Ходите ли на ортопед?

  • 1 717
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Привет! Моето бебе е на 2 месеца и 10 дни и при последната консултация при случаен разговор лекарката ни даде телефон на лекар-ортопед - ако искаме, защото тези неща не са в нейната компетенция. Т.е. не е с направление. Мъжът ми твърди, че като е видяла че сме готови да си плащаме /защото решихме да си купим ДТК-ваксината и да не ползваме държавната/ е решила да ни насочи към този лекар, въпреки че няма видим повод. И че така щяла да използва разни поводи и да ни насочва към други лекари, на които да плащаме..... При вас как е? Ходихте ли на профилактичен преглед при ортопед и с направление ли беше или със заплащане? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 640
искай си направление!!! Ей, всички джипки са като от калъп. От м.Януари има указание, че децата на 1 мес. възраст се изпращат на ортопед профилактично, мисля че важи не само за рисковите групи. А дори да е така, НЯма право да откаж, още повече, щом "не е в нейната компетенция".
Към кой лекар ви е насочила, ако не е тайна? Почти всички работят с талони вече

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ние ще ходим тези дни,защото сме вече на 1 месец и 8 дни.Обаче при нас пък нямало ортопед които да работи със ЗК...??? Но както и да е ,те знаят че сме готови на всичко и естествено спекулират с това.Само не мога да разбера каква им е ползата като те пращат на друг лекар със заплащане.Освен всички да са в един кюп.А е хубаво по-рано да се мине на ортопед,за да може ако има проблем да се започне отрано отстраняването му.

# 3
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ходихме Wink...преди доста време...
Сега сериозно, отидохме на ортопед с направление от личната лекарка (вярно, че се дърпа малко, но даде)...мисля, че е задължително да се проведе този преглед, въпреки, че в нашия град единици знаят за него и джи-питата се възползват от това #Cussing out

# 4
  • Мнения: 1 599
И аз скоро се чудих за този преглед, защото нашето педи нищо не ни е казвала, а чувам от тук от там, че или са водили бебковците или ще ги водят. Едни казват, че се ходи след 1 месец други след 4. Повечето които знам са ги водили в Горна баня клиниката, а също и при някакъв лекар във Военна болница.
Ще трябва да се запишем и ние

# 5
  • Мнения: 877
Ходи се след месец и след шести, също.
Ни е бяхме и всичко беше наред. Желая здраве на всички.
Прегледите са много важни, следващия е чак към 3-4 годишна възраст.

# 6
  • Мнения: 619
Ами изпрати ни при д-р Алексиев в Горна баня?
Някой от вас ходил ли е при него? Не работи ли със Здравната каса?

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Да, ходихме, когато Деси беше на 3 месеца. Джи Пи-то ни даде направление без да сме и го искали. Отидохме, прегледаха беба с ултразвук и се оказа, че всичко й е наред.

# 8
  • Мнения: 1 599
Ето вижте какво намерих. http://orthomed.einet.bg/sonography.htm
Работят със ЗК.

# 9
  • Мнения: 8 505
Настоявай да ви даде направление.Ходи се след 1./2.м за да се види дали няма луксации,след 6м-за да видят нормално ли протича вкостяването и третият път е когато детето ходи вече стабилно.И трите пъти сме ходили с направление.

# 10
  • Мнения: 1 107
Ходихме на 2 месеца и нещо, с направление от педиатърката. Тъкмо щях да я питам какво става с ортопеда, защото знам, че от миналата година профилактичният преглед е задължителен. Тя обаче беше запозната с новите разпоредби  newsm10
Ако не ви даде направлене можете да подадете жалба в РЗОК!

# 11
  • Мнения: 2 609
Когато Яна беше на 1 месец я водихме,че беше седалищно-рискова група,на 3 месеца също ходихме.Исках направление,джипито ми отказа и ние си платихме Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 423
Нашата педиатърка дава направления за профилактичен преглед при ортопед, но след 3-я месец. А като отидохме, лекаря каза, че малко сме закъснели - трябвало да отидем на 1 м. Добре че всичко беше наред.

# 13
  • Мнения: 2 407
Ходихме с направление при Драганов. Тя беше на 2 месеца.

# 14
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Заведох я като стана на 4 м. Малко бях закъсняла, но всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт