Няколко въпроса за бебешките джунджуриики

  • 1 017
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Мами, имам няколко въпроса за разните бебешки джунджуриики и аксесоари, тъй че PLEASE HELP  Blush

1. Кошари за игра - За какво точно се ползват? До каква възраст на дечицата ги ползвахте?
2. Бебешки шезлонги-люлки - Интересни ли са им на бебоците? Пак до каква възраст? Имам в предвид тези дето вибрират, пеят песнички и т.н.
3. Бънджи-гащи - могат ли да се закачат за нещо друго освен касата на вратата?

# 1
  • Мнения: 6 320
1. Зависи от кошарата - има такива, които стават само за игра, но има и сгъваеми, които могат и да имат и второ ниво.
Ползват се както за игра - т.е. спокойно можеш да поставиш бебето в кошарата с играчки и да си спокойна докато му приготвиш яденето, да свършиш някоя друга домакинска работа или дори да отидеш до тоалетната.
Ние ползвахме нашата, която имаше и второ ниво също и при пътуване, на море и почивки, когато ходим на вилата при родителите ми или на гости. Събира се в един сак, лесно се разгъва, невероятно удобна е за пътуване и си спокойна, че за детенцето има легло.
Освен това, впоследствие кошарите могат да служат дори и като голям кош за играчки, когато детето проходи или като кът за игра (повечето от тези, които се ползват и за легла имат цип отстрани и детето само може да влиза и излиза).

2. Не съм имала шезлонг-люлка, още по-малко с батерии, вибрираща люлееща и пееща, но имахме най-обикновена бебешка люлка. Използвах я както вместо столче за хранене, така и за забавление с бебето. Вършеше ми чудесна работа и с двете деца.

3. Зависи от бънджи-гащите. Има такива, които се хващат само за касата на вратата, но има и такива, които се закачат на кука и ластик.

# 2
  • Мнения: 5 228
1. Кошари за игра - аз слагам дъщеря ми от 7-8 месечна, вътре й слагам играчки и в общи линии е голямо улеснение, защото е безопасно и сигурно място, където можеш да оставиш бебето да се занимава и да свършиш нещо или да си починеш. След като започне да седи, кошарата е подходящо място за игра за бебето.
2. Бебешки шезлонги-люлки - нашият не е пеещ и т.н., а най-обикновен, и е една от най-успешните ни покупки. Още от втория месец слагам дъщеря ми в шезлонг, от 1-2 месеца вече й е малък (в смисъл, че изпълзява за секунди от него и не е най-безопасното нещо, въпреки че ги дават до 11 кг).
3. Бънджи-гащи - само такова чудо не сме имали, така че не мога да ти кажа.

# 3
  • Мнения: 4 187
Почвам отзад напред.

Бънджи гащи - страшна забава осигуряваща поне 15 минути свободни ръце! има видове, които се хващат за касата на вратата има и такива които се закачат на тавана. Благодарение на гащите Рая доста от рано започна да стои стабилно на краката си  Peace ( поне си мисля, че е от гащите).

Бебешки шезлонг - най- сполучливата покупка, и много полезна вещ, според мен. Придобихме я когато Рая беше на 3 месеца и я ползваме от тогава, но според мен бебчето може да стои в шезлонга от съвсем новородено. Това е една от най -експлоатирани вещи у дома. Ползвах го като люлка, столче за хранене, място за спане. Дори сме я пренасяли само с шезлонга ако ходим на гости в приятели. Излезе от употреба, когато активно започнахме да използваме столчето за хранене, но едва преди 2 месеца го прибрах.

Кошара за игра -  специализирана такава ,нямаме, ползвам кошарата за спане за тази цел, тя е на Хаук от тези с двете нива! Неудобството е, че тази кошара , поне  у нас не се мести така лесно , както специализираната на КАМ например, която се сгъва за секунди и минава лесно през вратата ( примерно от спалнята във всекидневната). В къщи няма достатъчно място така или иначе , но ако ти  имаш определено ще ти върши голяма работа.

# 4
  • Мнения: 5 299
Кошарата, която ползвам от 2 седмици насам е всъщност първоначалното легло на ВиКи. МНого е удобна и бебка си се занимава в нея, когато аз съм заета.Тя е точно от тези легла, сгъваеми и удобни за пренасяне. Сега имам друго легло за малката, но ако не ми го бяха подарили щях да си ползвам кошарата.
Шезлонга ми е обикновен+масичка за хранене и го ползвам от 40-я ден, че и до сега
Бънджи-гащи не съм си купувала, но мисля да взема люлка тези дни.

# 5
  • Мнения: 6 472
Мога да кажа само за шезлонга (кошара нямаме, а за бънджи сме малки) - това е едно от най- великите неща, които съм купувала за бебка! С каката си мислех, че това просто не ми е необходимо, но сега разбирам какво будало съм била.

# 6
  • Мнения: 442
Мога да кажа само за шезлонга (кошара нямаме, а за бънджи сме малки) - това е едно от най- великите неща, които съм купувала за бебка! С каката си мислех, че това просто не ми е необходимо, но сега разбирам какво будало съм била.

Пълно единомислие! Blush

# 7
  • Мнения: 2 978
1. Кошари за игра - Ползвахме докато Симона не почна да се изправя. След това не искаше да седи вътре...не съм я и насилвала...по- хубаво и беше да е на вън- на широко Wink
2. Бебешки шезлонги Интересни - незнам newsm78....в шезлонга се хранеше, докато не и взехме столче....не си играеше с играчките дето висяха от пред Rolling Eyes
3. Бънджи-гащи - не сме имали

# 8
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами кошарата ни е от тези на две нива,Чиполино-доволна съм. Имам й креватче,но то е при моите родители,и засега спиме още в кошарата.Рядко я ползваме за игра,защото Алекс изобщо не искаше да си играе в нея,но сме имали периоди в които кротуваше в нея:)
Шезлонга,пак Чиполино от тези с играчките,вършеше работа,но за кратко.
Активна гимнастика също имам,пак Чиполино/фенка съм им,какво да правя Laughing/с нея така повечко се заиграваше,но мойто Алексче просто има пепел в дупето Mr. Green и на едно място не стои,та каквото и да й купя-интереса е кратък.
Само бънджи нямахме,защото нещо не ме кефеха,но сега като се замисля само това ми липсва. Mr. GreenМай трябваше да пробвам,но със следващото Wink

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
1. Кошара - имаме, при това 1.50 на 1.50 (т.е и аз влизам в нея). Седи точно 5 минути ако го оставя сам, след което се изправя и започва да квичи. Затова обикновено някой сяда вътре с него за да могат останалите да вечерят на спокойствие или пък да почистя стаята.  Така че си е до дете.

2. Шезлонг или люлка не съм купувала защото кошницата за кола ставаше на люлка. Ползвала съм го за хранене, приспиване, возене и какво ли не още. Страшно удобство. Докато разбра че като се наведе много напред пада на пода и може да пълзи на свобода.

3. Бънджи- гащите ми бяха удобни първите 2-3 седмици, докато му бяха интересни. След което ми отнемаше 10 минути да го сложа вътре защото риташе, той седеше 5 минути и започваше да квичи и да протяга ръце към всеки коъто минава край него. продадох ги!

# 10
  • Мнения: 2 672
Мами, имам няколко въпроса за разните бебешки джунджуриики и аксесоари, тъй че PLEASE HELP  Blush

1. Кошари за игра - За какво точно се ползват? До каква възраст на дечицата ги ползвахте?
2. Бебешки шезлонги-люлки - Интересни ли са им на бебоците? Пак до каква възраст? Имам в предвид тези дето вибрират, пеят песнички и т.н.
3. Бънджи-гащи - могат ли да се закачат за нещо друго освен касата на вратата?


1. слагах го там през част от деня - във всекидневната ни се намира и така мога да готвя , мия чинии и да го гледам. В нея си играе и стои на сигурно.Още я ползваме , мисля до 2-3 год - незнам....

2. и 3 .не съм ползвала и няма

# 11
  • Мнения: 138
Мами,

много благодаря на всички за отговорите   bouquet. Мисля, че се ориентирах  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт