Ако бебето пропусне обяда, какво да дам на следващото хранене?

  • 677
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте мами.
Моята бебка наближава годинка и явно влиза в този критичен период, когато не се хранят така редовно бебоците. Често се случва да пропуска хранене. Когато е закуската - гледам да пие поне малко мляко. Когато пропуска обяда, обаче, се чудя какво да и дам за следобедна закуска? Дали това, което е било за обяд (месо или постно ястие с жълтък) или обичайния млечен крем. И млякото е важно и месото, та се чудя  newsm78
Вие как правите?

# 1
  • Мнения: 8 505
Ако се събуди по-рано,давам и обяда,а като дойде време за закуската-и нея (обикновено в този случай не я изяжда цялата) или някакъв плод.Ако се събуди много късно,давам и по-стабилна закуска.

# 2
  • Мнения: 1 089
Моята и тя много често го прави този номер. Заспи към 12,30 и се събуди към 3-4 ч. Но си и давам манджата и по късно към 6ч нещо лекичко, като плодове леко кремче и нещо от този род. искам да отбележа, че когато пропуска обяда е закусила солидно към 10,30-11ч. но ако се случи първото и ядене да  в 7,00ч сутринта, то обяда  към 12,ч. Малко объркано стана, но искам да кажа, че всичко зависи кога ще се събуди и ако заспи и пропусни обяда си го изяжда след като се събуди, защото ако се водя от това, че е вече е следобед  това значи със седмици да не яде манджа.

# 3
  • Мнения: 1 645
И ние в повечето случаи пропускаме обяда,та за това винаги трябва да имам под ръка круша или банан.
Но никога не съм му го давала за сл.закуска.
Ако изобщо не хапне от манджата,гледам закуската да му е по солидна.А и ние обикновено закусваме към 16.30 - 17.00ч.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 198
Давала съм пюето/яденето, което е трябвало да бъде изядено за обяд. Ако времето до вечерята е достатъчно кратко, че да не мога да вместя крем, но пък твърде дълго, за да го оставя да не яде нищо-давах плодово пюре, колкото да не огладнее по никое време. За да компенсирам млякото-вечерята е била или само мляко, или млечна супа (тя е по-засищаща от зеленчуковите).

# 5
  • Мнения: 148
Благодаря ви момичета! Точно от такава информация имах нужда. Само една скоба. А какво разбирате под "по-солидна закуска"?

# 6
  • Мнения: 1 645
Благодаря ви момичета! Точно от такава информация имах нужда. Само една скоба. А какво разбирате под "по-солидна закуска"?

При нас по солидна закуска означава 250гр - например крем.Иначе обикновено си хапва по 190гр.Но ако понякога и тези 190гр са му малко ,давам 1 банан - по точно той си го иска.

# 7
  • Мнения: 1 089
При нас по-солидната закуска е овесени ядки ( със сирене или плод), макарони със сирене, попара, корнфлейкс или нещо от тоя род.

# 8
  • Мнения: 5 577
Аз ако пропусне си давам пак обяда.
Обядвали сме в 16:30 даже, мога да пропусна следобедната закуска, но обяда не.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт