Въпрос за диагноза

  • 6 323
  • 10
  •   1
Отговори
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Не съм писала в тези теми, затова не знам дали се обсъждат такива неща, но ще питам. Накратко - баща ми има проблеми с черният дроб. Днес ще го гледат на скенер, но засега пише петно на черния дроб с р-ри 90-100мм. Всички останали органи са незасегнати. В диагнозата /то май още не е диагноза/ пише нео хепатис. Какво е това?
Четох за хепатит, четох и за рак, макар че силно се надявам да не не  Cry съответно и че някои видове хепатит водят до рак...

# 1
  • Мнения: 3 371
предполагам , пише - обсервацио/obs./ , което е все още преполагаемо. нео е кратка форма на неоплазма, т.е съмнение за туморен процес на съответната локация.

дано да е друго. Hug

# 2
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Не е пред мен сега да погледна. Само това запомних - нео хепатис .
Какво е неоплазма? Много съм невежа в тези неща  Embarassed и какво е хепатис? От това, което успях да прочета е свързано с хепатит... Ако не е това, какво друго може да е? Не искам да се самозаблуждавам.  Cry
Редактирам се - ясно какво е неоплазма...не може да бъде...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 439
Означава съмнение за някакъв процес на черния дроб.Така пише, защото още не е установено и доказано.

# 4
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Нео Хепатис - означава неоплазма на черния дроб т.е туморен процес в черния дроб.Ама преди да е окончателно трябва да пише обсервацио(Оbs.) след като не е установен проблема още.Когато стане ясно какъв е проблема ще има и точна диагноза.

# 5
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Ами това е МНОГО гадно... Cry

# 6
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Ами това е МНОГО гадно... Cry
Има ли окончателна диагноза или все още чакате?Дано не е това за което си мислим тук. Cry Cry Cry

# 7
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Всъщност не видях дали го пише онова obs. Само това, което вече казах. Вчера каза,че ще ходи на скенер. Снощи само каза, че са му правили изследвания, не казва нищо повече.  ooooh! Нито какви, нито резултати... Днес пак ще ходи. Дано не е това, което си мислим, че сме го преживели вече веднъж с майка  Cry

# 8
  • Мнения: 6 164
Хубавата новина е, че черният дроб се регенерира. Дори да остава по-малко от 25% здрава тъкан, може да възстанови целия си размер. Все пак стискам палци да не е нещо сериозно.

# 9
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 746
Хубавата новина е, че черният дроб се регенерира. Дори да остава по-малко от 25% здрава тъкан, може да възстанови целия си размер. Все пак стискам палци да не е нещо сериозно.
Благодаря ти!!!  Аз все съм реалист - знам, че рака е безмилостна болест, пък все се пише за лечение, наливане с медикаменти...пък колко са се спасили... Надеждичката ни е само.

# 10
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Какво стана с баща ви?Дано всичко да е наред и новините да са добри.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт