7-месечно бебе само на млечно хранене - какво мислите?!?!

  • 762
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Здравейте,

От доста време детето ми отказва да яде пюрета, а също и каши. В началото на захранването приемаше с готовност и удоволствие всички видове пюрета и каши, но в момента ги отказва независимо дали ги предлагам с лъжица или биберон.

Педиатърът ни посъветва да я храним само с мляко около 10 дни след което да опитаме отново с пюретата.

Моля, кажете има ли ли сте подобни проблеми!? Колко време мислите, че може да продължи подобна млечна "диета" и може ли да се отрази негативно .... да предизвика анемия или по-ниско тегло!?

Притеснявам се че може никога да не поиска друга храна освен млякото Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 09 ное 2005, 17:50 от alegra

# 1
  • Мнения: 6 243
Не ми се вярва да не прояди никога нищо друго, освен мляко. Но ако настояваш прекалено, може да си отгледаш злоядо дете - това е напълно възможно. Според мен педиатъра ти е дал добър съвет и няма опасност да му стане нищо на детето от млечната диета. Все пак му даваш адаптирано, а не краве мляко, нали?
за твое успокоение - моя позната скоро ми обясни, че нейни роднини били от години в Скандинавските страни и там било съвсем обичайно бебетата да ги захранват към 7 - 8 месец - това като противовес на нашата практика (говоря за Стара Загора) захранването да стартира на 301 40, а понякога и на 20 дни. А скандинавците имат доста добра здравна и изобщо социална политика, знаят какво правят. Споко!

# 2
  • Мнения: 5 299
I az мисля, че лекарката ти е дала добър съвет. Изчакваш седмица и предлагаш отново.

# 3
  • Мнения: 87
Ами ние имахме почти същия проблем. В началото приемаше всичко и си хапваше с удоволствие, но постепенно започна да хапва все по- малко и по-малко. Съвета на моята педиатърка беше да я мина на млечна диета. Така и направих 6 дни само на адап. мляко и пресно изцедени сокчета, след 6 дни пробвах пак с пюре резултата беше същия  - изобщо не искаше.
След което съвета беше да започна дя я захранвам с датска млечена кухна, защото според нея на детето му е омръзнало този вид храна. Изчаках още малко и в началото на 8 месец я записах на кухня и за мое Rolling Eyes учудване лекарката беше права. Моята малка принцеса ядеше с огромен апетит, след няколко дни пробвах пак с пюре но тя изобщо не го искаше.
Така, че ако искаш пробвай и ти - дано да има резултат и при вас.

# 4
  • Мнения: 8 505
Не ми се е случвало подобно нещо.Довери се на педиатъра си.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Няма проблем и повече време да изкара на мляко. Не го насилвай, за да не стане злоядо дете, както те е посъветвала sladka hapka.

После можеш да предложиш парченце банан или нещо друго като за захранване. Не те съветвам обаче да е детска кухня направо.

Общи условия

Активация на акаунт