Прещипан нерв на ръката?

  • 1 838
  • 3
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Някой страдал ли е от такова нещо и може ли да ми опише болката и симптомите?
Майка ми я боли ръката от близо месец,обяснява го като тръпнене,изтръпване и дори непоносима болка. След куп уговоки от наша страна/сестра ми,баща ми и аз/,днес най-накрая отиде на лекар.
Отиде в Пирогов при травматолог-това е неговата диагноза,засега й е предписал хапчета/доста/,но учудващо за мен-само за пиене без за мазане. След 5 дни,пак ще му се обади,може да се наложи да й бият някакви инжекции. А ако и това не помогне-операция.
Доста съм притеснена и ми е много гадно-сестра ми го закъса с резултата от цитонамазката,а сега и майка ми.
Извинявам се за дългия пост,но имах нужда да споделя,а и да чуя мнения.
Някой от вас сблъсквал ли се е с подобна диагноза?

# 1
  • Мнения: 1 041
Иренка, майка ми преди 3-4 години имаше подобни проблеми, но с единия крак. Оказа се, че е дискова херния. Много време я болеше въпреки медикаментозното лечение /около 3 месеца - не си спомням добре./. При твоята майка е различно, но те съветвам следното: ако има възможност, нека да се косултира с друг специалист.При майка бързаха още следващия ден след изследванията да я приемат в болница за операция. Прочетохме доста по въпроса, говорихме с хора, претърпели такава операция и тя реши да не се подлага, защото има голям риск от обездвижване, а в много от случаите болестта рецидивира на друго място. Сега пак понякога, когато се натовари повече или понастине, има по-слаба болка. Но тя не спазва дадените и съвети и дори не направи препоръчаниете и рехабилитациоонни процедури.

# 2
  • Мнения: 17 407
Най-вероятно става дума за остеохондроза - т.нар ошипяване. Най-добре е да се направи снимка на шиен отдел на гръбначния стълб, ако е необходимо и скенер. Ако има силни болки в шията може би има и блокаж- необходима е намеса на мануален терапевт. Аз лично препоръчвам физиотерапия, 3-4 курса годишно, зависи от състоянието.
Това заболяване не е приоритет на ортопедите и не бих препоръчвала поставяне на кортикостероидни инжекции, освен в случай на крайна необхдимост.

# 3
Аз лично като човек с две дискови хернии и ошипяване по целия гръбнак мога да ви препоръчам само мануална терапия. Прави се от специалисти невролози. Има такъв кабинет в Медицинска академия. За мен това беше спасението пред възможността за операция и неясно бъдеще. А дори ме е срам да кажа от каква ранна възраст ми започнаха проблемите. В момента съм бременна и не мога да пия никакви лекарства за обезболяване, при кризи, нося космодиск. Идеята ми е, че има и други варианти, освен операция.

Общи условия

Активация на акаунт