домашно плодово пюре

  • 13 532
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Някой прави ли такова и как?Интересува ме от банан и ябълка

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Аз по принцип правя,но банан съм давала само натурален,но след 6-тия месец пресен плод,вие като гледам сте още малки.Иначе нарязвам плода,слагам го в съдче и малко вода,например един пръст и го варя на тих огън около 10-15мин зависи какъв е плода и колко е твърд.После пасирам и давам.

# 2
  • Мнения: 4 187
Нарязвам банана и ябълката на кубчета, добавям лъжица адаптирано мляко и пасирам!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Мия, режа и пасирам.

# 4
  • Мнения: 399
Аз лично го правя на пара. Слагам по-твърдия плод 10 минути, преди по-мекия. Като са готови и двата пасирам, и в хладилника. Това съчетание редовно го правя. Почети (да не кажа въобще) не давам още сурови плодове.

# 5
  • Мнения: 57
SYS защо не даваш сорови плодове, и соковете ли преваряваш, по-добро нещо от соровия плод и зеленчук няма.
 Вени , правенето на пюре е много лесно ,както ти пишат и момичетата - начязваш на малки кучбета, пасираш, и даваш веднага, а ако искаш да консервираш мога да ти кажа как правехме с майка ми лятото пюрета, но бяха само от ябълки.  Та  махаш сенките от ябълките и си сваряваш(става много бързо),след което ги смилахме с машинката за месо , но с преставка която отстранява ципите, пълните б бурканчета и заварявате 5-10 ним за капачка.

# 6
  • Мнения: 2 531
Много малко ми е бебто за суров плод, спомням си че на баткото ги давах след годинка?

# 7
  • Мнения: 399
SYS защо не даваш сорови плодове, и соковете ли преваряваш, по-добро нещо от соровия плод и зеленчук няма.
 Вени , правенето на пюре е много лесно ,както ти пишат и момичетата - начязваш на малки кучбета, пасираш, и даваш веднага, а ако искаш да консервираш мога да ти кажа как правехме с майка ми лятото пюрета, но бяха само от ябълки. Та махаш сенките от ябълките и си сваряваш(става много бързо),след което ги смилахме с машинката за месо , но с преставка която отстранява ципите, пълните б бурканчета и заварявате 5-10 ним за капачка.
Ами знам ли, защото като сме навън между храненетата няма как да му давам сурови. Сега като застудее и си останем в къщи ще му давам сурови. Сокове още не съм давала и не мисля, че скоро ще  давам. Оги е с много чувствително стомахче, а те са по-киселинни Laughing.

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Варя плодовете, пасирам, разпределям на порции във формички за лед и замразявам. Обаче банана и папаята могат да се дават сурови след 4ти месец Wink Банана го пасираш и добавяш вода или кърма или формула, тъй като става гъстичък.
Комбинацията банан и папая е нещо супер. Беба я обожава!

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За пръв път чувам, че някой вари плодовете за пюрето  Shocked А не става ли безвкусно?

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
За пръв път чувам, че някой вари плодовете за пюрето  Shocked А не става ли безвкусно?
Ами плодовите пюрета в бурканчетата по магазините как мислиш ги правят Wink До определена възраст има плодове, които не трябва да се дават сурови, защото дразнели стомахчето.
Или вариш или на пара, а може и сурови за по-смелите  Laughing Избор има Wink
На вкус са като нектар, то и нектара на подобен принцип се прави. Обаче аз захар не добавям. Всичко е с натурален вкус  Laughing

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
За пръв път чувам, че някой вари плодовете за пюрето  Shocked А не става ли безвкусно?
Ами плодовите пюрета в бурканчетата по магазините как мислиш ги правят Wink До определена възраст има плодове, които не трябва да се дават сурови, защото дразнели стомахчето.
Или вариш или на пара, а може и сурови за по-смелите  Laughing Избор има Wink
На вкус са като нектар, то и нектара на подобен принцип се прави. Обаче аз захар не добавям. Всичко е с натурален вкус  Laughing
За готовите пюрета е ясно, че не праскат сурови плодове в буркана  Laughing Но домашно... мен ме мързи само да пасирам, камо ли да варя, това бебе гладно ще си остане в такъв случай  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 514
Аз настъргвам пресни плодове и така ги давам. До преди месец пасирах плодове. Плодови пюрета купешки отдавна не купувам.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Juana, сурови плодове определено се дават доста по- късно. Както каза Мери, изключение правят банана и папаята и то след 4 навършени месеца. А що се отнася до чуването, аз пък за първи път чувам някой да дава сурови плодове на малко бебе Peace

# 14
  • Мнения: 514
Забравих да уточня, че Дани като беше по-малък плодовете ги варях, само сокчетата му ги давах фреш.

Общи условия

Активация на акаунт