Колет от USA до България

  • 3 456
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Здравейте, искам да попитам като изпращате колети до България, къде се получават в пощата или на митница? Правите ли застраховка? Случвало ли ви се е да ви се загуби колетна пратка?
Никога не ми се е налагало да пращам колет и ще ви бъда благодарна да споделите опита си.

# 1
  • Мнения: 4 212
аз не съм в Щатите, ма то по4ти навсякъде е еднакво.Ако няма застраховка колета вероятността да отиде при собственика е нулева, затов аи я правят без да питат по принцип. Разбира се минава през митница колета, но полу4ателя си взима колета от пощата, ако е препоръ4ан или на вратата му го носят или пак в пощата срещу подпис.  Аз съм полу4авала от Щатите колет за 48 4аса беше тук, друг е въпроса колко платих  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 854
Последния пьт когато пращах/от Холандия за БГ/, служителката ми каза, че щом е по тежка от 2,5 кг, пратката минава директно като препорьчана, а майка ми получи колета на митницата /в София е някьде на ул.Клокотница/, преди това сьм пращала пратка, която е била под 2,5 кг, но понеже беше и препорьчана и застрахована -пак уведомиха майка ми да си я получи на митницата. По пощата се получава ако не е застрахована или препорьчана пратката. Има стойност от 4.50 лева която се плаща в БГ от получателя, ако не му се разкарва до митницата, да му я донесат до входната врата, културна работа Grinning
Това е моя опит.
Провери на сайта на пощата в щата в който живееш, там има всичко описано. /поне при мен е така/. Последния пьт, когато пратката не ми беше застрахована, а само препорьчана, се забави доста /а служителката ни каза, че стига за 7 работни дни/.
Успех!

пс: Досега не ми се е губило нищо, да чукам на дьрво Praynig

# 3
  • Мнения: 464
В Софиа винаги си ги получват в блока, а в Казанлък на баба ми и пускат бележка да отиде до пощата да си го прибере. Винаги го застраховам и искам получателя да се разпише!

# 4
  • Мнения: 464
Пращала съм около 10-15 колета за 1 1/2 години и нКОГА не се е губил. Да чукам на дърво! излиза  ми дпо $30 за 2-3 кг

# 5
  • Мнения: 2 257
Аз съм в Щатите, за 4 години нито един колет не се е изгубил, защото е бил застрахован, само веднъж един голям плик със снимки не стигна, но той и не беше застрахован.
Ако колета е до 2 кг ( по-скоро паунда), не отива в митница, над 2 кг - си го търсят в миницата. Ако е за митница ти ще знаеш още от тук, защото те карат да попълниш митническа декларация. Гледай да ги затраховаш за минимална сума, защото веднъж направих грешката да застраховам един за $300 и в БГ в митницата са карали нашите да плащат мито, което е било майка си и баща си, карали са ги да отварят колета, но те са ги омаяли нещо и не са платили в крайна сметка.
Значи повтарям - малките колетчета пристигат чрез пощаджийката у вас или ти оставят бележка да си ги прибереш от кварталнта поща, по-големите отиваш на митницата да прибереш. Винаги затраховай, така не изчезват и не бъркат в тях. Застраховай на ниска цена, за да нямат твоите хора главоболия там.

# 6
  • Мнения: 3 880
Тук (Германия) колетната пратка винаги е застрахована до определена сума (стандартно за 500 евро май, но не съм сигурна). Аз в повечето случаи пращам пакетчета до 2 кг (че по-евтино излиза) те не са застраховани, но винаги ги пускам препоръчани, не че ще ми покрият щетите ако изчезне, но поне има възможност да се проследи и досега не е изчезвало нищо. Съвсем без никаква сигурност не съм се навивала да изпращам, всъщност пратих веднъж едни снимки и те не пристигнаха Close
Иначе си ги получават в пощата там. Преди години- аз си бях още там- мъжа ми ми прати един колет и ме засилиха в окръжният град да си го прибирам от митницата ooooh! и там ме караха да им го отварям и да им показвам какво има вътре, абе ненормална работа- за какво беше това чудо още незнам, но на нашите не им се е случвало да ходят до митницата (дали пък защото все малки пратки съм пращала newsm78)

# 7
  • Мнения: 299
Много ви благодаря за бързите отговорите и полезните съвети. Помогнахте ми много.
Отивам да опаковам и утре заминавам до пощата.  Hug

# 8
  • Мнения: 3 880
само веднъж един голям плик със снимки не стигна, но той и не беше застрахован.


Еййй, какво ги правят тези снимки, ядат ли ги? newsm78 Wink Колко незастраховани снимки са изчезнали досега не ми се мисли? Албум ли си правят Laughing

# 9
  • Мнения: 2 257
Еййй, какво ги правят тези снимки, ядат ли ги? newsm78 Wink Колко незастраховани снимки са изчезнали досега не ми се мисли? Албум ли си правят Laughing

Не знам какво ги правят, и на мен ми стана смешно като прочетох, че са задигнали и твоите снимки Laughing

# 10
  • Мнения: 1 178
Аз преди 3 седмици изпратих колет4е под 2 кг. до България. О6те не е пристигнал Cry.
Като 4ета Biba се се6там, 4е служителката в по6тата не ме попита дали е препоръ4ан или не, платих около 8 евро, описах съдържанието и стойността и това бе6е, даже не ми даде разписка  ooooh!, как ме е яд сега, 4е не съм поискала да е препоръ4ан (бе подарък за моята бъде6та племенница)

# 11
  • Мнения: 75
Два пати сме пра6тали и са стигали без проблем,като си мислихме 4е хубаво парво 6те ги преровят-все хубави и скъпи не6та.Е оказа се 4е тези от Бг са по-ценни за6тото не полу4ихме 2 в които има6е разни малки балгарски обикновени простотиики и евтиниики,а другите в какво састояние бяха да не обяснявам.Малко не е по темата но съм много ядосана #Cussing out #2gunfire

# 12
  • Мнения: 964
Аз пращам най-редовно.Пускам ги с по евтината поща,нормално пристигат за около седмица до 10дни в София и за окло 3 седмици в провинцията (Ямбол).Като ми пращат срока е долу горе същият.Никога не съм купвала застраховка и такива неща ако стигне,до сега все стигат с изключение на един миналата година по Коледа,плик пълен с картички него още си го чакат.Знам че в  БГ си ги взимат в пощата,немога да ти кажа за София,но знам че в Ямбол отварят колета пред теб като го пучаваш,защо немога да ти обясня.Като пращаш колет те питат на каква стойност са нещата в него не пиши повече от 70-100$,ако е по скъп в БГ ги карат да плащат мито,за един колет на който бях написала че е на стойност 150$ искаха на майками 70лв #2gunfire
Късмет

# 13
  • Мнения: 2 655
Аз бях в Америка.
Пращах, но не пристигаха месеци наред. Още ги чакат хората.
Дори тема пуснах тук.
Краде народа в БГ и това си е.
Внимавай!
Не можеш ли по човек да изпратиш подаръци?
По сигурно е.

# 14
  • Мнения: 804
Последния колет , който изпратихме чак сега пристигна, вече го бях отписала, а уж беше за 10 дена #Crazy , това след месец и половина закъснение. Не беше застрахован и сега вече мисля да ги застраховам, както G&J   съветва и за малки суми да не създаваме проблеми на родата smile3503

Общи условия

Активация на акаунт