Диария при новородено - нормално ли е?

  • 1 324
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
Ива е вече на 23 дена, а продължава да изхожда течно ако - по 3 - 5 пъти на ден. Аз не се притеснявах, защото бях чела, че за бебетата на кърма това било нормално. Но вчера педиатърката, докато беше в къщи да ни види, има "честта" да ни види в момент на "производство", и каза да й давам оризова вода, за да се повтвърди консистенцията. Да я послушам ли?
Моля ви споделете, ако сте имали същия проблем!

# 1
  • Мнения: 2 529
Sunny bunny, Емил е само на кърма вече три пълни месеца (и отскоро сокче Wink ) и да ти кажа акото си му е доста редичко. Педиатърката го е виждала няколко пъти и винаги казва "много добре". Около 3 пъти на ден пълним памперса и аз винаги оглеждам подробно и нормално ми се вижда Laughing

# 2
  • Мнения: 6 155
Алекс е също на кърма /отскоро сокчета и пюрета/ и той пълни памперса 5, че даже и повече пъти и то общо взето редичко съдържание Laughing, понякога е и по-гъсто, но май само когато давам пюрета. Но според мен си е нормално Rolling Eyes

п.п На 5мес.

# 3
  • Мнения: 1 517
знам че когато попива в памперса цялото аки не е добре може да се обезводни но ако е кашесто не се притеснявай

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз мисля така - нормално си е да ака течно-кашесто с малки бучки като овесени ядки вътре. Ако се притесняваш, обърни се за мнение към втори лекар, но не прибързвай с оризова вода и пр.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: boo
нормално си е да ака течно-кашесто с малки бучки като овесени ядки вътре.


Точно такова е - по-добре не бих могла да го опиша.
Значи - добре си е детето. Няма да го запичам зорлем!

Много ви благодаря, мили мами, за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт