Витамивите през бремеността

  • 1 812
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Мами, кажете нещо за Матерната и Зумафлорът. Доволни ли сте+

# 1
  • Мнения: 433
Лично аз съм доволна. В началото малко ми се гадеше само от вида им,но вече не. Знам, че не трябва да се прекалява, най- много две опаковки през цялата бременност. Simple Smile /за Матерна стававъпрос, от другите не съм вземала/


 

# 2
  • Мнения: 503
Ама наистина ли не трябва да се вземат пове4е от 2 опаковки през бременността? А моята гинеколожка ми каза да пия през цялата бременност Shocked ! Ама какво се у4удвам, тя през третия месец на бременността ми изписа едни хап4ета, на листовката на които пишеше, 4е могат да увредят плода... Close Аз, разбира се, не ги пих, но за Матерната не знаех, нали все пак са витамини! Как може такова нещо! Confused

# 3
  • Мнения: 8 769
Матерна не съм пила и няма как да съм доволна или не. За Зимафлуорът-не мога да кажа. Нали е за здрави зъбки на детето, а то има едва 8 зъба за сега.... Grinning
Затова и не гласувах-не попадам в категорията. Sunglasses

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз пия Матерна от 8г.с.Не е вярно за две опаковки само,питала съм 4-има лекари.След всяка опаковка се прави почивка 5дни и се почва отначало.Не се пълнее от нея,до началото на 9-ия месец съм качила 9кг.,нито пък главата и размерите на бебето са огромни.Тук ще чуеш много мнения за нея,тъй че прецени сама дали ще я пиеш,пият я по целия свят!

# 5
  • Мнения: 1 417
Аз изпих 2 опаковки Матерна през бременноста и 1 след като излязох от болницата. Мисля, че е добре да се пият, защото набяват допълнителни витамини към организма, които не винаги можеш да си набавиш с храната, която консумираш.Не съм имала никакви странични реакции.

# 6
  • Мнения: 183
Аз пих Матерната през цялата бременост. Лекарката ми я предписа с идеята, че близнаците се раждат преждевременно и ще им трябват малко грамове отгоре, за да се справят по-лесно. Така и стана. Сега обаче сестра ми е бременна, въобще не се храни, вместо да пълнее отслабва, чувства се отпаднала. Вече е в средата на 5-ят месец, но отказва да пие предписаните й витамини. Опитвам се чрез този форум да я обедя, че няма нищо страшно

# 7
  • Мнения: 183
и косата не ми падаше, пуснах такива нокти, каквито не съм имала никога Grinning

# 8
  • Мнения: 183
Аз пих Матерната през цялата бременост. Лекарката ми я предписа с идеята, че близнаците се раждат преждевременно и ще им трябват малко грамове отгоре, за да се справят по-лесно. Така и стана. Сега обаче сестра ми е бременна, въобще не се храни, вместо да пълнее отслабва, чувства се отпаднала. Вече е в средата на 5-ят месец, но отказва да пие предписаните й витамини. Опитвам се чрез този форум да я обедя, че няма нищо страшно

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
О,с растежа на ноктите и косата не мога да смогна,изхабих две нокторезачки.А фризьорката ми само като ме види и изпада в ужас,защото все едно с месеци не съм се постригвала(а ходя всеки месец).

# 10
  • Мнения: 910
Materna pih samo 2 opakovki, zashtoto mi se gadeshe ot neia i povrushtah. Ne moga da pia vitamini na kup, ako ne sa raztvorimi. Ot Zimafluor niama nujda, zashtoto nashata voda si ima dostatachno fluor - i bez tova i s tova vse shte sa ok zubkite. Az prez bremennostta ne sam pila, a i sega ne smiatam da davam na dundi. Tia veche ima 2 mnogo zdravi zuba, a ne e navurshila 6 mesetsa oshte... Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз пия Матерна в момента. Почнах я в 5тия месеца началото. Аз ходя при 2ма лекари и двамата са на мнение, че през първите 3 месеца от бремеността НЕ Е желателно да се пие Матерна. Изписаха ми я в 4тия ама аз се мотах докато сия  купя цял месец  Embarassed
За пиенето на Мтерната единия лекар ми препоръча - пия една опаковка после почивам 15 дена и така ги редувам, а дугия - месец пия месец почивам. Мисля да следвам 2рия вариант.
Освен това пия и Зимафлуор.

# 12
  • Мнения: 344
Започнах да пия, обаче много ми се гадеше от нея и я спрях, изпила съм само 4 хапчета. Държа да отбележа че през бременоста не съм повръщала нито веднъж.
А и гинекологът, който следеше бременоста ми ми каза че от матерната децата се раждали с големи главички.

# 13
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Маши
Аз пих Матерната през цялата бременост. Лекарката ми я предписа с идеята, че близнаците се раждат преждевременно и ще им трябват малко грамове отгоре, за да се справят по-лесно. Така и стана. Сега обаче сестра ми е бременна, въобще не се храни, вместо да пълнее отслабва, чувства се отпаднала. Вече е в средата на 5-ят месец, но отказва да пие предписаните й витамини. Опитвам се чрез този форум да я обедя, че няма нищо страшно


Аз мисля, че сестра ти постъпва правилно като не я пие. Направо ни заливат със синтетика и химия, аман.

# 14
  • Мнения: 5 500
Цитат на: biliana333
О,с растежа на ноктите и косата не мога да смогна,изхабих две нокторезачки.А фризьорката ми само като ме види и изпада в ужас,защото все едно с месеци не съм се постригвала(а ходя всеки месец).


Бъди сигурна, че това не е от "витамините", а от хормоните които бушуват в организма на една бременна жена. След раждането настъпва обрат и за това на повечето жени започва пък да им пада косата, но след месец два и това спира.

Общи условия

Активация на акаунт