Да си пия ли млякото??

  • 412
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Повлияна от темата "За месото и млякото като алергени" пускам темата.
Въпросът е такъв,че още от самото начало си пийвам доста краве млекце.Докторката ми го препоръча за кърменето,а и в някаква книга на Д-р Спок бях чела,че е добре кърмачката да пие по литър,литър и 1/2 кр. мляко на ден.Е,аз чак такива количества не пия,ама нали си го обичам млекцето доста консумирам - и кисело,и прясно. Simple Smile
Не съм забелязала на беба да й пречи това,но сега като разбирам,че е консумацията на млечни продукти са доста опаснички алергени,дори и чрез кърмата,започвам да се чудя Thinking
Беба още от няколко дни след раждането си и до сега има люспи по главата,по и около окосмената част,които я сърбят и непрекъснато се чеша.Лекарката каза,че е себореен дерматит и ще мине.Но още не минава... SadДали не е проява на някаква алергична реакция newsm78
А също и в акото винаги има по-твърди и светли гранулки.
Моля,по-опитните мами да ме посъветват,това нормално ли е за кърмено бебе?
Да си ограничавам ли пиенето на мляко?

Може би съм по-голяма шашкавелка,отколкото трябва,но все се притеснявам да не навредя на бебенцето поради незнание Tired
Затова и съм се зачела в темите и статиите за захранване,защото се чувствам толкова ненаясно,че направо незнам как ще се справим newsm78,когато му дойде времето де

# 1
  • София
  • Мнения: 6 242
Аз също пиех по много прясно мляко - до литър, литър и половина на ден. Малкия имаше пъпчици по лицето първите две-три седмици, но бяха от това бебешко акне - изчиства се от хормоните на майката. Към втория месец имаше много бебешка кал, но не знам дали е има някаква връзка с това, че пиех много прясно мляко. Виж, ако има от къде да го взимаш, може да пиеш овче - с него няма проблем.

# 2
  • Мнения: 4 358
Това за млякото и повече кърма не е много вярно. Млякото е течност, а приемането на която и да е течност ще увеличи кърмата, дори чистата водичка.
Не е хубаво да приемаш повече от една кофичка кисело и една чаша прясно мляко на ден. Дори на детенце сега да му няма нищо, съществува т. нар. "натрупване" на алергени и в един момент може да стане беля.
За акото - нормално е.
За себорейния дерматит - много упорит е, не се притеснявай! Засягат се предимно бебета с бяла, много нежна и чувствителна кожа. Понякога дерматитите са на алергична основа, затова аз не бих прекалявала с млякото... за всеки случай.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също много обичам прясно мляко. Дори карам нашите да ми купуват домашно. Всяка сутрин изпивам по една голяма чаша с малко нес кафе. Засега нямаме проблеми с малкия, а той е изцяло на кърма.  Пробвала съм козе и овче мляко, но на мен ми миришат (имат специфичен вкус), така че, немога да ги пия.
Може би, просто трябва да намалиш като начало количеството или да вземаш мляко с по-ниска масленост.
Успех

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
В началото не пиех изобщо, а много обичам прясно мляко. Но знаех, че не е много хубаво.Когато беба стана на 3-4 месеца започнах да не се ограничавам толкова-пия и мляко, и кафе/е, разбира се умерено/.Няма и нищо-а нали е важно и мама да се чувства добре, за да има достатъчно кърма Laughing

Общи условия

Активация на акаунт