Имунолог

  • 19 181
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,синът ми е на 18 години и е със слаба имунна система,искам да потърся имунолог който при който да го заведа,аз съм от Стара Загора,но не съм много запозната къде точно има такива лекари ако някой знае нека да каже Simple Smile

# 1
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
ако не бъркам единственото място на което правят изследване за имунната система е в София-Имунологията в Александровска-но говоря за високоспециализирани изследвания които показват и автоимунни болести и подобни неща......
на мен са ми правили(докато лежах там където правят трансплантациите-бъбречни)

# 2
  • Мнения: 6
gergana_gospodinova какво точно означава, че синът ви има слаба имунна система? newsm78
Основно тези изследвания се правят в София, както казва мадам тиква те са високо специализирани, платени и обикновено скъпи. Наистина може да бъдат направени в Александровска, както и в  Националния център по заразни и паразитни болести. Трябва обаче да се знае какво точно ще се изследва и да се отиде на подходящото място и при подходящия специалист. Най-добре е първо да се консултирате с лек. лекар и да каже какво точно да бъде изследвано, сина ви има ли алергии, автоимунни болести в рода, какви са оплакванията му и, приема ли в момента някакви лекарства т.н.
  bouquet

# 3
  • Мнения: 198
Скоро моя приятелка прави във Военна болница изследване за имунен статус плати около 200 лв, не се поема от здравната каса.

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
За автоимунно заболяване - ревматоиден артрит - знаете ли къде да се отиде? Уж е доказана диагноза, но нещо все ме човърка. Не мога да говоря с нашите ревматолози, защото  са докачливи.

# 5
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
в сградата на МА  е лабораторията  и знам, че е единствената която прави този вид изследване.Да другите правят, но не и пълното .... при мене имаше съмнение за ЛУПУС ,

# 6
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
На нас са ни необходими възможно най-голям брой изследвания за по-сигурно, че може да има нещо пропуснато.

Благодаря ти.

# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
това е мястото има и лекар можеш да отидеш на място и да говорите....успех...дано е най-малкото зло  Praynig
иди питай, виж как стоят нещата ако има вратичка по каса да минете-ако трябва да ви пиша, че сте в отделение и така.....

# 8
  • Мнения: 401
Имунолози има и в болница Св. Иван Рилски. Шефка там е проф. Алтънкова, която се счита за много добър имунолог.

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Ще си плащаме като попове, нямаме осигуровки.

Св. Иван Рилски на "Урвич" ли? Ревматологията?

# 10
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
майка ми ще пътува в неделя за там "Урвич"-при д-р Пейчева ще ходи...за нея това е най-добрата лекарка там...
обаче има разлика от едните имунологични и тези другите които ги правят  на всякъде....

# 11
  • Мнения: 401
Аз ходих тук:
http://www.rilski.com/others/klabs.html

Адресът е бул. Ив. Евст. Гешов 15. Ето телефоните специално на лабораторията по клинична имунология:  02/ 8524957 и 02/8510813.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
Я, като видях темата....и моето дете го пратиха на имунолог. Обаче не знам къде да отида.
Той има проблеми от много малък с отити, трета сливица, куп операции и т.н. В крайна сметка вече нищо не може да се направи за ушите и чакаме възрастта за тимпанопластика.
При поредното спукване на тъпанчето (при нас е през месец) д-р Попов от Исул каза, че според него това дете има нужда от посещение при имунолог- лигавицата на носа не била добра и в комбинация от всичко останало ни го препоръчва. Обаче, това е нещо много ново за мен и идея си нямам при кой да отида.
Някакви препоръки, мнения, опит?

Общи условия

Активация на акаунт