За учителките в детската градина

  • 19 169
  • 152
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте мами, предварително се извинявам ако съм публикувала темата не където трябва!
Проблема ми е такъв че преди време моят син ми каза (който вече е на 4, но за конкретния скучай още беше на 3г.6м.), че учителката в градината го е плеснала по бузата. По това време се местехме от една градина в друга, и моя син като повечето деца го прие лошо. Рев всяка сутрин, тръшкане и какво ли не докато не минаха две седмици и той свикна.  Аз при постъпване обясних на учителките че може да има проблеми тъй като той въобще не харесва смените на учителките  и много трудно ги преживява." Няма проблем ще свикне ми казаха " да и аз така отвърнах просто му трябва малко време! И до тук чудесно , докато един ден през тези две седмици в който той свикваше , прибирайки се от градина той ми казва че госпожата го е ударила.  #2gunfire Аз разбира се се ядосах много, после си викам може да не е точно така, детето е малко може да преувеличава и така. На другия ден взимайки сина си от градина питам учителката защо се е стигнало до там, тя вече беше предупредена от колежката и че съм разпитвала сутринта, и тя както се сещате беше толкова учудена за това нещо. Беше толкова притеснена и с такъв виновен поглед че аз бях сигурна че си е  позволила повече от колкото може. Говорих с нея с гневен тон, ясно показах че това не е допустимо но явно само аз така си мислех.  Днес отново се прибираме в къщи и детето ми казва че тя отново го е ударила след почти цяла година. Причината е че синът ми се е спречкал с детенце от групата на което обаче майка му също работи в градината и е колежка на госпожата.Сега не знам как да постъпя ,да и вдигна скандал, да говоря с директорката ( с която подозирам че се приятелки), до подам жалба в общината  не знам. Не искам после всичко да се отрази на детето! Моля ако някой е имал сходни проблеми да  ми даде съвет , и се извинявам за моето доста дълго описание на случая! Благодаря ви предварително!

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 21:34 от kordelka

# 1
  • Мнения: 17
Не е лошо да поговориш със сина си да не се спречква с децата.

# 2
  • Мнения: 121
ААА значи да си пляскат наред учителките , чудно!

# 3
  • Мнения: 3 621
Учителите нямат право да удрят децата. На тази учителка обаче явно това често и се случва.
Аз лично те съветвам да подадеш жалба до Инспектората по образование,  и до директорката на градината.

# 4
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Тя може да говори със сина, но как точно да убеди едно 4 годишно дете, че не трябва по никакъв повод и начин да се спречква с децата  newsm78. Лично аз съм нямала такъв проблем, но с една от учителките на дъщеря ми и дете от групата имаше подобен проблем, който се реши след като бащата на детето отиде в яслата и си поговори изключително "любезно" с въпросната госпожа  Mr. Green. От този момент нямаше проблем вече. А за да си сигурна дали наистина детето ти е било ударено поразпитай и други деца от групата на сина ти. Ако 1 дете преувеличава, както често се случва, то не може и останалите деца да си измислят същата фантазия. Тази сутрин една от майките на дете от групата на дъщеря ми каза, че нейната дъщеря и казала, че госпожите я бият, но тя е сигурна, че детето си измисля, за да не ходи на градина, че то е още новичко и измисля всякакви причини за да не ходи. Така че според мен разбери първо изтината с разпитването на други деца и след това или ти или таткото по - добре да проведе един "любезен" разговор с въпросната госпожа.
Това със жалбата е много хубаво, но в нашата държавица е много трудно да се докаже едно такова твърдение от 4 годишно дете

# 5
  • Мнения: 121
Странно защо се с една учителка се случва . Цяло лято бяха в смесени групи изредиха се всички учетелки от градината на смени и с никоя не е имало проблем , а само с въпросната госпожа. Децата се спечкват непрекъснато защото са предимно момчета в групата, много момчета на едно място и то в това време без да излизат навън става страшничко! Просто незнам! Thinking

# 6
  • Мнения: 16
Поговори с въпросната госпожа,като деликатно и намекнеш,че при последващ акт на насилие спрямо детето  ще сезираш компетентните органи!

# 7
  • Мнения: 274
Ние имаме аналогичен проблем. Няма да влизам в подробности, само ще кажа, че  ако не беше госпожа, а господин, щях до сега да съм й избил зъбите собственоръчно и с чиста съвест. Няма такава проста селянка. Все пак овладях емоциите и се надявам съвсем скоро "госпожата" да е безработна.  Всъщност кво да се надявам, прсото е въпрос на време.

# 8
  • Мнения: 230
Поговори с въпросната госпожа,като деликатно и намекнеш,че при последващ акт на насилие спрямо детето  ще сезираш компетентните органи!
...тази реплика винаги действа... Peace

# 9
  • Мнения: 617
Не е лошо да поговориш със сина си да не се спречква с децата.
Ти да не деЦка учителка?
Само ще ти кажа, че още докато бях във втори клас (преди 23г) си имахме един бесник в класа...ама нещо страшно беше.Та един ден изкара госпожата извън нерви и тя му зашлеви един шамар.Е, осъдиха я....майката на Кирчо я разката.Като говорим за далечната 87-8год, когато се считаше за нормално дори непознат на улицата да ти се скара и да ти дръпне ухото, тя успя да я осъди.Та компетентни органи има...особено Защита правата на децата ходят по сигнали и вземат присърце нещата. Peace
Аз наскоро си имах разправия с една госпожа по-малка от мен, която си бе позволила да каже на сина ми "тъпанар" пред целия клас в ново училище, само защото не си е гледал в учебника.Предупредих я индиректно, че още един път ако се повтори ще бъдат уведомени освен директора на училището, то и всички инспекторати стоящи над него, та най-малкото, което може да и се случи е да не практикува вече свещената професия учител.

# 10
  • Мнения: 1 296
Поговори с въпросната госпожа,като деликатно и намекнеш,че при последващ акт на насилие спрямо детето  ще сезираш компетентните органи!

От личен опит знам, че си взимат поука от ден до пладне.
Навремето с малкия си син, двете му госпожи ги изтипосах с написан от мен материал /по действителен случай/ в регионалния вестник, заставайки с моето и техните имена. След публикацията бяха изключително сконфузени, а тандема учителки - разделен. Въпреки, че преди публикацията имаше разговори и с директорката - безрезултатни.

# 11
  • Мнения: 58
на учителките трябва да им целуваме ръцете, задето са се съгласили да търпят и да ни гледат децата. И то такива деца, които те изкарват извън равновесие и ги зашлевяваш идин път годищно. Вие не си ли биете децата вкъщи? Като не ти харесва учителката , премести си детето. Все ще намериш някоя, която да търпи всичко.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
Последното изказване просто няма да го коментирам ooooh!
Чета темата,защото и аз имам съмнение за подобно отношение към детето ми,но понеже е на градина от 1 месец,та още не знам как да реагирам.На родителската като питах въпросната г-жа и каза,че дъщеря ми е кротка и няма проблем с нея.В момента нямат все още парно и дъщеря ми от студ започна да се напишква.В разговор по повод,какви резервни дрехи съм донесла,г-жата хилейки ми разказва,че питала дъщеря ми"Ти бой искаш ли!?"-за това ,че се е напишкала.Аз останах  Shocked и нищо не казах.След 2 дни ухото на дъщеря ми беше като стискано зачервено,като смучка изглежда.За съжаление тя нищо не казва.Като я питам не казва дали г-жата и е дърпала ухото.Дете казва,че не я е ударило.Не знам какво да правя!?Само съмнения и нищо.Ако пък без повод се развикам ще рефлектира върху детето ми.

# 13
  • Мнения: 1 296
на учителките трябва да им целуваме ръцете, задето са се съгласили да търпят и да ни гледат децата. И то такива деца, които те изкарват извън равновесие и ги зашлевяваш идин път годищно. Вие не си ли биете децата вкъщи? Като не ти харесва учителката , премести си детето. Все ще намериш някоя, която да търпи всичко.

Извинявай, но в кой век живееш? Да вкараме тогава и наказието ,,бой с пръчки,, в училище?
Като одобряваш възпитанието с бой, ходи на село и бий говедата.

# 14
  • Мнения: 292
Преди година имахме проблем в яслата на дъщеря ми.Не ставаше въпрос за шамар,но беше един вид психически тормоз,който даваше физически отражения върху  детето.
Аз разговарях с колектива ,от групата на детето,последваха обяснения от тяхна страна,обещания и т.н.
Резултат голям нямаше...Тогава съпругът ми се срещна с директорката и й обясни ситуацията.Разговорът им е бил с нормален тон,но съпругът ми ясно е казал,че ако не последва някаква реакция случаят ще стигне до по-горните нива в системата.
Въпросната сестра беше преместена в друга група след няколко дни,а по-късната ми информация е,че е напуснала яслата.

# 15
  • Мнения: 236
Ох , от  вчера и за мен това се превърна в болна тема.Синът ми , който е на  3 години ,след  като се прибрахме от градината ми каза ,че госпожата го била ударила в корема силно  Shocked, толкова силно , че плакал.Останах изумена и го разпитах какво е  станало, отговори ми , че настъпил някакво дете в градината и учителката го ударила.Помислих и за варианта да го е ударила неволно (предвид мястото , което ми показа ), попитах успокои ли го след като е плакал , но той ми обясни , че е лоша и не го  е гушнала.Знам , че децата в тази възраст обичат да преувеличават, но никога до сега той не си е измислял истории.Освен всичко от първият ден , когато я видях тази госпожа не я харесах , тя е нервна и винаги когато съм ходила в градината и тя е била на смяна е крещяла на децата.Не знам как да процедирам, не искам директно да я обвинявам , но не искам да оставям това  без последствия или поне забележка.Освен всичко ме е страх от още по-лошо отношение към детето.Тя принципно не харесва сина ми, постоянно се оплаква , че е тича , скача ,има много енергия , другата госпожа пък винаги казва , че много слуша и няма проблеми с него.Много съм объркана и притеснена.Няма места в детските градини , няма персонал,но все пак не смятам , че за тази работа трябва да се наемат хора , които обичат децата и най -вече това им личи , а не само да го твърдят [/sub]

# 16
  • Мнения: 1 296
Въобще не бива да те е страх от лошо отношение към детето ти. Защото в крайна сметка, въпросната госпожа си получава парите за добре свършена работа и то от твоята платена навреме такса, данъци и т.н. А и по логиката на същата, че сина ти тича , скача ,има много енергия , само флегматични ли деца трябва да ходят на градина? Затова е ДЕТСКА градина, защото се посещава от деца, а не от възрастни от които се очаква, че ще ходят по пантофи и ще мируват. А относно персонала не се притеснявай, че няма. При тези съкращения навсякъде бъди сигурна, че и желаещи за лелки ще има, както и желаещи за детски учителки.

# 17
  • Мнения: 236
Синът ми винаги е бил енергичен , но аз го смятам за нормално за момче на неговата възраст, даже по не нормално е да си стои на едно място .Но не е лошо дете, слуша . не отговаря , но дори да има проблем , да е направил нещо ,не са това начините за решаване на проблема с по-буйните деца.Може да се отстрани от  играта , да се накаже за няколко минути на столчето, още  повече , че преди седмица бяхме на родителска среща и самата директорка каза , че абсолютно заклеймява физическият и психически тормоз.

ПС Извинявам се , че нахълтах в темата , но реших да не пускам нова , тъй като проблема е близък , до този на авторката . Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 932
Ох , от  вчера и за мен това се превърна в болна тема.Синът ми , който е на  3 години ,след  като се прибрахме от градината ми каза ,че госпожата го била ударила в корема силно  Shocked, толкова силно , че плакал.Останах изумена и го разпитах какво е  станало, отговори ми , че настъпил някакво дете в градината и учителката го ударила.Помислих и за варианта да го е ударила неволно (предвид мястото , което ми показа ), попитах успокои ли го след като е плакал , но той ми обясни , че е лоша и не го  е гушнала.Знам , че децата в тази възраст обичат да преувеличават, но никога до сега той не си е измислял истории.Освен всичко от първият ден , когато я видях тази госпожа не я харесах , тя е нервна и винаги когато съм ходила в градината и тя е била на смяна е крещяла на децата.Не знам как да процедирам, не искам директно да я обвинявам , но не искам да оставям това  без последствия или поне забележка.Освен всичко ме е страх от още по-лошо отношение към детето.Тя принципно не харесва сина ми, постоянно се оплаква , че е тича , скача ,има много енергия , другата госпожа пък винаги казва , че много слуша и няма проблеми с него.Много съм объркана и притеснена.Няма места в детските градини , няма персонал,но все пак не смятам , че за тази работа трябва да се наемат хора , които обичат децата и най -вече това им личи , а не само да го твърдят [/sub]

Говори с учителката непременно,няма от какво да те е страх, казвам го като учителка и родител. Аз пък  вчера имах много горчив опит за това, колко подмолни и лицемерни родители има. Работя в предучилищна група и по средата на занятията ни, когато бях дала по-голяма почивка на децата, се наложи да им викна по силно за да чуят гласа ми , че трябва да продължим и е време за тишина за да се чуваме,защото когато заговорят 30 деца в стаята става , като кошер . Е въпросната родителка по това време си води детето в 10 часа и е чула силния ми тон и на мен нищо не ми казва , дори говорихме, за тетрадките на детето, защото му ги бях дала у дома и "кучето беше изяло едната". Та казваме си довиждане и тя без да ме пита , каква е ситуацията , защо е този тон, си тръгва и се обажда на  директорката, че съм истеричка и съм крещяла истерично на децата и на детето й, а то дори не беше в стаята още.
Забележка да ми беше направила , пак щях да й обясня ситуацията, дори щях да я поканя в групата в този момент, за да разбере, че на момента се е наложило, а не да ми поставя диагнози и да ме прескача понеже е приятелка на директорката. Много обидно ми стана, защото нито съм обиждала децата, нито съм крещяла истерично, говорех със силен тон, но не истеричен, и нямам търпение да дойде понеделник за да си поговоря с нея, след като тя няма смелост да ме попита в очите какво става.
Винаги говорете първо с учителите и едва ако не се разберете, или се убедите във вината им търсете съдействие на директори и инспекторати.
Не се страхувайте , че ще рефлектира върху детето ви, съмнявам се че един добър педагог , ще тръгне да си отмъщава на едно дете, което не му е нито на възрастта, нито на силите. Ако го направи то просто не става за учител и скоро ще има и други издънки и ще си понесе наказанията, но това няма как да стане ако не говорите, а мълчите.

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 13:08 от nellyani

# 19
  • София
  • Мнения: 932
на учителките трябва да им целуваме ръцете, задето са се съгласили да търпят и да ни гледат децата. И то такива деца, които те изкарват извън равновесие и ги зашлевяваш идин път годищно. Вие не си ли биете децата вкъщи? Като не ти харесва учителката , премести си детето. Все ще намериш някоя, която да търпи всичко.
Дано да не си детска учителка, как може да си позволиш да удариш чуждо дете, независимо веднъж годишно ли е или веднъж на 2 години, че чак и да пишеш, че е нормално това, едва ли не задължение, защото "търпиш" дадено дете.

# 20
  • Мнения: 236
Аз не съм конфликтен човек , даже мъжът ми като разбра полудя и започна" да бълва змии и гущери", аз бях тази ,която го успокояваше , че нещата може да не са такива каквито изглеждат и трябва да се чуе и другата гледна точка , макар , че съм сигурна , че госпожата ще отрече .Въпроса е , че аз наистина не веднъж съм я чувала да вика , и то доста грубо , и още от първият ден споделих с всичките ми познати , че тази госпожа не ми харесва и не мисля , че се държи добре с децата.Това не  е първата жена, която гледа синът ми , лятото беше в сборни групи и мина през поне 5-6 учителки , които се редуваха заради отпуските ,всичките той ги харесваше и казваше , че са добри , за първи път проявява отрицателно отношение към някоя , което някак си ме кара да се съмнявам , че нещо не е наред.Знам , че е трудно да се осмирят 30 деца , никога не бих направила проблем за наказание , което не е унижаващо детето или затова че му се е скарала някоя учителка (самата аз го правя), но не смятам че боят е възпитателно средство и съм против това ,самата аз не удрям синът си и а още по -малко мога да си представя , че мога да ударя друго дете ! Shocked
Не знам още съм афектирана и смятам спокойно да говоря с учителката , да видя нейната версия  и се надявам да не се стига до директорка или още по -нагоре .Все пак той е първа гурпа и с тази госпожа още 4  години Sad

# 21
  • Мнения: 9 814
Говорете с учителите. Не оставяйте така нещата. Само не забравяйте, че децата често доста преувеличават и си измислят.
На три години и половина моето дете твърдеше, че съм биела баща й с дърво по главата, а дядо й е индиец.  Laughing
Има и един друг аспект- когато детето е виновно, то често изкарва по-виновна другата страна и се застрахова, като разказва истории, в които то е жертвата. Едната ми леля е педагог в ДГ и предишният й "випуск" имаше дете, което правеше точно така- получава забележка, но у дома казва, че учителката го е ударила или го е обидила без причина. Родителите се оказаха разбрани хора и правиха опит с детето- леля ми нарочно му се скарва за нещо, то вечерта казва, че е бито по гърба....
Не казвам, че в описаните тук истории истината е такава, просто представям и друга гледна точка.

# 22
  • Мнения: 236
Ами аз знам , че обичат да преувеличават , за това вече вотри ден го разпитвам за случката , за да открия пропуски в разказа или дали не се развива във въображението му , но той я повтаря абсолютно точно ,без да има промяна в историята му . Thinking

# 23
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Другия вариант е да се разпитат  и други деца от групата. Както стан а в нашата яслена група. Не може 5-6 деца да си измислят абсолютно еднаква история  Naughty

# 24
  • Мнения: 184
Наистина е добре да се разпитат и други деца-свидетели на случката.Но имайте предвид,че ако въпросната госпожа е човек на директорката,нещата се усложняват.Изходът е да се разшуми повече,щото ввсички директори ги е страх от скандали.Пък и скоро се очаква да бъдат атестирани,та ще гледат да нямат издънки.В никакъв случай не допускайте да страда детето ви.Всички си позваваме децата и трябва да сме наясно кога послъгват и кога не.

# 25
  • Мнения: 873
има си отдел"закрила на детето",има си закон за закрила на детето и там си има един член 7,мисля,че беше-Задължение за съдействие.този закон ти дава основание да сигнализираш в Отделе за закрила на детето,че спрямо твоето е имало насилие.от там ще проверят-може нищо да не успеят да установят със сигурност,но си представи как ще се почустват учителката и директорката,щом се разчуе,че Отделът е правил проверка по сигнал за насилие Peace

# 26
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Едно оплакване от твоя страна неминуемо ще се отрази върху отношението към детето ти.Пиша го от собствен опит. Това, което детето ми изпита върху гърба си - не пожелавам на никого. От друга страна не можеш да оставиш нещата така и да си мълчиш.Децата може да преувеличават, но те никога не лъжат...

# 27
  • Мнения: 292
Това, което детето ми изпита върху гърба си - не пожелавам на никого.

Това ме изплаши,честно казано...
Би ли споделила , с опцията , това да предпази други родители?

# 28
  • Мнения: 784
Извинете ме, но това е безумие!Какво значи "да се обясни на едно дете...."! Аз също съм учителка.Работила съм с 35 деца и както се досещате не всички кротки като амурчета! НО... НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА БИЕ ДЕТЕТО МИ, още повече учителка. Бил палав. Е и?! Тя за какво е там /да ме извиняват колегите/!Аз работя с деца много отдавна. Случвало ми се е да се ядосам ужасно, да, карала съм се, наказвала съм, но не съм си позволила да бия. Това е слабост. Преди години ступах една девойка по дупето. Веднага обаче казвам как- 30-те деца си лягат.Едно се съблича, друго е вече в леглото. Една г-жица точно пред мен е права на креватчето и ще ляга. Започна да подскача.Аз викнах-Не и в този миг...тя се строполи по гръб, чу се звук "храс", чаршафчето я покри цялата, а това, което стърчеше от страни беше ръчичката й, която не мърдаше!!!!!Нали се сещате какво изпитах за тези 3 секунди, докато я отвия. Е, тя се кискаше, а креватчето се беше пукнало. Шамаросах я по дупето. Тя поплака 5 мин., а аз-3 часа /в уч.стая/.Когато майка й дойде да я вземе, аз й казах, че съм я ударила и защо. "ООО, не се притеснявайте, вчера бяхме на гости и тя събори секцията и реши да се прави на умряла. Бих я като тупан"!-обясни майка й.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 835
Аз пък на учителките на моите съм казала да ги наказват и да ги поступват даже, ако заслужават. Предпочитам градини с по-строго дисциплина и възпитавам децата си в уважение към учителите. Не искам да ги учат подплашени клети създания, които не смеят да повишат тон на някое мамино момиче или момче. Но при това отношение към учителите не се изнендвам, че "добрите ни, кротки деца" снимат порно-клипове в класните стаи, а учителите не смеят да се покажат от учителската стая и се правят, че нищо не знаят!

# 30
  • Мнения: 9 814
Клер, много е тънка границата между това, кога детето и виновно и кога не.
Все пак в една конфликтна ситуация в яслата/ДГ има две страни, нищо, че едната е на възраст 1-6 години. Т.е. има две гледни точки.
Често се повишава тон не точно по заслуги, често го отнася и не точно правилния човек.....
Едно е да накажат децата си, защото са се съблекли по време на урок по музика, друго е, да ги накажат, защото днес госпожата я боли главата......

# 31
  • Мнения: 784
Права си. И особенно ако в групата има 33 дечурлига ако няма дисциплина какво се случва! Но, учителят за какво е учител ако не може да овладее децата!

# 32
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
А какво ще кажете мили момичета за вечно усмихнатата госпожа, които всички боготворят, а тя все така усмихвайки се стиска ръчичката на малкото детенце и буквално"трие кокалчетата" до болка... нееднократно. Просто, защото шамара се вижда, а това - не...Какво ще кажете за това на детето да му се ходи до тоалетна, но да не го допускат или по-срамния вариант -Да, може, но ще дойда след теб да видя какво си направил...Какво ще кажете за жалба написана от двете учителки и леличката срещу детето до директорката и заплахата - ако детето не бъде преместно в друга група, тогава по-зле за него. И настройването на децата срещу въпросното дете?!?И още и още...

# 33
  • Мнения: 236
Днес сутринта говорих с госпожата ,много спокойно я попитах какво точно се е случило.Тя ми потвърди , че синът ми е настъпил едно дете без причина и тя не го е ударила  , а му издърпала само ушите  Shocked. След , което се започна с една 10 минутна тирада как синът ми е най -невъзпитаното дете в групата , много бил енергичен , катерел се по леглата , скачал и биел децата без причина Thinking.Знам , че има много енергия и тича много , но никога пред мен той не е удрял някого без причина.Както и да е , след всичките обвинения в стил-"ако бяхте го били вие когато е било време, сега на мен нямаше да ми се налага" ми дойдоха малко като гръм от ясно небе.Не се залъгвам , че детето ми кротко , но определено не е обществено опасен както го изкара тази жена,и според мен дори да е направил нещо нередно има си наказния от типа седиш на стола за 15 мин без да си играеш с децата или подобно.Едва ли дърпането на уши или поплясването са решение , особено в детската градина .Не знам , афектирана съм , замълчах си , казах че предпочитам да се ограничава до наказния без физически тормоз, но ми се струва , че тя малко не  възприема тази жена.Как да постъпя, тя е на работа само от 2 месеца в градината и трябва да "изкара " със сина ми 4  години , а вече той и черен пред очите.
Интересното е , че лятото беше в сборни групи където минаха 5-6 учителки , както и другата госпожа от другата смяна  не се оплкават от него -казват , че не им създава въобще проблеми. Sad

Карма 135 -това , което пишеш е ужасно, не искам да си помисля , че може да се стигне до там  , но мисля , че проблемите ни тепърва започват с тази госпожа и с градината.А си мислех , че най -големият ни проблем е да ни приемат  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 292
Карма135 , това е ужасно.!!!Абсолютен тормоз-и психически и физически!!! С какво може да провокира едно невинно дете такива емоции и действия в зрели , интелигентни хора?
Потресена съм...

# 35
  • София
  • Мнения: 2 835
Е това, дето е писала Карма 135 е ужасно и недопустимо! И наистина опасно. С такова поведение на учителката бих тръгнала на война, макар че най-доброто за детето би било да се премести в друга група или градина на всяка цена!

# 36
  • Мнения: 121
Здравейте мами! Днес сутринта разбирасе попитах учителката в градината имало ли е проблем в петък с държанието на сънями. Тя ми отговори че сутринта колежката и е наказала съни ми заедно с едно друго дете защото много са вдигали шум. Добре ама аз днес като го взимам казвам на колежката и " разбрах че нещо не е слушал в петък и е бил наказан" , госпожата ме поглежда с учудване и казва " не е бил наказан , просто ги разделих с другарчето му да не викат толкова". На кого да вярвам! Thinking Когато повдигнах въпроса че моя син за втори път ми се е оплакъл , че тя го е ударила .. какво мислите. Вашия син лъже , как може да му вярвате , как може да ме обиждате по този начин!!! Аз обясних че питам да изясним случая , и невиждам нищо обидно в това че съм попитала. Тя започна да ми разказва какво са правили, как са завели детенце от нашата група при майка му ( която е колежка в съседната група), как е казала че като останат двамата много видат и дивеят. Майката на другото дете започнала да си говори със синът си  , а моят син и госпожата си тръгнали към нашата група , при което моят син я прекъсна и каза " и ти тогава ме удари". Тя веднага го репликира ( как можеш така да лъжеш , не те ли е срам , и как е възможно да вярвам на него а не на нея). Аз естествено и казах че след като идвам да говоря с нея значи можеби подлагам на съмнение неговите думи , но след като се случва за втори път ми става съмнетелно. Когато я попитах какво би направила ако обърнем ситоацията последва мълчание, след което ми се отговори ( първо си вижте невъзпитаното дете и после ще говорим)! Аз и отвърнах че с това държание ме навежда на мисълта че има нещо. Казах и че като човек идвам да разбера какъв е  случая ,да чуя нейната гледна точка, за да разлешим проблема. Казах и че ще ми е по лесно ако пусна жалба и ако вдигна скандал пред директорката  без да търся нейното мнение но не мисля че така е редно, а от другата страна детето ви лъже и аз ще извикам майката за свидетел. Завършихме че детето ми е супер невъзпитано, зъбливо, искащо всички играчки за себе си, и нека първо да погледна него преди да говорим. Отвърнах и ще с тези думи не се решава проблема , но в замята тя отговори че повече нямало да разговаря с мен. Много ми е странно как цяло лято в сборните групи се смениха всичките учителки от градината, и детето не се оплака от никоя госпожа, и никоя госпожа не каза че ми е ужасно детето, защо винаги си се оплаква от една и съща госпожа.  Просто незнам ,утре ще говорим с директорката , предполагам тя вече е предупредена и готова за бои!

Последна редакция: пн, 18 окт 2010, 20:25 от kordelka

# 37
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Е това, дето е писала Карма 135 е ужасно и недопустимо! И наистина опасно. С такова поведение на учителката бих тръгнала на война, макар че най-доброто за детето би било да се премести в друга група или градина на всяка цена!

Беше наистина опасно. Не го преместихме. Таткото направи страшен скандал по повод на това, което правеше"усмихнатата"госпожа. Детето стигна до там, че беше направило дупки на пижамката си на едното раменце от гризане със зъбки. От тогава мина време. Сега вече е един разумен мъж. Но това, което изживяхме...то не се описва с думи.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Карма135, тези "усмихнатите" учителки и аз не ги харесвам. Какви ужасни преживявания е имало едно дете заради една некадърна учителка, такива трябва да напуснат системата завинаги. Лошото е, че изкарват децата, че винаги си измислят. И доказателства няма./ Спокойни са, че места в детските градини няма и децата винаги са на макс. Хайде да видим ако има достатъчно градини и свободни места дали ще има такива дето ще се вихрят и ше тормозят децата...

# 39
  • Мнения: 800
От опит мога да кажа, че е все тая дали госпожата е усмихната или не - просто си е до човек. Дъщеря ми я тормозеха психически всичките 4 години в градината - няма да ви разказвам подробно, само ще кажа колко усмихната и щастлива тръгва сутрин на училище и въобще не й е мъчно за градината. В края на миналата година, (учебна), т.е. юни месец така ме бяха газирали госпожите й, че подадох оплакване до община, кмет, инспекторат ... Резултатът беше катастрофа - късмет - синът ми попадна при същите госпожи, една от които се държеше с него безобразно: не му говореше, обиждаше го, беше забранила на другите деца от групата да говорят с него, защото е "идиот" и т.н. не ми се влиза в подробности. След 2-3 разговора с директорката и обещание, че отиваме до комисията за защита на децата, ако тя не направи нещо, сега синът ми е при други госпожи. Има "дами", които просто не са за тази работа. Аз също не ставам да съм учителка в градина и не съм станала - защо тогава такива "лабилни", "груби" или описаните от вас случаи трябва да стоят и да възпитават нашите деца. Не съм съгласна да си налягам парцалите, защото няма места по градините, както всички ми обясняват.

# 40
  • Мнения: 47 902
Мда, и аз съм ставала свидетел на такива неща, и се учудвам на хората, които си мълчат и търпят
Дори да си преместя детето, там остават още 30 деца, на които се случва същото. МНого е трудно, защото на теория има един куп инстанции, които защитават правата на децата, но на практика тръгнеш ли да се бориш, си сам Tired Въпреки това

# 41
  • Мнения: 784
Момичета, изумявам се от това, което пишете. Или аз съм работила и работя в ДГ-ни от друг свят, или съм сляпа. А освен учителка, съм и майка! От къде на къде ще казват, че детето ми е невъзпитано, че няма да му говори или подобни инфантилни неща. Имала съм и хиперактивни деца в групата, но съм се справяла /а точно тези "калпазани" и след години не ме забравят/. Имала съм колежки, на които се е случвало да пошляпнат, но при такъв "разговор" с родителите са си "налягали парцалите"! И моето предложение е да пишете конкретни имена. Във форума има и директорки, да знаете! Един съвет от мен-момченцата НЕ СЕ ДЪРПАТ ЗА УШИТЕ, влияе на потентността в по-късна възраст. И друг съвет, не оставяйте нещата така, има инстанции, има преса и т.н.т. Жалко, че гилдията ни се излага така, но и човешката психика е - да се излага негативното, а доброто да се забравя.

# 42
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Да се забравя доброто ли? Че ние изобщо добро не видяхме. Нашата психика ли ще излезе изкривена? Няма да пиша имена, защото нашето страдание беше преди години, но от това, което пишат момичетата не виждам много да са се променили нещата.

# 43
  • Мнения: 47 902
О миличка, такива неща съм видяла покрай майка ми, че повярвай- ако директора на ДГ е кофти, нищичко не можеш да направиш с всички инспектори на света...слава Богу има и чудесни директори и учителки, но там, където не са такива, е много много кофти

# 44
  • Мнения: 2 477
Синът ми е доста палав, но пък добронамерен и без всякакви прояви на агресия. Ако някога науча за приложено физическо или психическо насилие над него, нищо няма да ме спре да разсипя цялата градина от жалби и съдилища. И задължително преместване в друга градина. Но това при вариант, че мъжът ми първо не ги е убил.
П.С.Карма135 твоят пост ме разплака, особено това с пижамката.

# 45
  • Мнения: 121
E днес говорих и с директорката по телефона тъй като таткото беше при нея да и представи проблема. Разказах на бързо за моите опасение ,че съм потърсила обяснение от госпожата като в никакъв случай не съм искала да я обидя , и че тя не спираше с вече по висок тон от първоначалния да повтаря че детето ми е ужасно, невъзпитано и лъже безобразно. Не съм човек които да не изслуша и другата страна , но явно от другата страна не е така. Факта ще се допитвам до госпожата значи че допускам дори и  малка възможност детето ми да е преувеличило, може да е станало неволно, да го е потупала не ударила , може детето ми да е приело нещата не така както трябва , но отговора от другата страна беше защо  вярвате на него. С този отговор ли ще решим нещата , може наистина да не е виновна , такава ли комуникация трябва да имаме. Директорката ми каза че до сега не е имало проблеми с госпожата , че била малко странен характер но щяла да разбере как стоят нещата.  Има учителки от градината при които детето ми беше през лятото в сборна група , просто нямам думи колко бях възхитена. Подход , внимание , отношение детето ми се промени само за един месец . Да детето ми е буйно , палаво  седи мирно само като спи но не мисля че е кошмара на градината. Сега ще чакам мнението на директорката , а най лошото е почвам да чувствам мен и синът ми като най лошите хора който са опетнили перфектната госпожа.

# 46
  • Мнения: 121
На мястото на Карма 135 щях да съм откачила с тази история с пижамата!  #Crazy

# 47
  • Мнения: 135
Момичета пишете конкретни имена на ДГ и учителки и лелки и ако трябва след споделени и не  решени проблеми ще се организираме ние .

# 48
  • Мнения: 800
Най-добре е да имате свестна директорка иначе просто и от организация и от жалби няма смисъл. В същото ОДЗ когато дъщеря ми беше в яслата имахме организирано посещение от родители да се оплачем от едната сестра, която се държеше възмутително с децата, отговорът на директорката беше, че тя е вдовица с две деца и ипотека и не може нищо да направи?! Все още работи с деца тази въпросна сестра, независимо колко са оплакванията от нея, така че .... Но пък не може да се мълчи, особено за простотиите на някои "педагози"... Предпочитам да вярвам на детето си и да съм на негова страна, отколкото на непознати за мен госпожи, които си стоят една на друга зад гърба и винаги ние сме виновни.

# 49
  • Мнения: 1 296
Моят малкият син мина през две поколения детски учителки. Едните много млади, по-млади дори от мен бяха. Точно те бяха проблемните, за които навремето писах в един регионален вестник. Може и да греша, но те сякаш нямат нито този малко по-хитър подход към децата, нямат тази топлина, която предразполага децата към доверие в тях, нито имат търпението да отговарят на безкрайните им наивни въпроси. Другите учителки в следващата група бяха преди пенсия. Ами те сякаш бяха родени за тази работа. Наблюдавала съм ги от терасата на апартамента ни в двора на градината как ги гушкат като паднат, как успокояват разплакано дете, че не му дават ред на пързалката, как разказват приказки на тези, на които пък не им се играе. Виждала съм как хитро ги подвеждат да си изядат храната, която не харесват и така. Може би това са учителките, които обичат професията си. На по-младите са им малко парите, които получават, не са мотивирани, изнервени..Нямат необходимото изградено търпение и подход към малчуганите.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 517
E днес говорих и с директорката по телефона тъй като таткото беше при нея да и представи проблема. Разказах на бързо за моите опасение ,че съм потърсила обяснение от госпожата като в никакъв случай не съм искала да я обидя , и че тя не спираше с вече по висок тон от първоначалния да повтаря че детето ми е ужасно, невъзпитано и лъже безобразно. Не съм човек които да не изслуша и другата страна , но явно от другата страна не е така. Факта ще се допитвам до госпожата значи че допускам дори и  малка възможност детето ми да е преувеличило, може да е станало неволно, да го е потупала не ударила , може детето ми да е приело нещата не така както трябва , но отговора от другата страна беше защо  вярвате на него. С този отговор ли ще решим нещата , може наистина да не е виновна , такава ли комуникация трябва да имаме. Директорката ми каза че до сега не е имало проблеми с госпожата , че била малко странен характер но щяла да разбере как стоят нещата.  Има учителки от градината при които детето ми беше през лятото в сборна група , просто нямам думи колко бях възхитена. Подход , внимание , отношение детето ми се промени само за един месец . Да детето ми е буйно , палаво  седи мирно само като спи но не мисля че е кошмара на градината. Сега ще чакам мнението на директорката , а най лошото е почвам да чувствам мен и синът ми като най лошите хора който са опетнили перфектната госпожа.

Това е нормалната реакция - и на мен директорката ми обясни, че синът ми лъже, че ако продължавам да стоя зад гърба му докато лъже, той ще продължи да лъже и му правя лоша услуга, очертаха ми бъдещето му като крадец и лъжец. Обясниха ми също че госпожата е страхотна, никога никого не била удряла, дори ми направиха очна ставка с госпожата, да ми обяснява колко добра била с детето ми.... но аз си пуснах писмена жалба и госпожата я пенсионираха - официално ми казаха, че няма смисъл повече да раздухвам случая, понеже госпожата така или иначе се била пенсионирала, но аз съм доволна от развитието на нещата  Peace

# 51
  • Мнения: 784
tzarina, благодаря за добрите думи. Ето, че има и добро. И при учителите има и от едните и от другите. лошото е, че при работата с дечица няма място за "изнервяне" и т.н.т. Лошото е и, че директорките на общински градини са с вързани ръце от хиляди закончета. Преди години една от учителките беше груба с децата, с родителите, с колегите. Обаче от родителите само мърморене под сурдинка. Тогава директорката сподели с мен - " трябват ми поне 4 писмени жалби от родители, иначе не мога да я мръдна"!
Моето мнение е че нямате право да си премълчавате.Да, има и капризни родители, но тези случки за които пишете са ужасни. Точно никога няма да позволя някой да обижда детето ми /има възможност детето да си измисля, но чак пък толкова/!

# 52
  • Мнения: 47 902
Ох, как ме ядосват такива родители, дето само мрънкат в градинката или форума, ама не пускат никога жалби...последния път, за да ги улесня, направих подписка, ама се оказа, че била незаконна, нямала съм право да събирам подписи, защото съм ги подвела Tired

# 53
  • Мнения: 784
Защо да нямаш право!  Peace

# 54
  • Мнения: 47 902
Защото директорката така казва  Laughing
О, извинете- Директорката

# 55
  • Мнения: 784
Не знам, но сигурно има някакво законче.Освен това, ако жалбата е една никой няма да обърне внимание. И освен другото, когато се внесе жалба, директорката трябва да я заведе в книгата за входяща кореспонденция и да ви даде входящ номер. Така при една проверка на документацията това ще се види.

# 56
  • София
  • Мнения: 9 517
Това с книгата е важно - ако не ви дадат входящ номер, все едно не сте подали жалба  Peace

# 57
  • Мнения: 47 902
О, аз може да съм всичко, но съм упорита- входящ номер има Grinning, знам че е важно
Въпроса е че ефект от това няма  Tired
Въпроса е че
Освен това, ако жалбата е една никой няма да обърне внимание.
и затова ме е яд, че другите си мълчат. или най- много да се обадят плахо устно, но не и писмено

# 58
  • Мнения: 800
Какво те чуди това - и ние бяхме така. С дъщеря ми имаше едно ядро от 10-тина родители, които мрънкаха по градинките, но при кмета никоай не дойде с мен, защото "нямали време", а децата им излизаха от градината, т.е. отиваха в училище. Такива сме си българите.

# 59
  • Мнения: 184
Едно мнение и от мен.В такива случаи никакви директорки.Написвате сигнал с описание на случая до отдел закрила на детето,копие до кмета и до РИО.Длъжни са да проверят всичко.Задължително трябва да имате някой учител на ваша страна,който после сигурно ще го отнесе,но който да потвърди при проверката за нравите на проверявания учител.Много е трудно,но не невъзможно.Много трудно се събарят директорите на градини в малки градове,които играят комбина с кметовете,или пък им правят икономииза да си запазят местата.

# 60
  • Мнения: 47 902
И в големите градове трудно се събарят, а учителките в 99 % си мълчат
Но иначе- това е начина, жалби до всички възможни инстанции и късмет някой някъде да си свърши работата

# 61
  • София
  • Мнения: 932
Моят малкият син мина през две поколения детски учителки. Едните много млади, по-млади дори от мен бяха. Точно те бяха проблемните, за които навремето писах в един регионален вестник. Може и да греша, но те сякаш нямат нито този малко по-хитър подход към децата, нямат тази топлина, която предразполага децата към доверие в тях, нито имат търпението да отговарят на безкрайните им наивни въпроси. Другите учителки в следващата група бяха преди пенсия. Ами те сякаш бяха родени за тази работа. Наблюдавала съм ги от терасата на апартамента ни в двора на градината как ги гушкат като паднат, как успокояват разплакано дете, че не му дават ред на пързалката, как разказват приказки на тези, на които пък не им се играе. Виждала съм как хитро ги подвеждат да си изядат храната, която не харесват и така. Може би това са учителките, които обичат професията си. На по-младите са им малко парите, които получават, не са мотивирани, изнервени..Нямат необходимото изградено търпение и подход към малчуганите.

Аз съм млад учител на 27 години съм , определено обичам децата и съм усмихната и с тях и с родителите, следователно не ставам за тази работа ли ???
Гушкам, но и се карам , когато трябва и това се казва на родителите.
Да парите са малко , точно заради това много от колегите ми работят допълнително понякога, включително и аз , но това не означава че не обичам професията, която съм си избрала.  
 

П.П. Извинявам се за отклонението и спама, но такива постове от рода на "Усмихната"="Лоша" и "Млада ="Лоша" не са съвсем коректни.
Всъщност , младите са много по - старателни, защото не са обиграни и не са усвоили всички трикове на лъжата и увъртанията в една институция, като ДГ и Училище.

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 18:59 от nellyani

# 62
  • Мнения: 9
Много  ми  е  интересно да  уточните,  в  какво  се  изразява сравнението за  млада  учителка   =на  старателна , не обиграна и т.н  и  стара  учителка /предполагам ,че е  някоя  вкаменелост от  ерата  на  динозаврите/ = обиграна  в  тънкостите и  триковете  на  лъжите  и  увъртанията ?
Да  не би  да  сте комплексирана  точно  от  някоя  "динозавърка"  и  търсите място  за  изява ?

# 63
  • Мнения: 184
Или ставаш,или не ставаш за учител.Няма млади ,няма стари.Всички сме нервни,но когато се работи с деца,трябва много артистичност,здрави нерви и много ,много любов.Трябва да се обичат и децата ,и самата професия.Звучи банално,но е факт.Родителите трябва много да обичат децата си,за да не позволят на случайно попаднали в системата хора да ги тормозят!

# 64
  • Мнения: 47 902
Мчи аз си ги обичам децата, затова учителките ме мразят- хич не ми дреме и след 2-3 намека, пускам жалба
Лошото е че невинаги има ефект, някои се чувстват недосегаеми

# 65
  • Мнения: 784
Или ставаш,или не ставаш за учител.Няма млади ,няма стари.Всички сме нервни,но когато се работи с деца,трябва много артистичност,здрави нерви и много ,много любов.Трябва да се обичат и децата ,и самата професия.Звучи банално,но е факт.Родителите трябва много да обичат децата си,за да не позволят на случайно попаднали в системата хора да ги тормозят!
Кратко, ясно и вярно! Колкото и да теглим локуми, viktoriia99 го каза чудесно.
Ако не обичаш децата, няма да можеш да ги разбереш, няма да можеш да ги търпиш! Имах една преподавателка в университета/доц.Баева/, тя каза едно златно правило- колеги, ако не можете да търпите децата и те ви дразнят, просто напуснете.Хабите и тях и себе си!
˙·٠•●♥ LOST ♥●•٠·˙ интересно ми е колко жалби си пуснала? Joy То има и такива родители, които не знаят какво искат/меко казано/!

# 66
  • Мнения: 47 902
отровка, колкото трябва, толкова пускам
Не съм си намерила децата на улицата 

# 67
  • Мнения: 184
Не е вярно,че няма ефект от жалбите.Просто не тръгвайте с тази мисъл в главата.Забелязала съм,че най-голям ефект има,когато първо се сезира най-висшата инстанция.Отгоре почват да изискват от подчинените си обяснения,те пък ,за да се докажат пред шефа си-награбват своите подчинени и машинката се задвижва!Само така могат да се махнат калпави даскалици,които се скъсват да се мазнят на шефката си.защото знаят,че за нищо друго не стават!А може да изискате и детски психолог да разпита децата-те си знаят как.Ето ви телефон в министерството на образованието-безплатен е-080016111.На него ,в рамките на 3 минути напълно безплатно можете да изкажете проблема си.Успех!

# 68
  • Мнения: 784
˙·٠•●♥ LOST ♥●•٠·, просто питам. Защото има и родители с капризи, на които никога с нищо не може да се угоди и чиито спорт са -жалбите. Има и случаи на тормоз от родители върху учител./ НЕ ВИЗИРАМ ТЕБ, НЕ ТЕ ПОЗНАВАМ, но вярвай ми има и такива/

# 69
  • Мнения: 47 902
Възможно е, разбира се, но не смятам да описвам подробности- форумът няма да ми реши проблемите
Но понеже много хора си мълчат когато има реален проблем, ми се иска да са по-смели

# 70
  • Мнения: 1 296
Моят малкият син мина през две поколения детски учителки. Едните много млади, по-млади дори от мен бяха. Точно те бяха проблемните, за които навремето писах в един регионален вестник. Може и да греша, но те сякаш нямат нито този малко по-хитър подход към децата, нямат тази топлина, която предразполага децата към доверие в тях, нито имат търпението да отговарят на безкрайните им наивни въпроси. Другите учителки в следващата група бяха преди пенсия. Ами те сякаш бяха родени за тази работа. Наблюдавала съм ги от терасата на апартамента ни в двора на градината как ги гушкат като паднат, как успокояват разплакано дете, че не му дават ред на пързалката, как разказват приказки на тези, на които пък не им се играе. Виждала съм как хитро ги подвеждат да си изядат храната, която не харесват и така. Може би това са учителките, които обичат професията си. На по-младите са им малко парите, които получават, не са мотивирани, изнервени..Нямат необходимото изградено търпение и подход към малчуганите.

Аз съм млад учител на 27 години съм , определено обичам децата и съм усмихната и с тях и с родителите, следователно не ставам за тази работа ли ???
Гушкам, но и се карам , когато трябва и това се казва на родителите.
Да парите са малко , точно заради това много от колегите ми работят допълнително понякога, включително и аз , но това не означава че не обичам професията, която съм си избрала. 
 П.П. Извинявам се за отклонението и спама, но такива постове от рода на "Усмихната"="Лоша" и "Млада ="Лоша" не са съвсем коректни.
Всъщност , младите са много по - старателни, защото не са обиграни и не са усвоили всички трикове на лъжата и увъртанията в една институция, като ДГ и Училище.

nellyani , просто споделих моя мисъл. Разбира се, че не всички хора/учители са еднакви. Но ние бяхме попаднали на такива, които ни разочароваха. Има си и хора като теб, които с удоволствие си вършат работата.
Това, че вечер се казва, че госпожата се е карала - ами нормално е, освен това по-малките деца са и доста по-чувствителни. Затова приемат така забележката от госпожата си. Ние какво - в къщи не им ли се караме и не им ли повишаваме тон?
Подобна забележка не би следвало да се приема чак толкова насериозно. Но в случая повече се коментираше физическата саморазправа от тяхна страна. Това е грубото и обидното за един родител. Че кой не би го заболял да се отнасят така с детето му?

# 71
  • София
  • Мнения: 932
[quote author=tzarina link=topic=533686.msg16697811#msg16697811 date=1287752225

nellyani , просто споделих моя мисъл. Разбира се, че не всички хора/учители са еднакви. Но ние бяхме попаднали на такива, които ни разочароваха. Има си и хора като теб, които с удоволствие си вършат работата.
Това, че вечер се казва, че госпожата се е карала - ами нормално е, освен това по-малките деца са и доста по-чувствителни. Затова приемат така забележката от госпожата си. Ние какво - в къщи не им ли се караме и не им ли повишаваме тон?
Подобна забележка не би следвало да се приема чак толкова насериозно. Но в случая повече се коментираше физическата саморазправа от тяхна страна. Това е грубото и обидното за един родител. Че кой не би го заболял да се отнасят така с детето му?

[/quote]

За физическа , саморазправа и аз ще вдигна пара. Освен учител съм и родител и като всеки родител , детето ми е най-важното нещо на света. Така процедирам и с децата в групата ми, на първо място ги уважавам , като личности. Да понякога им повишавам тон , особено след многократно повтаряне без ефект, гласа ми е тих, а и съм нова за тях и опипват почвата - 6 годишни са все пак. Но досега не съм обиждала дете с думи, още по-малко  да го ударя.
И естествено , няма да съм съгласна, някой учител да си позволи да бие детето ми или да го тормози психически със заплахи и обиди, затова съм на страната на родителите от тази тема , които са сигурни и имат доказателства, че това се случва с детето им.
 

# 72
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Учителката от която ние вдигнахме ръце, не беше никак млада. Имаше го "хитрият подход", но я нямаше топлината в нея...Имаше млада учителка, която идваше да замества - детето се разтапяше пред нея. И днес като я види тя за него е приятел. Не съм съгласна, че трябва да съдим за учителките по това дали са млади или не.

# 73
  • Мнения: 135
Права си. И особенно ако в групата има 33 дечурлига ако няма дисциплина какво се случва! Но, учителят за какво е учител ако не може да овладее децата!

Честно казано учехме как да привлечем вниманието им,как трябва да познаваме материала по всички направления,защото само музикален учител има отделно.
Преди 7-8 год. в групите имаше по едно по-проблемно дете-сега са 4-5 ! И макар че всички имаме деца ,който не е работил скоро в градина/без значение частна или държавна/ идея си няма за какво става дума.  Когато децата са над 20 -това е само отглеждане-да не се наранят. Ако успеем и да ги научим нещо
си е постижение.
По темата-не одобрявам насилието,като за мен психическия тормоз е по-страшен и с по-продължителни последици.

# 74
  • София
  • Мнения: 932
Права си. И особенно ако в групата има 33 дечурлига ако няма дисциплина какво се случва! Но, учителят за какво е учител ако не може да овладее децата!

Честно казано учехме как да привлечем вниманието им,как трябва да познаваме материала по всички направления,защото само музикален учител има отделно.
Преди 7-8 год. в групите имаше по едно по-проблемно дете-сега са 4-5 ! И макар че всички имаме деца ,който не е работил скоро в градина/без значение частна или държавна/ идея си няма за какво става дума.  Когато децата са над 20 -това е само отглеждане-да не се наранят. Ако успеем и да ги научим нещо
си е постижение.
По темата-не одобрявам насилието,като за мен психическия тормоз е по-страшен и с по-продължителни последици.

Права си групите са претоварени, в групата на дъщеря ми(1-ва) децата са 36 вече  Sad, учителките, макар и опитни са много изморени от голямата бройка и напълно ги разбирам. В моята група са 30 деца и почти винаги са всичките , рядко отсъстват, защото са ПГ и никак,  ама никак не е лесно.

# 75
  • Мнения: 784
Когато си бил на работа с 33 хлапета, се прибириш, спираш радиото и предпочиташ да не ти се мярка никой пред очите. Да не говорим, че от това страдат нашите деца. Но който е станал учител, трябва да приема всички негативи и да си върши работата както трябва. Аз също съм имала конфликт с колежка/в у-ще/.Не допускам унижение или насилие върху дете /а то никого не е чуждо, и то има майчица/. А децата са безпогрешен барометър.И дали учителката е стара или млада, като видити сутрин как са се струпали около нея като пиленца около квачка...бъдете спокойни!

# 76
  • Мнения: 415
И моят син ми беше жертва на насилие в яслата (така и не разбрахме точно какво, единствено разбрахме за шамари от една от лелите, но се съмнявам да е било само това).
Сгреших че не подадох жалба а разговаряхме само с директорката (която е много съвестна но до последно ме убеждаваше че сме се заблудили, детето се е объркало и т.н.)
Детето нито се е заблудило, нито се е объркало, нито лъже - разказвал ми е и за други бити деца (случаите тука че той е виновен и си измисля не важат), разказвал ми е и за други деца които са направили същото нещо и не са били бити (проблемът беше само с персонала само от едната смяна).
Ние вече сме на ДГ. Разбрах че директорката е взела мерки и мисля че в сегашното положение няма как да се повтори това, но се съмнявам че аз съм допринесла, явно са се оплакали и други родители след мене.
За сега в ДГ не се е оплаквал да го е удряла учителка, само едната леля веднъж.
Със сигурност съм предубедена (майка ми беше учителка) и мисля че един добър педагог може да се справи и без да удря децата и се старае да бъде така. Затова пък имам много лошо мнение за останалите - сестрите и лелите.

За "разрешения бой" - понеже някои родители споделиха как разрешавали да бият децата им в детските заведения, за да са по-дисциплинирани - изненадва ме наистина ли не си дават сметка каква травма може да бъде това за останалите деца които са свидетели на боя над друго дете.


# 77
  • Мнения: 771
Лошото е, че темата е за учителките, а много често конфликта идва от лелките.По-голяма част от тях са отегчени, на възраст и не особенно интелигентни.

# 78
  • Мнения: 1 114
Права си групите са претоварени, в групата на дъщеря ми(1-ва) децата са 36 вече  Sad, учителките, макар и опитни са много изморени от голямата бройка и напълно ги разбирам. В моята група са 30 деца и почти винаги са всичките , рядко отсъстват, защото са ПГ и никак,  ама никак не е лесно.

36 деца  Shocked В коя градина е това, ако не е някаква тайна? Това не е ли извън всякакъв норматив?

# 79
  • София
  • Мнения: 932
Права си групите са претоварени, в групата на дъщеря ми(1-ва) децата са 36 вече  Sad, учителките, макар и опитни са много изморени от голямата бройка и напълно ги разбирам. В моята група са 30 деца и почти винаги са всичките , рядко отсъстват, защото са ПГ и никак,  ама никак не е лесно.

36 деца  Shocked В коя градина е това, ако не е някаква тайна? Това не е ли извън всякакъв норматив?

Да толкова са по списък , но не ходят всички , така че се въртят около 30, а средната месечна посещаемост е под 30. Но е факт , че групата е препълнена и не само в тази градина, е така. Деца пуснати "отгоре" има във всяка.
Но не за това е темата, не ми се спами повече.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
 искам да попитам как е по другите градини с лелките-колко лелки на група има?в нашата преди години на първа група са били по 2 лелки ,а сега от сутринта до 10 часа била една лелка на двете групи на етажа(1+2смесена,ние макар че сме за първа сме в смесената,в която половината деца са си от миналата година,а другата половина са малки),от 10часа  май до 13 друга,и следобед май трета

# 81
  • Мнения: 784
По принцип лелките са на смени . И сутрин идва една лелка, която чисти и обслужва две съседни групи. В 10 ч. идва и другата и всяка си влиза в групата. В 16ч. лелката, която е дошла в 7ч. си тръгва, а другата поема същите две групи до 19 ч. Така че в "пиковите " моменти всяка група си е с лелка.

# 82
  • София
  • Мнения: 9 517
При нас от първа група до момента е една лелка за групата - идва сутрин към 7,30 ч. и си тръгва след следобедната закуска  Peace

# 83
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
При нас от първа група до момента е една лелка за групата - идва сутрин към 7,30 ч. и си тръгва след следобедната закуска  Peace

А това според мен е най-добрият вариант за децата. Така те са с две учителки и една лелка, които познават. Това също е от голямо значение...

# 84
  • Мнения: 2 477
Разбира се, че е от значение. В групата на синът ми са 31 деца, 3-годишни, и само един педагог. Помощник-педагогът е един за 2 групи.

# 85
  • Мнения: 784
Извини ме, какво значи "помощник педагог"?! newsm78

# 86
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
В някои от градините /поне тези за които аз знам/ лелките се водят като помощник-възпитател...

# 87
  • Мнения: 784
 JoyАбе лелки са си?

# 88
  • Мнения: 690
Лелите във всички градини се водят пом.възпитатели по щат и са към пом. персонал  Peace Без значение лелки ли им казвате, стринки ли - важното е да са хора  Peace Аз пък тях ги слагам под равен знаменател с учителката и ако носим цветя на госпожата, носим и на лелята - мисля, че те също заслужават не само нашето уважение, но и това на децата  Peace.

Иначе при нас лелята обслужва само нашата група - обаче така и не мога да схвана раб. време - виждам я сутрин, виждала съм я и вечер  newsm78 някъде са и на "разкъсан график"  newsm78

# 89
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001

И не виждам нищо лошо в това лелката да се води като помощник-възпитател.

# 90
  • Мнения: 184
Ако лелката има поне средно образование,се води помощник-възпитател.Ако е с основно-прислужник-чистач.Но май вършат едно и също.

# 91
  • Мнения: 784
Съжалявам, че попитах. И аз съм съгласна, че няма значение как се водят. Работата им е значима и заслужава уважение. Даже за това което правят и това което получават...............поклон. повечето са сърцти жени.!

# 92
  • Мнения: 65
Отровка, във втора тема съм на твоето мнение и те приветствам. На всички, които работят с нашите деца, трябва да отдадем поклон.

# 93
  • Мнения: 784
Благодаря ти,/днес,МИСЛЯ ЧЕ ИМАМЕ ПРАЗНИК/ не е нужен поклон. Колкото и ретроградно да звучи, стига ни уважението на родителите.Не е нужно да се комтират заплати и т.н.т.Не го правя от снобщина, но когато детето ми се разболя, сега, когато детето ми замина далеч, когато мама си отиде, когато съм положила мног ама много усилия да помогна на някое детенце с нещо.....ако не е работта ми ще изляза от релси. Не не съм от онези "ОФ" г-жи, просто съм учителка,защото това съм искала и само колега може да оцени факт-бивш възпитаник идва за съвет /след години...той е 9-10-12 кл/.вибш възпитаник ме кани на абитуриентски бал................е, аз не съм антика, много такива колеги има, които живеят заради работата си-децата!/дано да го разберете/

# 94
  • Мнения: 65
Честит празник със закъснение! Не разбрах, че сте учителка. Само факта, че сте избрали тази професия заслужава уважение. На всички учители пожелавам много здраве и успехи, добри ученици и разбрани родители.

# 95
  • София
  • Мнения: 1 735
Искам да попитам къде се подават жалби срещу учителка?При директорката е ясно,но в РОИ или в министерството на образованието?

# 96
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Искам да попитам къде се подават жалби срещу учителка?При директорката е ясно,но в РОИ или в министерството на образованието?
РИО на съответния град е следваща инстанция след директора на завдението в което работи учителя. Та съответно там е редно да се подават сигналите.

# 97
  • Мнения: 7 216
Искам да попитам къде се подават жалби срещу учителка?
Сподели какъв е проблема, ако желаеш?

# 98
  • София
  • Мнения: 1 735
Благодаря!  bouquet
Проблемът е за физическо насилие.Първо смятам да поговоря тет-а-тет с г-жата,ако няма ефект ще си търся правата или по-точно тези на детето ми.

# 99
  • Мнения: 7 216
Проблемът е за физическо насилие.Първо смятам да поговоря тет-а-тет с г-жата,ако няма ефект ще си търся правата или по-точно тези на детето ми.
Много неприятно.
Успех!  bouquet

# 100
  • Мнения: 771
Жалба се внася при директора, като си искаш входящ №.Изчакваш и ако няма никаква промяна се обръщаш към Инспектората./така е поне за големите градове/

# 101
  • София
  • Мнения: 1 735
Моят първи пост е на 1стр. от темата,а на mimi123 поста се отнася за същата персона-нейния е на 2стр.

# 102
  • Мнения: 47 902
Ако е за физическо насилие, освен РИО можеш да сигнализираш и Закрила на детето, аз лично бих включила и районния кмет и кмета на града
Можеш да пуснеш една жалба с копие до всички тези+директора- едновременно, а не да чакаш навсякъде по един месец
П.С. прочетох постовете ви, мисля че ще е най- добре да действате заедно, евентуално ако може говорете и с други родители
При две жалби се полага наказание последно предупреждение на учителя, при три- уволнение
Съжалявам много че има и такива учители, но за съжаление е факт. Слава Богу все още има и прекрасни хора, дано да се махне тази и да ви се падне по-добра учителка

# 103
  • Мнения: 9 705
Благодаря!  bouquet
Проблемът е за физическо насилие.Първо смятам да поговоря тет-а-тет с г-жата,ако няма ефект ще си търся правата или по-точно тези на детето ми.
Ужасно е- що за възпитателка

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
на учителките трябва да им целуваме ръцете, задето са се съгласили да търпят и да ни гледат децата. И то такива деца, които те изкарват извън равновесие и ги зашлевяваш идин път годищно. Вие не си ли биете децата вкъщи? Като не ти харесва учителката , премести си детето. Все ще намериш някоя, която да търпи всичко.
Ти нормална ли си???? Силно се надявам това да е шега, макар и несполучлива...  ooooh! Учителките получават заплата за това, че ни "търпят децата". Това им е работата, която са избрали сами и доброволно. В къщи можеш да си правиш детето каквото искаш, но това си е твоето дете. Не може да биеш чужди деца по какъвто и да е повод. Още повече, че те нали са педагози. А един свестен педагог би трябвало да може да се справи с всяко дете без да му се налага да го удря. То ако всички деца бяха кротки и послушни нямаше да има нужда от педагози.
А по конкретния въпрос... не знам какво е решението. И моите няколко пъти ми казват, че лелята ги бие, което ме вбесява, но те са малки. Няма как да разбера дали е вярно или си измислят. Това е лошото в случая - че е недоказуемо. Но при по-големите - разпитай другите деца и родители. Ако потвърдят наистина подай жалба където трябва. Безобразно е ако е вярно.  #Cussing out

# 105
  • Мнения: 1 310
Има УЧИТЕЛКИ и учителки.  Peace
На сборните групи през лятото, синът ми имаше една учителка, заспала отвсякъде. Синът ми се прибра ожулен по ръцете, колената и бузата. Разказа ми как някакъв вагабонтин го блъскал и госпожата я е нямало. На другата сутрин се разправих с въпросната госпоДжа - първо опитах възпитано, но в момента, в който тя ми каза "Няма такова нещо, той у вас се е ударил", подивях! Развиках се и и дадох да  разбере, че ще стигна до инспектората. На другия ден вече я бяха сложили на друга сборна група, с по-малките деца. Mr. Green
Но иначе, от нашите си госпожи съм невероятно доволна.  Flutter
Та мисълта ми е - изобщо не съм се тревожела как ще рефлектира поведението ми върху отношението на учителката към детето ми. Нямаше да търпя никакви отмъщения!  Naughty

# 106
  • Мнения: 800
Не е въпросът ти да търпиш отношението, а детето ти. Вече разказах до къде може да стигне "обидена" от моята жалба "госпожа", та синът ми чак не можеше да спи нощем. След 10-тина дена го преместих в друга група - не можех да повярвам, че може чак толкова да падне една жена, майка, учителка, педагожка ... но явно в тези среди всичко е възможно. Та, имай предвид преди да подадеш жалба, че трябва да имаш резервен вариант ... дори да се наложи да гледаш детето в къщи докато нещата се развият както трябва. Но съветвам всички родители да не си мълчат и да се жалват само по форуми и градинки, а там където им е мястото на жалбите.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз съм на мнение,че трябва внимателно да се подхожда,че има такива дзверове.Аз засега подходих дипломатично и нещата са привидно добре,НО... наблюдавам внимателно г-жата.Оказа се,че си имам познати във всички институции,до които евентуално да се жалвам и това ме успокоява,ако сгафи пак.

# 108
  • Мнения: 1 310
Не е въпросът ти да търпиш отношението, а детето ти.
Именно де.  Peace
В нашата градина на два или три месеца, пускаха анкети до родителите - дали сме доволни, какво бихме препоръчали, забележки и разни такива. Директорката изобщо не си поплюва. Затова знам, че учителките не могат да си позволяват много своеволия.  Peace
За четири години това ми е по-фрапиращата случка. И през ум не ми е минавало да си мълча.
Щом е за детето ми - никога!  Naughty

# 109
  • София
  • Мнения: 388
В къщи можеш да си правиш детето каквото искаш, но това си е твоето дете. Не може да биеш чужди деца по какъвто и да е повод.
Не виждам разлика. В къщи или в градината, твое или чуждо, насилието е насилие!

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Това беше по повод горния пост в който се казваше, че било нормално ако някое дете те вбеси да го ошамариш и за пример се даваше как в къщи като те вбеси твоето дете го "ошамарваш". Истината е, че на всеки се е случвало най-малкото да си плесне детето по дупето или по памперса и ако някой твърди, че никога не му се е случило няма да му повярвам. Но това е друго.  Та това исках да кажа - че има разлика между плесване по памперса на твоето дете в къщи и бой на чуждо дете от "педагог". Ако не друго най-малкото показва, че е скапан педагог щом не може да се справи по друг начин освен с бой.

# 111
  • София
  • Мнения: 388
Така може. Разбрах те.  Peace

# 112
  • Мнения: 1 310
Това беше по повод горния пост в който се казваше, че било нормално ако някое дете те вбеси да го ошамариш и за пример се даваше как в къщи като те вбеси твоето дете го "ошамарваш". Истината е, че на всеки се е случвало най-малкото да си плесне детето по дупето или по памперса и ако някой твърди, че никога не му се е случило няма да му повярвам. Но това е друго.  Та това исках да кажа - че има разлика между плесване по памперса на твоето дете в къщи и бой на чуждо дете от "педагог". Ако не друго най-малкото показва, че е скапан педагог щом не може да се справи по друг начин освен с бой.
Значи пляскането по памперса ни прави скапани майки?!  newsm78

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Стига ми приписвахте неща, които не съм казала. Пляскането по памперса ни прави напълно нормални майки. Когато си с едно дете 1-2 или 3 години непрекъснато, не правиш почти нищо друго, недоспала и уморена и имаш функцията да го възпитаваш е съвсем нормално отвреме навреме да не ти издържат нервите и да го плеснеш. Според мен. Естествено не е нормално даси пребиеш детето с колан или пръчка, но някое плясване отвреме навреме не е трагедия. Е, който може без него моите почитания, но аз поне не успявам.
Но когато си педагог, на 6 часов работен ден, с чужди деца, идваш на работа наспат и отпочинал и единствената ти работа е да опазиш децата живи и здрави и 2-3 часа да ги забавляваш (което по принцип не е голям проблем, защото децата в градината слушат много повече отколкото в къщи) не е редно да ги биеш каквото и да са направили. Нали за това си учил 4 год - за да можеш да се справяш с децата, да ги убеждаваш с думи, да ги моделираш и манипулираш по всякакви други начини, но не и с бой.

# 114
  • Мнения: 784
5 години + 1,5 - магистратура. За което време ако студента е влязъл 7-8 пъти в ДГ, е супер. И 89% от младите хора след това работят друго.!

# 115
  • София
  • Мнения: 388
За съжаление, част от студентите завършват предучилищна и начална педагогика , защото не са приети друго. Поне така беше преди. Сега "жънем" успехите им. Добрата новина е, че студентите, които сега учат, в момента, са по-мотивирани и част от тях имат желание да работят с деца. В тази професия това е най-важното. За съжаление университетът не те учи да обичаш децата.

# 116
  • Мнения: 1 020
Здравейте,
аз се включвам за съжаление със съмнение за "пляскане" и/или психически тормоз от страна на сестрата в яслата на дъщеря ми Sad

Не мога да съм сигурна, защото тя е още малка и не ми казва тези неща. Като се опитвам да я подпитам нещо и тя не ми обръща внимание или лаконично ми отговаря с ДА и НЕ, но при задаване на "контролен" въпрос почти винаги излиза, че тя си отговаря просто ей така.

Как според вас бих могла да извлека информация от дъщеря ми? За съжаление предимно мъжа ми я води и взима и рядко се засича с други родители и няма как да питам за впечатления от другите родители. Все пак някои деца говорят и споделят повече  newsm78

Онзи ден, когато мъжа ми е закарал малката на ясла е чул сестрата да вика на едно момченце "Ей дрисльо, искаш ли да ти напълня главата с шамари? Тъпанар, глупак..." Мъжа ми не е запомнил всички "мили' думи Sad Когато е оставил малката, е придърпал сестрата, обяснил й е че я е чул и че не иска да разбира, че продължава да се държи така, защото ще подаде жалба. Тя почнала да се оправдава, че момченцето било диво... тя щом още от сутринта почва да ги навиква, не искам да знам към края на смяната им как процедира Sad

Дъщеря ми започна да вика "Лоша мене, марш!" с един сериозен тон и навъсена. Един ден, когато е била при баба си е затваряла една маймунка в гардероба и й е викала "лоша муна, марш! Бий."

Иначе като ги гледаш сестрите уж са добри. Точно тази, за която става въпрос е по-възрастна и по се старае да се хареса на родителите, другата е предимно намусена  Rolling Eyes

Интересното е, че всички деца много харесват възрастната и само я викат по име и Алекс се присеща понякога докато си играе и я вика  newsm78 Понякога подтичва към яслата с нейното име на уста и ако види другата сестра и започва да реве  Rolling Eyes

Много съм объркана и не очаквах да чуя, че тази жена се е държала така. Не искам да избързвам, защото си мисля, че детето не би я търсило така ако тя е лоша  ooooh!

Извинете за дългия и объркан пост, но в главата ми се въртят много въпроси и все се чудя дали да не я отпиша  ooooh!

# 117
  • София
  • Мнения: 1 735
...... За съжаление университетът не те учи да обичаш децата.
За съжалиние университета не може да даде и никаква интелигентност,тактичност и култура.Няколко бисера на нашата любима учителка:
Детенце от групата иска да види кутия с новите им моливи.Учителката:Ще ти се спука жлъчката от любопитство да видиш какво има! Sick
Съвети-ама като не сте го/я били досега така ще е. ooooh!
Дъщеря ми с триста зора прикоткана от мен сутринта по пътя за детската и носи листенца/за дъщеря ми листата,кестените и шипките са съкровища/.С мъка ги подарява на г-жата/искам да разбера и детето колко я е приело вече/.Тя се врътва и каза,че и се подиграваме и искала цветя. ooooh!А по този начин като носихме кестени на докторката, детето ми преодоля мъката си от срещата с лекарката.Но именно учителката,учила психология може би,не може да се досети.

# 118
  • Мнения: 784
missmarina, права си. До преди 2г. ПНУП се влизаше с минимален бал.Сега не е точно така. За съжаление интелект и ОБИЧ към децата не се учи. Май някъде беше писано-на първите си лекции, доц.Баева от ФНПП казва :"избрали с8те благородна профоесия, но в момента, когато усетите, че децата ви дразнят - напуснете!Хабите и тях и вас!! "Хубавото е, че вече директорите имат избор.Знаете ли колко кадърни млади хора има. Лошото е, че в общинските ДГ, директорката няма как да изгони учителка! В ЧДГ - няма проблем. И за такива като персонала от градината на Inkа трябва само гонене. Не забележка, а -вън!!!!/това го казвам не само като майка, но и като педагог./

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
"Ей дрисльо, искаш ли да ти напълня главата с шамари? Тъпанар, глупак..."  

Ужас просто!  ooooh! Мъжът ти явно е доста спокоен човек. Аз ако чуя такова нещо, дори да не е към моето дете, не бих се сдържала аз да й "напълня главата с шамари".
Според мен това направо си плаче за жалба. Няма нужда да чакате втора подобна случка. Достатъчно недопустимо е и веднъж да се случи, а най-вероятно то не е веднъж. Подавайте жалба, няма какво да се чудиш.

# 120
  • Мнения: 236
Inka , аз мисля , че присъствах на тази случка с листенцето онази сутрин !! Оставях сина си в градината и на мен ми направи впечатление , че се тросна , че листа не се подаряват !!
Аз съм готова вече  за "бой "  с тази  госпожа , защото агресията и към сина ми прогресира с всеки изминал ден.Повече няма да се занимавам с   нея и нейните оправдания .Започна с дърпане  на уши , мина през пошляпване на дупето  и вчера синът ми се "изпусна" , че му е ударила шамар .Това преля чашата на моето търпение и директно ще се разправям с директорката .Не мисля , че ще има ефект , така ,че се готвя за битка , която ще е дълга и мъчителна , но се надявам да доведе до резултат . Това на нищо не прилича  , не знам в каква държава живеем , ама през ден детето  споменава за някаква случка с тази госпожа.Детето ми не е от чувствителните , но напоследък е нервен , реве постоянно , а сутрин започна да мне иска на градина !! Полудляа съм просто  #2gunfire #2gunfire #Cussing out

# 121
  • Мнения: 184
Отровка,този път не съм съгласна с теб.Че не може директорката на общинска детска градина да изгони учителка.Има си кодекс,има си процедури.Проблемът е,че на родителите не им се бори докрай,в смисъл,всички се борят поединично срещу подобни случаи,най- често напускат градината,вместо да се организират и да подадат колективна жалба до ресорния зам.кмет към общината,например.Като преди това са подали подобна при директорката.Да видим какво ще прави директорката,ако нейният шеф я попита защо не се е справила с проблема.Или тя изхвърчава ,или т.н.учителка.

# 122
  • Мнения: 771
mimi123, това е недопустимо. Действай! Аз бих си пратила едрия мъж /112кг.е/ на разговор на 4 очи. Това е недопустимо!!!!! #Crazy

# 123
  • Мнения: 292
А пробвахте ли със сериозен разговор с госпожата , с хладен тон и съдържателен разказ  на всичко,което възнамерявате да направите , ако това,което тя прави не престава? Първо опитайте така , ако не даде ефект-веднага с директорката и по същата схема.
Някой по-напред в темата беше написал нещо много вярно - ако децата ги дразнят , веднага да напуснат.

# 124
  • Мнения: 184
Да напуснат ,да на пуснат ,ама като не стават за друго!?С такива хора не може  с доброто-само твърди действия по канален ред.И понеже самите те са наясно,че не стават за тази работа-обикновено са дясната ръка на шефката,та лижат и мажат по всички показатели.Затова никакви сериозни разговори с госпожата.Знам как се отрича до дупка,затова -мобилизиране на други родители със сходни оплаквания и сигнали до всички възможни инстанции.Пък създайте им малко работа на чиновниците от Агенцията за закрила на детето!Те и без друго никаква не я вършат!

# 125
  • Мнения: 784
viktoriia99 , има нормативни документи, но директорките не смеят защото е много сложно!Трябва да има повече от1,2 писмени жалби, трябва да бъде хваната в сериозно нарушение, трябва да има предупреждение и т.н.т. А после обикновено уволненият човек с години съди директорката! Е, как да смеят!

# 126
  • Мнения: 292
Да напуснат ,да на пуснат ,ама като не стават за друго!
Tакива разсъждения са крайно обидни.Ако всеки , който не ставаше за нищо беше подходящ за детски учител , то градините щяха да са празни-никой няма да търпи изпълнения на неудачници.
Тази професия е крайно благородна и хуманна , и мисля , че повечето детски учителки са точно противоположното на това,което обсъждаме в темата.
Майка ми е детска учителка , повече от 30 години вече.Средата ми е била такава и от приятелките й , сега и младите й колежки.
Не мога да ви разкажа за обожанието в детските очички - така , както могат да обичат само деца! Скоро ми разказваше случка с едно дете , било в градината в ранните 90-те. Вече голямо момче,дори мъж , живеещ в друга държава - отишъл да я види в градината и прекарали чудесно , разказващи си спомени.Обичта към  учителите си остава доживот...

# 127
  • София
  • Мнения: 1 735
Да,така е.Дъщеря ми примерно много харесва  другата си учителка,която е тиха и спокойна жена.Да не говорим,че  освен всичко ги и обучава.Но то и така трябва да бъде.Темата е предимно за изключенията и както във всяка професия има хора,които неси  я вършат както трябва работата.Да не говорим,че когато се работи и с деца,трябва да са още по на ниво хората,работещи в системата.

# 128
  • Мнения: 116
Търсете си правата,вдигайте шум до небесата и пишете в кои градини и при кои учителки се случват тези неща-нека се знае.

# 129
  • Мнения: 184
Насилие над дете в държавно детско заведение,при действащ Закон за закрила над детето-какво по-серизно нарушение от това,отровка?При такива случаи директорката трябва също да изхвърчи,след като се крие зад уж сложни процедури!Енинка,разсъжденията ми не са обидни,защото дълги години съм в системата и съм наясно.

# 130
  • Мнения: 784
Има закони, но от практиката знам, че нещата са сложни. Имах колежка, която не си вършеше работата, забелязахме, че си носи и "патронче", оказа се, че има отношения с баща, изчезваше в раб. време и оставя децата сами!!!/27/!!!! Е, директорката тръгна по кавалния ред и се оказа, че е в капан! Подредиха се 4 родители-свидетели, които твърдяха, че е най-прекрасна....След 2г. когато дойде диференцираното заплащане, сама си отиде!

# 131
  • Мнения: 184
Значи е трябвало вие да свидетелствате,че в работно време употребява алкохол и има разни отношения,защото ,както се казва,тя петни добротоиме на съсловието.Знам обаче колко са малодушни повечето учители...хайде,не ми се говори...Само ми е интересно,как диференцираното заплащане я е накарало да напусне!Отровка,ако желаеш,отговори ми на лични.

# 132
  • Мнения: 784
колко са малодушни повечето учители...=========
Просто когато дойде време да се прецени качество на работа, образование и др. такива критерии...се оказа, че тя ще е с най-ниската заплата! И си смени професията.

# 133
  • Мнения: 1 310
Значи е трябвало вие да свидетелствате,че в работно време употребява алкохол и има разни отношения,защото ,както се казва,тя петни добротоиме на съсловието.Знам обаче колко са малодушни повечето учители...хайде,не ми се говори...Само ми е интересно,как диференцираното заплащане я е накарало да напусне!Отровка,ако желаеш,отговори ми на лични.
Не искам да защитавам въпросната учителка, но аз ли нещо изтървах - къде се споменава, че  пие алкохол в работно време? newsm78
И защо да са малодушни повечето учители - ти постоянно ли ходиш да докладваш на шефа недобросъвестните си колеги?


колко са малодушни повечето учители...=========
Просто когато дойде време да се прецени качество на работа, образование и др. такива критерии...се оказа, че тя ще е с най-ниската заплата! И си смени професията.
Диференцираното заплащане не беше ли нещо еднократно?

# 134
  • Мнения: 184
Под малодушни учители визирам тези,които виждат,примерно,че температурата в стаята е 12градуса и си мълчат,за да не се противопоставят на шефката.Виждат колеги,които бият деца и при проверка пак си мълчат,защото въпросните колеги са хора на шефката и много други случаи,които съзнателно искам да забравя,за да остана в системата!Да,диференцираното заплащане е еднократно,та затова се зачудих,че било помогнало да се отсеят кадрите!

# 135
  • Мнения: 1 310
Разбрах те.  Peace
В такива случаи, само оплаквания от родителите могат, евентуално, да помогнат.

# 136
  • Мнения: 184
Именно,това искам да кажа и аз-родителите са тези,които биха направили така,че да изчезне завинаги от системата учител,който упражнява на силие върху деца!Но на малко от тях им се занимава с това,мисля.

# 137
  • Мнения: 47 902
Аз мога също дъълго да говоря за солидарността между учителите, които никога не се топят един друг, но и много ем е яд и родителите като си затварят очите и не пускат писмени сигнали за проблемите
Отделен е въпроса с директорите...ако случиш на калпав директор, забрави някой проблем да се реши  Tired независимо от жалбите

# 138
  • Пловдив
  • Мнения: 710
.....
При две жалби се полага наказание последно предупреждение на учителя, при три- уволнение
Съжалявам много че има и такива учители, но за съжаление е факт. Слава Богу все още има и прекрасни хора, дано да се махне тази и да ви се падне по-добра учителка
Аз със закъснение да попитам - това обичайна практика ли е или норма от някакъв документ?
Имаме много сериозни проблеми с учителка в ДГ на дъщеря ми и не сме единствените. От майка, чието детенце беше стигнало до психолог, разбрах, че не е имало никакво разбиране от страна на директорката.Няма седмица, през който да не се случи нещо което да ме разтрепери.
Ще съм благодарна на всякакви съвети и споделен опит, как да изхвърля въпросната учителка, защото не вярвам, че с разговори или мъмрене от страна на директорката нещо би се променило.

# 139
  • Мнения: 184
Единствен и най-правилен начин е да подадете сигнал до отдел "Закрила на детето".Аз почти 3 години работех с колежка,която беше много груба,меко казано,с децата.Чувствах се ужасно,затова споделих с моя близка във въпросния отдел.От нея знам,че обръщат внимание само на родителски сигнали за насилие над деца в детско заведение.Но в нашия случай родителите,вместо да сигнализират където трябва,просто махаха децата си от групата.Аз,ако подам сигнал за насилие,ще излезе,че имаме личен конфликт с въпросната колежка.Затова не се мотайте и не питайте форумите,ами действайте по същество.Поради родителско бездействие въпросната учителка още е в системата,но в друг град.

# 140
  • Мнения: 2
здравейте, имам следния проблем. детенцето ми ходи на ясла, всеки ден като я взема се почват едни оплаквания от страна на учителките - ядяла бавно, не спяла, имала характер, акала си в памперса, ядяла сама и т.н. и т.н. вчера забраниха на кака и да влиза в яслата, защото и били кални обувките. а тази сутрин имаше един дядо, който беше направил всичко в кал, но разбира се на него нищо не му се казва. днес като я вземах детенцето ми  плачеше и беше много разстроено, каза че са и се карали, защото не можела да се облича сама. та тя е само на 1,10 годинки. не знам как да постъпя, да говоря първо с госпожите, но се опасявам да не рефлектира върху детето, или да отида при директорката. моля ви, ако някой е или бил в подобна ситуация да ми даде съвет. благодаря ви предварително

# 141
  • Мнения: 1 310
здравейте, имам следния проблем. детенцето ми ходи на ясла, всеки ден като я взема се почват едни оплаквания от страна на учителките - ядяла бавно, не спяла, имала характер, акала си в памперса, ядяла сама и т.н. и т.н. вчера забраниха на кака и да влиза в яслата, защото и били кални обувките. а тази сутрин имаше един дядо, който беше направил всичко в кал, но разбира се на него нищо не му се казва. днес като я вземах детенцето ми  плачеше и беше много разстроено, каза че са и се карали, защото не можела да се облича сама. та тя е само на 1,10 годинки. не знам как да постъпя, да говоря първо с госпожите, но се опасявам да не рефлектира върху детето, или да отида при директорката. моля ви, ако някой е или бил в подобна ситуация да ми даде съвет. благодаря ви предварително

#Crazy
Е как толкова малко детенце ще се облича само?!  ooooh!
Другите деца се обличат сами, само твоето не може, така ли?! Не мога да повярвам! ooooh!
Ще ти кажа аз какво бих направила - щях да говоря с госпожите /в яслата май бяха сестри/ и само и намек да доловя, че нещо рефлектира върху детето ми - при директорката. Ако и тя не съдейства - жалби по-нагоре и така.
Пожелавам ти успех! Дано да излязат разбрани!  Peace

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 06:05 от Пипи Дългото чорапче

# 142
  • Мнения: 122
Здравейте!
Детенцето ми е много притеснително и чувствително.От октомври посещава ясла с чести отсъствия, заради настинки.Въобще няма желание да ходи,даже още си поплаква сутрин.Там се държи много свито и не си играе,  по цял ден си стоял на едно място.Това много ме притеснява,от друга страна,учителките постоянно се оплакват от него.Нищо не искал да прави,не се събличал и обличал сам,не се хранел сам и т.н.,стоял като препариран и неадекватен...Вкъщи си се държи съвсем нормално,няма особено желание да се храни сам ,но не смятам че това е  проблем. Днес например за пореден път ми беше направена забележка ,че не иска да се храни сам,не иска да прави това и онова.Щом съм го водела на ясла трябва да го науча да се оправя самичък,защото те не могат да се оправят с толкова много деца.
Много неприятно  ми стана,писна ми да се оплакват от детето и то пред него!
Не знам и той защо се държи така там,все едно нарочно го прави. Не би ли трябвало и те да имат индивидуален подход към децата? Как да постъпя?

# 143
  • Мнения: 784
Тръгвайки на ясла, децата реагират много различно. По-често е да плачат и пищят. Отказа да се социализира е вид протест. Просто детенце с пасивността си казва :"няма пък"! И какво от това. Ще свикне. Когато е си е в къщи спокоен ли е? Ако е така, няма проблем.Ще свикне. Има деца които подтискат емоцията и в къщи плачат, будят се нощем...-това е проблем. Ще свикне. А дамите от яслата са длъжни да приложат професионализъм. Детето не иска, защото те не го предразполагат. И това, че ти се оплакват е доказателство за тяхната лоша работа. С малко повече внимание/индивидуално/, нежност ....детето ще се отпусна.Това им е работата и старата песен - "много деца, малко пари", не важи!

# 144
  • Мнения: 131
Аз пък да попитам купувате ли родителите подарък за 8-ми март на учителките,моля споделете какви/имам в предвид след събрани средства от всички родители/,събирам идеи за оригинални подаръци за двете ни госпожи и двете лелички,обслужващи децата ни Hug

# 145
  • Мнения: 753
За осми март смятам да ги уважа с букет цветя и кутия бонбони.

по темата : синът ми беше от тези, които се бият и много лудуват.Учителките обаче никога не са го удряли.Вечно беше наказан, което е нормално и смятам педагогично.

# 146
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
Аз пък имам следния проблем в градината.Понеже синът ми е много капризен към храната,в градината яде само хляб,козунак и кекс ,ако има.Госпожата един ден казала по време на обяд,че той е бебе и ще го заведе в бебешката група.Оттогава всички деца му викат бебе,мислех,че не му пука,но от няколко дни е много нервен вечер,бълнува нощем,а снощи плака и вика насън,пищя искам мама,махнете се,не ми викайте бебе,не ме обиждаите.Твърди,че никой не искал да си играе с него,щото е бебе и цял ден сам си играел.Може да звучи като незначителен проблем,но като видях снощи как половин час плака и с е мята и не можех да го успокоя,взех да се притеснявам,че е проблем за него.Иначе вкъщи си яде,но само няколко неща,просто е капризен,никак не е слаб,19 кг е на 3 г и половина.Сутрин обикновено закусва,на обяд там яде хляб и ябълка,следобяд като го вземем пак си яде тук.
Ина4е  съм доволна от госпожите,но този подход за яденето ме вбесява,хем съм им казала да не го тормозят за това.

# 147
  • Мнения: 753
Помоли госпожите, щом са разбрани още при първа възможност да го поощрят пред всички, че вече е голям , яде всичко, пораснал е и не е бебе.
На нас може да ни изглежда незначително, но децата си го изживяват и ако не вземете мерки това може да се задълбочи и да се превърне наистина в проблем.Ами ако откаже да ходи на градина, започне да бълнува.........защо трябва да се травмира за токива глупости!!!!Ако ще да яде!!!!
И в къщи го имам такова злоядо, чудя се от какво живее Joy Joy

# 148
  • София
  • Мнения: 2 801
лелка, съветът на кака Сиси е добър, съгласна съм с нея, не отлагай разговор с учителките.
За 8 март се чудех и аз, но май само с цветя ще ги уважа.  Simple Smile

# 149
  • Мнения: 122
Тръгвайки на ясла, децата реагират много различно. По-често е да плачат и пищят. Отказа да се социализира е вид протест. Просто детенце с пасивността си казва :"няма пък"! И какво от това. Ще свикне. Когато е си е в къщи спокоен ли е? Ако е така, няма проблем.Ще свикне. Има деца които подтискат емоцията и в къщи плачат, будят се нощем...-това е проблем. Ще свикне. А дамите от яслата са длъжни да приложат професионализъм. Детето не иска, защото те не го предразполагат. И това, че ти се оплакват е доказателство за тяхната лоша работа. С малко повече внимание/индивидуално/, нежност ....детето ще се отпусна.Това им е работата и старата песен - "много деца, малко пари", не важи!
Вкъщи си е спокоен ,просто разликата е огромна от това как е вкъщи и как се държи в яслата.Проблемът започва още като се събуди и види,че аз се приготвям за работа Sad.Не иска да става от леглото,след хиляди уговорки с нежелание тръгваме...
Аз знам,че са длъжни да проявят професионализъм,знам ,че не го предразполагат ,но след разговорът ми с тях не виждам никакъв резултат.Само се оплакват.....

# 150
  • Мнения: 753
Имам един любим лаф.......любезно нахално, бавно и напоително
Всеки ден и като го даваш и като го взимаш им напомняй да го поощряват.Дори и да е незаслужено, детето ще започне да възприема, че е най-доброто, че е най-послушното, особено когато е пред децата и неприятните емоции ще се забравят.

# 151
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
Моя син на обяд сега пак след час сън почна да пищи,да се мята и да вика,не искам на градина,там егадно,госпожата говори лоши неща за Монито.Вече наистина съм убедена,че нещо е станало.Няма как насън да ме манипулира и да лъже.

# 152
  • Мнения: 784
nakka , не отлагай, разговаряй КРОТКО С директорката. Обясни ю, че "не искаш да се намесваш " в педагогиката, но не би ли било добре, ако.....и.т.н.т. Подчертай, че детето няма стрес "ЗА КОЕТО СИ БЛАГОДАРНА" но дали не би било удачно, тъй като те са професионалисти.....ПРОБВАЙ! НО С ДИРЕКТОРКАТА.без жалби!
лелка , щом учителките са толкова готини, те просто не са осъзнали колко сериозно приема думата. Просто поговорете с тях, нека го похвалят пред всички. Не си премълчавайте, то е за сметка на детето!

Общи условия

Активация на акаунт