Помощ, май счупихме зъбче!

  • 704
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 926
Жената, която помага за големия ми син (1г.) каза, че паднал в стаята си по очи, имаше кръв в устичката, май от венеца и му се клати едното предно зъбче!!! Ужас, ще му падне ли? И до 6 г.без преден зъб? Ще се побъркам!  Cry  Cry

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не изпадай в паника, а заведи детето на зъболекар. Доколкото знам млечните зъби по някакъв начин могат да се закрепят обратно на мястото . Имам приятелка, която на 12 е паднала и 2 й предни зъба са изскочили от мястото си- сложени са й обратно и сега нормално си яде /само дето трябва да ходи на зъболекар специалист/.

# 2
  • Мнения: 3 200
Не знам за млечните зъби, но аз като бях на 7 години си избих постоянните предни зъби при падане. Тъкмо ми бяха пораснали и аз ги загубих. От тогава съм с металокерамични протези върху основните зъби, които са изпилени, защото корените им са живи и здрави. Действат като истинкси зъби, и са добре направени, така че никой не забелязва, че са изкуствени.
Не мисля, че трябва да се притесняваш за зъбите, а за венците, да го прегледа зъболекар да няма парче зъб във венеца и още за каквото гледат, вече не помня.

Пожелавам ти успех!!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 926
Благодаря ви. Стоматологът каза, че е много малък за шиниране или легиране(незнам как се пише) и просто трябва да чакам дали ще се задържи зъбчето. Ако падне ще се затвори гнездото и посточните зъби ще са  криви.
 Дотогава да не гризе нищо, дори биба. А ток всичко пъха в устата, отнех му бибата, играчките, но как да го спра да нe си гризе преградките на леглото и количката!  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт