кисело мляко или прясно

  • 688
  • 7
  •   1
Отговори
Mili mami,izvinete me za latinistata, tukmo smenihme PC-to i ne sum imala vreme da instaliram kirilitsata.
Edin vupros imam kum vas. Sinut mi e na 18 mesetsa i predpochita kiselo mliqko pred priasno mliako. S trista zora ste izpie edna chasha priasno mliako na den i ne ste  i ne ste poveche, i tova e daze postizenie. Obache kiselo mliako moze da iade  v promishleni kolichestva kolkoto mu davash, vse ste papka.
Vuprosa mi e dali ne e vredno che ne pie poveche priasno mliako, dali si nabavia neohodimite vitamini i kaltsii ot kiseloto mliako. Znam che navremeto nashite maiki za ni zahranvali s kiselo mliako, no az vse pak da popitam. Che svekito vse me ruchka che deteto triabva da pie pone 3 chashi priasno mliako na den.......oh, nali se sestate.
Inache sme dosta edni za vuzrsta ni, drehite sa ni sa veche za po 2.5 -3 godiniki.
Vie kak mislite? Blagodari vi i tseluvki.

[usmihvam se]

# 1
Това , което аз знам е че прясното мляко алергизира много . Така , че спокойно си му давай кисело. Мъжът си има вече изграден вкус и щом го предпочита не виждам защо да не му даваш !

# 2
  • Мнения: 4 212
аз винаги съм гледала да балансирам между киселото и прясното мляко.Моето дете пие пове4е прясно, всеки ден, кисело само на таратор.Разбира се докато беше малка ядеше пове4е кисело мляко, сире4 по равни 4асти от двата вида. После моята майка ми каза да намаля прясното мляко, 4е не било хубаво в голямо коли4ество да се пие.Добре, ама детето основно с него закусва, разбира се и следобяд също си прави например мляко с какао. Аз мисля 4е ако сте здрави без алергии е хубаво да се дава и от двете, всяко си има своите витамини.

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 ами що да е вредно ..като яде детето даваи смело .. не се притеснявай .. дъще ря ми изяда на ден сигурно 3 иогурда - всеки ден .. постоянно си го иска ..даже сама ве4е се мъ4и да отвори хладилника .
краве мляко - в оригиналиня му вид не давам , давам адаптирано такова за деца -  някъде за 5 дни изпива 2 литра - оба4е и доста изхвърлям де .. когато не го допие в биберона . така 4е не се тревожи . по принцип кравето мляко трябва да се избягва поне до 2 годи6на възраст . ама познавам няколко жени които дори "аблягат" на него  и не съм забелязала децата им да имат проблемми някакви

# 4
  • Мнения: 3 098
Моето дете беше до 9 си месец на адаптирано мляко,после се отби.СъЩо като твоето яде пове4е кисело.Прясното в България като бяхме го пиеше,действаше й 4удесно,но тук не го поглежда.Не се притеснявай оба4е,млеката(дори тези за деца)са наблъскани с химикали и какво ли не,така 4е не е загуба голяма.

# 5
  • Мнения: 590
Здравей Grinning

Киселото мляко е по-полезно от прясното. Белтъците в киселото мляко се усвояват много по-лесно, а съдържащите се в него млечнокисели бактерии са полезни за нормалното функциониране на храносмилателния тракт.
В прясното мляко протеините са необработени (неферментирали) и това е основна причина за по-трудната му преработка.  Не случайно първо се захранва с кисело мляко, докато прясното се препоръчва по-късно дори след 1.5 - 2 години, особено при деца с фамилна обремененост с алергии.
Така че, щом детенцето ти предпочита кисело мляко, не виждам никакъв проблем да консумира предимно него.  

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Без да се замислям и да ровя за научни доказателства и т.н. щом обича киселото, остави го да унищожава колкото иска.

# 7
  • Мнения: 1 909
Моето детенце доскоро изобщо не искаше да пие прясно мляко, а е вече на 3 г и половина. Кърмих го до осем месеца и ми се видя глупаво тепърва да го уча на биберони, така че се отби с кисело мляко, при това с огромно желание. Тогава прочетох сума литература за да видя дали не е вредно, но намерих само положителни отзиви за киселото мляко. Даже в една стара българска книга за млади майки пишеше, че ако се наложи малко бебе на 2-3 месеца да се отбива, най-добре било с разредено кисело мляко. Все пак за предпочитане е да е натурално, а не с разни плодове, ванилии и изкуствени ароматизатори. Като истинско българче! Wink

Общи условия

Активация на акаунт