време между две бременности?

  • 1 019
  • 8
  •   1
Отговори
мили мами,
колко време трябва да се чака между раждането и започването на второто бебеправене. Казаха ми 6 месеца. Всъщност защо 6 месеца, ми не 4:)))

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има случаи на породени деца едно след друго, но как ще се оправяш???????Според лекарите паузата е за да се вузстанови организма и да се подготви за друга бременност.Но виж как едно време бабите ни са били постоянно бременни..........горките Wink

# 2
  • Мнения: 5 228
Най-добре е да се изчака поне една година, за да може да се възстанови организмът на майката. Така съм чела.

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
5-6 месеца са нужни, за да се възстанови матката и въобще организма на майката след раждането. По-рано смятат, че е по-голяма вероятността от аборт, или аномалия в плода. Но има много случаи, при които е по-малка разликата и няма проблем...

# 4
  • Мнения: 7 106
В допълнение да добавя,че организма на майката трябва да възстанови запасите от желязо и витамини,които бебчо е изсмукал Wink  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 206
Чувала съм, че за пълното възстановяване на организма са необходими 2 години. Но пък от друга страна това е само препоръка, както да не пушим цигари, да внимаваме какво ядем и тн.т, все неща, които не всички правят. На мен цигарите са ми проблема примерно.

# 6
  • Мнения: 1 975
Цитат на: влюбена
мили мами,
колко време трябва да се чака между раждането и започването на второто бебеправене. Казаха ми 6 месеца. Всъщност защо 6 месеца, ми не 4:)))


moite dvamata kalpazani sa rodeni s razlika 11 meseca  tooth  .... taka che si pravi smetkata ......  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 006
Горе /долу една година е необходима да се въстанови организма да жената,но вси4ко е относително,за мен ли4но разликата от 3,4 години между децата е идеална

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
kristal_97 да не би и в една и съща година да са родени момчетата ти?  Да са ти живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт