Провокация! Дайте идеи за меню на морска тема ;)

  • 632
  • 3
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Хайде сега, мами вълшебници в кухнята! Една задачка-закачка:
Предстои ни рожден ден на морска тема - Немо, акули, октоподи...
Ще има няколко деца на около 3 г. и роднини и приятели. Всичко ще бъде подчинено на темата - покани, украса, игри, а какво ще кажете за почерпката? Събитието ще бъде надвечер. Но като казвам "морско", нямам предвид разни рибни ястия, защото не знам колко от децата ще ги ядат, май не са им от любимите (освен на рожденика).
Давайте идеи!

# 1
  • Мнения: 3 251
Пастета на Ерика от маслини на минисандвичи , "Фишфингърс"/сори за кирилицата ! Crazy/ - изработват се в много закачливи формички - рибки и динозавърчета , хапки със саламчета + кашкавал и зеленчуци , дребни сладки , пълнени картофчета малки - украсени според темата , задължителната торта  , плодови сокчета и коктейли .

# 2
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Може ли линк за пастета на Ерика, моля?
Ето какво съм намислила аз:
- сандвичи-лодки и сандвичи с изрязани във форма на рибета салам и кашкавал
- бутер банички, ама не знам как да ги направя "марски"
- желирано плато "Морско дъно"
- "шарена" картофена салата - трябва и на нея нещо "морско" да измисля
- желирани формички - в пластмасови формички за лед (морски звезди, раковини и др.) ще направя от пудинга на д-р Йоткер с ядки и бисквити
- салата от кус-кус (дали има на мидички, не знам) с "октоподчета" от кренвирши
- фунийки от шунка с някаква плънка, наредени като анемония
- може би някаква солена торта, украсена подобаващо
- естествено Торта, собственоръчно направена, но ми се ще да е нещо, дето не се пече и да стане по-височка (правих за Димитровден Лунната торта, стана страхотна, ама много тъничка и мъничка)

# 3
  • Мнения: 3 251
Пастет от маслини
А за бутер баничките , можеш да ги направиш като мидички - леко отворени .
За картофената салата : ще върви да прибавиш и малко риба - тон .
Inna , виж горе в книгата има много хубави рецепти  и са разнообразни  , все ще откриеш нещо , което да ти допълни идейките .

Общи условия

Активация на акаунт