Любители на кучета-16

  • 58 877
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 850
 Десито , добре дошли в темата  Hug
 Според мен ще е кофти да затваряш животинката в клетка ... просто избери коридор , килер или нещо такова и там ситоирай къщичката, играчките и храната и водата. А за пишкането , вземи си от капките, който привличат животинката и така покапвай по упътването на вестника и разбира се винаги трябва да има достъп до мястото кучо. По повод пишкането където си иска , ще трябва да почакаш , кучето е много малко за да се усеща , като започнете разходките навън постепенно ще се научи. Иска се постоянство и никакви компромиси , когато направи пакост трябва да му се покаже, че не е правилно , а когато пишка на вестника - лакомство.
 
 Хубав ден на всички  Hug

# 706
  • Плевен
  • Мнения: 339
Desito и аз съм на мнение, че не трябва да оставяш мъника в клетка. Ще си мисли, че я наказвате и няма да знае за какво, което ще я прави нещастна. Вземи и легълце и го позиционирай на място където смяташ, че няма да ти прави много бели от скука докато ви няма. Тя и без това не може да ти направи кой знае какви поражения Simple Smile

Добре дошли и чакаме снимки на Мая, за да се порадваме Simple Smile

# 707
  • Мнения: 459
Добре дошли, Деси и Мая.

Подкрепям момичетата за клетката.  Peace

Чакаме снимки  Hug

# 708
  • София
  • Мнения: 3 789
Десито, добре дошли!  Hug Ние също сме мини-пинчер, пускай снимки на Мая да й се радваме. За тоалетната момичетата са ти отговорили, сега ще ти напиша за останалите неща. Имай предвид, че мини-пинчерът е с много капризна кожа. Нашите ветеринари ни дадоха шампоан "Allermil", фирмата е  "Virbak", продават го във ветеринарните клиники. Той е малко по-скъп, но както се изразиха лекарите - ще стигне за цял живот  Mr. Green. Няма нужда да я къпеш по-често от веднъж на три-четири месеца. На всяка цена се посъветвай и с какво ще я храните, защото са им много нежни стомахчетата. Ние в самото начало бяхме на диетична храна - консерва и гранули, постепенно ни разрешиха и по-обикновена, задължително уточнете и грамажа.  
Другите две неща, за които трябва да я наблюдавате: да не започне да си влачи дупето по земята и да го търка, и (но това е по-нататък) дали ще си смени сама всичките зъбки - това са двата основни проблема при мини-пинчерите.

Ябълка (без обелката и семките), краставичка, морковче, чушка, праскова, диня, банан, малко маслина (от безсолните) - можеш да даваш смело. Тя е мъничка, затова давай парченце, не по-голямо от един нокът и не много често. Като порасне - можеш и повечко. В никакъв случай не й давай домат, лук, грозде. Ако имаш още въпроси - пиши  Hug

Шуши, няма нови снимки, то това лудото не застава на едно място  Cry Страхотна дрешка си имате! Ние също си купихме, но още не сме я обличали, сигурно ще е голям купон  Mr. Green Мноого ми харесват кучетата, които кротко си спят, защо и моето не е така? Веднага щом види човек, започва да скача като обезумяла  Sad

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 10:34 от -=Деси=-

# 709
  • Мнения: 1 978
храним я с роял канин-това я храниха в магазина-казаха ни по 100 грама ,но засега съм оставила купичката да си хапва когато поиска. Не иска да пие вода обаче Thinking Не сме я къпали, само я измих с малко вода вътре с мноооого малко оцет-това казаха от вет.аптека. Днес я оставихме за няколко часа, през които можех да получа инфаркт от притеснение, но нямаше никаква поразия. Приготвихме и легло и довечера вече ще спи там-не искам да я уча да спи при нас. Не мога да я накарам да пишка в банята-натърках вестник с нейната урина като се изпишка, а мястото старателно изпрах и напръсках с дезодорант. Дано довечера нямам проблем, че съм буквално стресирана #Crazy
Лекаря предписа да и давам калции, а остатъка да изпия аз Mr. Green

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 17:06 от D_e_s_i_t_o

# 710
  • София
  • Мнения: 3 789
Колко тежи кученцето? Множко ми се вижда тази храна за нея. Ние сега сме 1,250 кг и ядем 4 супени лъжици консерва и 45 грама гранули на ден, които тя не изяжда до край.

По-скоро валериан ще ти трябва на първо време  Mr. Green докато свикнете с нея  Hug

От личен опит за пишкането мога да ти кажа следното: ще трябва да стискате зъби още месец-месец и половина, докато се научи. Джеси е научена на пелена, защото не излизаме често навън, в началото имахме на две места - пред банята и в кухнята. По принцип мъничките кучета пишкат веднага щом станат. Затова най-лесно ще ти бъде като се събуди веднага да я хванеш и да я занесеш до най-близката пелена/вестник и да не я пускаш от там докато не се изпишка и задължително да й дадеш лакомство. С акането е по-трудно, но също ще свикне след време  Hug

Също така не й позволявай да влачи и да къса вестника, нашата пелена беше залепена с тиксо за плочките, за да не я влачи  Mr. Green Между другото, ако ще я наказвате с вестник, не ти препоръчвам да го използвате за тоалетна ....  Освен това махни всички пътечки, килимчета и тем подобни, които могат да бъдат препикани

Последна редакция: пт, 26 ное 2010, 19:14 от -=Деси=-

# 711
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Днес я оставихме за няколко часа, през които можех да получа инфаркт от притеснение, но нямаше никаква поразия. .

Ти да не би да си мислиш, че ще се разминеш с поразиите? Simple Smile Аз вече близо три месеца всяка вечер се прибирам със страх от работа. Е, с времето изненадите намаляват, но в повечето случай все намира каква беля да направи.

И на мен ми се вижда доста 100гр на ден. Нашият също е дребна порода и трудно се справя с 50-60гр гранули.

# 712
  • София
  • Мнения: 750
по повод поразиите и по-точно изядения миналата седмица диван, ветовете посъветваха къде на шега, къде не, когато го оставяме сам да му пускаме радио - да не се чувствал сам и да не му е скучно, та да се сеща за поразии.
Може да ви се виждам тра - ла - ла, ама от как се е върнал от клиниката, всяка сутрин му оставяме радиото и за сега няма нищо - нито тапетите сваля, нито дивана яде. Не ми пука нито за едното, нито за другото, притеснявам се с тези гадости дето ги яде, да не си докара отново проблеми, затова опитвам всякакви методи за разсейване.  Mr. Green
А иначе и аз съм на мнение, че трябва психически да се подготвиш, че поразии ще има, голяма работа... Laughing Laughing Laughing
обичайте се с куч и да ви радва много

# 713
  • Мнения: 1 335
Добре дошла! Сега те почвам  Mr. Green Не се сърди, ОК?
1. Това с клетката е лоша идея! Много лоша идея!!! Кучето е било малтретирано да живее в аквариум, ОК. Нали не мислиш, че това може да продължава вечно?! Ако не те кефи, че прави бели, щъка, повръща и дриска където не трябва - купуваш рибки.

... но засега съм оставила купичката да си хапва когато поиска...

2. Идея нямаш каква грешка правиш. Спести си го, а го спести и на нас да те четем как страдаш, че кучето не си харесва храната, и е капризно, и обича пилешко, ама от ръчичка да му се дава, и най-обича стопанина да става на маймуна и да храни средно по час и половина. Това до седмица. Давай си храната за време и дай да си спестим глезотиите. Предвид с какво храниш, за което те поздравявам, добавки не ти трябват.

Erota, моля, чакам инфо! Мисля ви  Hug

# 714
  • Мнения: 2 111
Аркана,няма кой знае каква промяна.Хубавото е,че от вчера не е повръщало.
Снощи след инжекциите започна да обикаля из стаите,не му е спокойно,постоянно все едно души нещо в пода,много странно поведение.
И крачетата го болят от инжекциите и куца малко с едното краче  Sad
Много тъжна гледка е,не знам,опитвам се да не мисля за най-лошото....

# 715
  • Плевен
  • Мнения: 339
Ох Erota  Hug храни ли се кученце?

# 716
  • Мнения: 105
здравейте и от нас момичета,
имам си вече йорки-мъжко, някъде около три месеца.  обаче май не е много чистопородно защото тежим цели два килограма.
и все още си нямаме име:-)))

# 717
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
Деси, добре дошли с Мая.  bouquet
Ерота, стискам палци на кучо бързо да се оправи. Praynig
Аркана, искам само да ти кажа, че много уважавам мненията ти.  bouquet
-=Деси=- , абсолютно си права за вестника, ако ще се използва за "управител" Laughing, не трябва да се постила.
И май Кари започна да стиска. От 2 дни и сутрин и вечер след работа няма пишкано и акано. А относно белите, вече реферат мога да напиша. Оная вечер изяде нещо, което ме е срам да ви кажа какво беше. ooooh! Blush Само ще намекна, че на разходката след белята мъжките кучета яко я ухажваха. Blush
И сега най-голямото ми постижение, оня ден взех купата с яденето. И то без да се усетя, ама съм страшна кукувица, а?  Laughing Миех с парцала сутринта, тя ядеше, и аз минах покрая нея миейки, тя се отмести леко, а аз със сънливата глава още, директно отидох и й я измъкнах под муцуната. Не мога да ви опиша учудената й физиономия. Та вдигнах купата, измих под нея. После като се сетих, цял ден ми беше много гот. Mr. Green
Навън под команда "редом" е много кротка, като френска колежанка, не се отклонява, обаче ако й отпусна края да си върши нуждите и тегленето е жестоко. Tired
И сега имам въпрос, как да разбера дали се разгонва? Мъжките много й се качват, като повечето са на нейната възраст, има само две малко над годинката. Айде, малките се опитват да доминират, ама и големите ли? И това е отскоро. Не ми прави впечатление да има промяна в държанието й, не се ближе, няма следи, обаче това качване. ooooh!
Хайде лека нощ от нас. Hug

# 718
  • София
  • Мнения: 3 789
vanass, чудно сладурче е! Да ви радва дъъъълги години. Не е важното да е чистокръвно, важното е да си го обичате  Hug

Snarky, при нас лесно се забелязва, нали сме плешиви  Mr. Green - пишокът ни се е подул и се е появила доста голяма цепка (като я погледнеш отзад). Освен това като клекне да пишка на памперса, остава малко кръв. Иначе не се ближе много често, за цял ден я хванах два или три пъти.
Това с качването съвсем не означава, че е разгонена, спокойно  Hug

# 719
  • Мнения: 5 710

От малкият ми опит:)
1/ няма нужда да къпеш кучето често. 1 път годишно е О.К, в магазините за животни продават специални шампоани.
2/ не я учи да спи с вас. нашето куче има къщичка ( т.е нещо като палатка), научи се точно за 1 вечер, че там се спи. така и вие сте спокойни, и тя. В началото и на нас ни беше мило и интересно да спи на килима в спалнята, но после решихме, че сме отделен животински вид и искаме самостоятелност. Постелих и къщата с възглавница, която разнася из цялата къща и нямаше проблеми, влезе веднага. Интересно, че тя разбира кога може да спи с мен ( следобяд) и кога не може ( нощем). Умно кучИ.
3/ не, не й давай ябълка ( после ще кажа за наша грешка в това отношение), колкото и да'обича'. кучетата могат да ядат една храна цял живот, добре е да я почнеш с една гранулирана храна и това да яде винаги.
4/ за периода, в който се учи да пишка е добре да вдигнеш килимите, ако я пускаш да ходи навсякъде, но нашето друг го научи на тези навици, така че това ми бе спестено.
5/ не бих я затваряла в клетка. кучетата са чувствителни, особено малките породи са царици на драмата. излишно травмиране е за мен това. ако си навън и не искаш да ти стои в хола, за да не направи беля, отвори баня, коридор, кухня да има къде да ходи и се увери, че има достатъчно играчки около себе си, за да се занимава.


Ние нашата Диди я водихме на ехограф , който показа, че има малко разранени черва, защото тя яде каквото намери ( т.к лятото предпочита градината). Включително яде обелки от кестени това куче.  Аз давам пастет сутрин и вечер и малко гранулки. Искам пак да я върна на гранулки, не знам как ще стане, защото имаме и котка, която яде много ароматни пастети и Диди се побърква.

насрочихме й стерилизация за 4 декември, а на 2 ян. прави една година. Хем ми е мъчно, хем знам, че е по-добре за всички...

поздрави от нас:)


( вече отказват да стоят навън и колкото и да ги викам сутрин преди да тръгна на работа се сещат, че ги чака студ навън 5 часа и предпочитат да стоят в къщата сами..)

Общи условия

Активация на акаунт