Кърмене и постене?

  • 846
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 271
Здравейте!
Нали скоро почват коледните пости, та да питам: пречат ли те на кърменето? Да уточня, че храня Криси и с храна от кухнята, но и кърмя, тя самата си "регулира" храната - яде, яде от манджата, след което се обръща към мен да суче. Та сме на едно такова смесено хранене. Питам дали постите пречат, защото нали при пост организмът се прочиства, а от друга страна очистването ставало и чрез кърмата? Имате ли достоверна информация или опит по въпроса? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 550
Каквото и решение да вземеш, мисля, че е най-добре първо да получиш благословия от твоя изповедник. Той най-добре знае какъв пост, с каква строгост ще е душеспасителен за теб. Периодът на кърмене, подобно на други усилни периоди си е едно изпитание за жената и своеобразен пост. Затова Църквата е снизходителна не само към бременните жени, но и към кърмачките. Взможно е да се спреш на пост с по-малка строгост. Например без месо, но с консумация на млечни продукти. Или да се лишиш от твои любими храни, като запазиш останалите основни продукти в менюто си. Или да постиш само в сряда и петък. Можеш да потърсиш и други варианти. това до хранителната страна на въпроса.
Иначе, нищо не пречи да проявиш вздържание в леглото, да пречистиш мислите си, думите и действията си, да проявяваш милосърдие, да наблегнеш на молитвата и т.н. Всяка жертва от твоя страна по време на пост ще е угодна Богу.
А що се отнася до това, как ще се отрази на бебето, не се тревожи. важно е да мислим не само за физическото им развитие, но и за духовното. А какво по-хубаво за него отедна причастена майка, защото в крайна сметка сигурно това е целта ти.
Каквото и решение да вземеш, го консултирай с изповедника си. Рождественският пост не се отличава с голяма строгост, не е като Великденския или Богородичния. От моя опит мога да споделя, че постих през Петровите пости по канон, без облекчения и усетих, че ми понамаля кърмата. Лек и душеспасителен пост!

Общи условия

Активация на акаунт