Кой храни не трябва да се ядът след раждане?

  • 1 618
  • 14
  •   1
Отговори
Neznam dali tyk e mjastoto na tazi tema,
no she vi blagodarja ako mi otgovorite Hug
Koj sa xranite kojto ne trjabva da se jdat sled rajdane.....
i po vreme na karmene?? Laughing

# 1
  • Мнения: 1 866
Ако не кърмиш всичко може да си ядеш. Ако пък кърмиш е хубаво да избягваш силните подправки, чесъна или поне да не ги поемаш в много големи количества, защото кърмата приема вкуса им и бебчо може да не му хареса или пък да раздразни стомахчето му. Сега се сещам, че избягвах и кафето. Ако отидеш във форума на кърмещите понастоящем мами, може би ще ти отговорят по-изчерпателно. Аз лично не съм се ограничавала с нещо специално. 

# 2
  • Мнения: 5 577
Всичко можеш да си хапваш.  Wink

# 3
  • Мнения: 2 467
Мисля че мястото на темата е в къмаческия.
Аз кърмя и не ям мрясно мляко, фъстъци, бобови, силни подравки, люто, шоколад мнооого рядко и по съвсем малко,зеле рядко и по малко също. Сега за друго не се сещам  newsm78. А, от грозде  беба яко се свива после,  затова не опитвам даже.

# 4
  • Мнения: 3 537
Мисля че мястото на темата е в къмаческия.
Аз кърмя и не ям мрясно мляко, фъстъци, бобови, силни подравки, люто, шоколад мнооого рядко и по съвсем малко,зеле рядко и по малко също. Сега за друго не се сещам  newsm78. А, от грозде  беба яко се свива после,  затова не опитвам даже.
PeaceЕй това е ! Wink

# 5
  • Мнения: 528
Знам че не трябва да пиеш кафе,кола,енергийните напитки,какао и по малко алкохол.Една 50 грама мисля че може.Не трябва да ядеш лук люто във всякакъв вид както и кафяв шоколад.Аз ядох много шоколад и на мойта беба и излезаха едни пъпчици като обриви.Някой казват мляко но мойто педи каза че може

# 6
  • Мнения: 1 878
Можеш да си ядеш всичко както и през бременността, ако си раждала секцио може да хапваш по-лека храна и да внимаваш с залето и бобовите храни защото са газообразуващи. За повече подробности при кърменето подкрепям останалите мами - попрочети в кърмаческия, без друго там има доста полезна инфо Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2 655
Кърмиш ли?
Възнамеряваш ли да го правиш дълго /по време на коликите/?
Прехвърли се при кърмачките, там има доста теми.
Всичко, което предизвиква колики, а ако се чудиш дали дадена храна предизвиква или не ще разбереш по писъците /коликите/.
 Забранени са: алкохол, цигари, кафе и силни чайове. Още цитрусови плодове, боб и др. изделия, лук и т.н.

# 8
  • Мнения: 8 505
След раждане можеш да ядеш всичко.По време на кърмене-вече са те посъветвали.

# 9
  • Мнения: 603
Ако кърмиш, не трябва да пиеш кафе и алкохол, максимално да намалиш шоколада. Аз лично си позволявах от време на време по една глътка кафе, 50 гр. вино или малко бира, но мнооого рядко. Боба не се отразява добре на бебчо, когато е с колики. Но за лук и чесън не мисля, че е задължително да не се ядат. Някои бебчета не обичат миризмата им в кърмата, а някои като моето я понасят съвсем нормално.
Ако не кърмиш, можеш да си ядеш, каквото искаш.

# 10
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз въпреки, че раждах секцио и не кърмих ми бяха забранили да пия натурален сок. Казаха ми, че имал много консерванти, което щяло да ми се отрази зле Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 220
Ако кърмиш, освен всичко за което са те посъветвали по-горе, трябва да избягваш и ягоди - много силен алерген са!

# 12
  • Мнения: 1 910
Аз пък се чудя друго.

Вчера прочетох, че подобно на кърмата, околоплодната течност също променя вкуса си в зависимост от това какво е яла майката. Т.е. бебето си тренира рецепторите още в корема ни. Е, значи ли това, че храните които похапваме през бременнността ще са храни, с които бебето е свикнало. И след като се роди няма да са му неприятни... Rolling Eyes ...вижда ми се логично.

А колата и кафето мисля, че се избягват заради кофеина, който пречи на усвояването на калция, магнезия, цинка. Но ако се пият безкофеинови такива, защо пък да трябва се избягват...  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 6 242
За храните по време на кърмене вече са ти казали другите мами. Само ще добавя: ако родиш с епизиотомия, след това яж по-лека и незапичаща храна, защото ходенето по голяма нужда е доста болезнено първите няколко дни.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
На мен ми казаха боб,леща,грах,шоколад......Е като сготвим от бобовите аз си кусвам едно"ЧЕРПАЧЕ" Има и други нещица,но то пък какво остава да се яде?

Общи условия

Активация на акаунт