш главата (за красота). Осоляваш рибата. Оставяш да престои 10-тина минути. Намзаваш със зехтин отвътре. Пълниш смлените ядки. Пече се 20-30 минути на около 180-200 градуса. Гарнитура каквото искаш - задуш. зеленчуци, картофено пюре и т.н. 

# 11
  • Мнения: 2 123
ето и моята топ рецепта за пъстърва
Почистената пъстърва се слага във вряща подсолена вода с нарязан на едро в нея 1 лимон за 10 минути /докато й побелеят очите/
След махането от котлона обелваш кожата на рибата /когато е сварена се сваля като чорапогащник - много лесно и бързо/
Сварявам дребни картофи.
Всяка порция оформям с 1 обелена риба /от всички страни я поръсвам с подправки на вкус/ и 3-4 сварени картофа.
Заливам порцията със запържено масло.

Вместо лимон сревирам със сос гуакамоле, който правя от 1 авокадо,1 белен домат,1 дребно лукче, сокът от два лимона, 1 с.л. зехтин /всички продукти пасирам едновременно в робота/

Гарантирам ти, че е много много вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт