Рани и леки произшествия при децата

  • 884
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Аз ли съм най-невнимателната майка Close!Непрекъснато съм окоро дъщеря ми и вече втори път си порязва ръчичките доста дълбоко.Първият път с шише,сега със рамка от снимка...... Close.Вече полудявам!!!И вашите даца ли са толкова щури?Как упявате да ги опазите?
Чувствам се адски виновна при всяко едно произшествие.... Rolling Eyes
Моля,успокойте гузната ми съвест,защото вече полудявам!

# 1
  • София
  • Мнения: 748
не си ти,аз съм най-невнимателната.и на пода го изтървах,от ниско все пак,и от леглото ми се изтъркаля на паркета,един два пъти му удрям главицата,веднъж му бръкнах в окото,абе ужас!ама какво да направя,ми той не се спира,непрекъснато се гърчи,вчера ми удари такава главичка,че ми изтръпна един зъб!трябва да се внимава,ама сега да се убия ли!не може от време на време да не се случи нещо такова,просто приемай нещата по-леко.

# 2
Спокойно не си само ти .Днес ходихме в зоологическата градина и въпреки усилията, които положих да не го изпускам за секунда от поглед той падна и доста си ожули носа , след това тъкмо да се приберем и падна пред блока - доста ожулихме ръчичката . Такава е възрастта , паданията и нараняванията са част от нея. Един съвет обаче- никакви шишета и чаши , и изобщо стъкла ,направо изпитвам ужас от тях. Успех,нацелувай малката и какво да ти пожелая освен по-спокойно и безаварийно ежедневие! Laughing

# 3
  • Мнения: 3 251
 Hrissi , не се притеснявай , не си единствената , която я спохожда тази мисъл. И аз си мислех това , когато малкият падна пред мен от леглото и си счупи ръчичката , бях на стъпки от него и все се упреквах , че ако бях реагирала по -бързо , ако бях направила така или иначе ...но стана белята .
 Има ги при всеки тези моменти , няма начин да ги избегнем , но поне нека винаги да е "малкият дявол" , както казваше една моя позната .

# 4
  • Мнения: 8 505
Да се отчета и аз:две премятания през решетките на кошарата-по глава на замята,падане по стълби надолу-резултата-обелен (не ожулен!) нос,4етири-пет падания с прехапване и много кръв,още много падания с охлузвания,на които вече не обръщам внимание... Rolling Eyes
Няма защо да се чувстваш виновна,ще има още много произшествия-и при теб,и при мен...при всички.

# 5
  • Мнения: 554
Ох,мислех,че съм аз единствената на която детето и пред очите се ранява Rolling Eyes!
Съжалявам за всички неприятни случки с дечицата ви,но явно не можем винаги да бдим над тях колкото и да ни се иска!
Пожелавам на всички мами по-малко неприятни инциденти Wink!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 154
Ох,мислех,че съм аз единствената на която детето и пред очите се ранява Rolling Eyes!

Има една приказка, че не чупи чинии този който не мие  Wink
Ами те така порастват децата и по този начин се научават да падат по-леко. Като се учих да карам ски първото нещо което ме научиха е как да падам за да не се нараня сериозно и следващото е как да се изправя отново на крака, същото е и в живота. А големият ми син разбра какво означава горещо едва като си изгори ръката.

# 7
     Явно при всяка една от нас има ситуация , която  стресира. Обвинявам се за това , че вчера оставих малкия за 10-на секунди без наблюдение, докато взема легена с неговите дрехи от банята и да ги сложа в пералнята. Прахта за пране го привлякла като магнит и той я беше опитал.Слава Богу , нямаше неприятни последствия...

# 8
  • Мнения: 1 403
Ол Емили днес падна от спалнята с главата надоло,докато таткои се обърна да и вземе пантофите. Милата така плака. Ма то неможе. Мисля, че даже колкото повече ги гледаш да не падат,толкова повече падат  ooooh!

# 9
  • Мнения: 23
И ние сме с доста произшествия за 1 седмица - 2 пъти разбит нос, 2 пъти сцепена устничка, 1 ходене до Пирогов (носа уж не беше счупен, но си стои грапав), а тази вечер открих че и 1-то зъбче (от общо 4) е отчупено, а дори не знам как е станало, защото през деня падна 3 пъти, но на дупе.  Sick Това са произшествията от последния месец и нещо. Лятото не е имало и ден да е била в пълна техническа изправност.

# 10
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Моята красавица е толкова палава, че не минава ден в който да не си удари или кракът или ръката или главата. Постоянно се блъска в нещо, пада и се удря дори, ако е била здраво стъпила на земята.  #Crazy  Но то как няма, като тя не стои мирна и за 1мин., направо ме побърква. А през лятото да не ви разправям. Постоянно ходим с обелени крака и ръце. Вече до такава степен съм и свикнала, че при поредното падане повече се ядосвам, отколкото да се притесня. Добре, че и е здрава главата, защото при толкова много произшествия, направо трябва да благодаря на Бога, че досега сме се разминавали само с леки охлузвания и някоя и друга цицина.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт