Давали ли сте Фенистил-капки преди и след ДТК?

  • 7 410
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Предстои ни ДТК но имаме мле4ни кори4ки по 4елото и вежди4ките и един възрастен педиатър ни посъветва да из4акаме с ДТК  когато се из4истят и я слагаме 5 дни преди и пет след да давам Фенистил капки за да не напражи алерги4на реакция.На капките оба4е пише че не се препоръчват на деца под 3 години.Някои давал ли е Фенистил на 2 и 1/2 месе4но бебе?

# 1
  • Мнения: 8 585
Предстои ни ДТК но имаме мле4ни кори4ки по 4елото и вежди4ките и един възрастен педиатър ни посъветва да из4акаме с ДТК  когато се из4истят и я слагаме 5 дни преди и пет след да давам Фенистил капки за да не напражи алерги4на реакция.На капките оба4е пише че не се препоръчват на деца под 3 години.Някои давал ли е Фенистил на 2 и 1/2 месе4но бебе?
Себорейните екземи или атопичните дерматити не са противопоказания за ваксиниране. Не е прието да се дава фенистил преди или след ваксиниране. Ако чакате да отзвучи себорейната екзема, може изобщо да не се стигне до ваксинация... Thinking

# 2
  • Wonderland
  • Мнения: 702
аз   съм  давала  Fenistil  капки  на   моя  син  когато  беше  на  пет  месеца  3 пъти  на  ден  по  7  капки ,  но  не  си  спомням  в  упътването  да  е  пишело че  не  стават  за  малки   деца  smile3504

# 3

Себорейните екземи или атопичните дерматити не са противопоказания за ваксиниране. Не е прието да се дава фенистил преди или след ваксиниране. Ако чакате да отзвучи себорейната екзема, може изобщо да не се стигне до ваксинация... Thinking
                                                                                                                          newsm10   Разбира се!  А  себореята, която продължава дълго време и обхваща значителна площ от кожата, може лесно да бъде излекувана с подходящ препарат /например Елоком или крем Адвантант/ без това да се отрази негативно върху здравето на детето. Grinning

# 4
  • Мнения: 3 550
Аз съм давала, но по друга схема: 3 дни преди, в деня и 3 дни след ваксината. Общо 7 дни, 3 пъти по 5 капки на гладно.

# 5
  • Мнения: 8 585
Аз съм давала, но по друга схема: 3 дни преди, в деня и 3 дни след ваксината. Общо 7 дни, 3 пъти по 5 капки на гладно.
Не е нужно...

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Финистил може да се дава и на бебе, на мен лекарката ми каза 1 капка на 1кг телесно тегло на детето. Ако тежи на пример 6 кг се дават 6 капки два пъти на ден. Не съм давала Финистил преди или след ваксиниране, а при  пресипнало гърло и беше на 3 месеца тогава.

# 7
Мойта девойка беше (и все още е) доста алергична - така, че съм давала 3 дни преди и 3 дни след всяко ДТК фенистил капки. За точния брой капки не си спомням, обаче в листовката пише по колко капики на килограм тегло се дават. Тъй като ДТК-то е по-трудно поносима ваксина е хубаво превантивно да се дават капки. Моята педиатърка (по специалност неонатолог) го препоръчва горещо. Е, вече сме на почти 2 г. и не е имало издънка след ДТК, но винаги съм давала фенистил.  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 6 315
Не съм давала фенистил дропс предотвратяване на реакция към ДТК. Ако вдигне Т съм давала Панадол само. Фенистил съм давала веднъж, когато направи алергия и вече беше на година.

Общи условия

Активация на акаунт