Неплатен и платен отпуск след майчинство? - 1

  • 91 323
  • 771
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
Здравейте момичета!На мен платеното  майчинство ми изтича на 1.02.2011.Вчера ми се обажда работодателя и ми съобщава че ако не занеса болничен(бременна съм в момента във 7 месец)ще ме пусне неплатен отпуск до болничния ми който ще е 45 дни преди раждане т.е 06.03.2011.Попитах нямам ли право на платен ,отговорът беше НЕ.Сега просто не знам какво да правя?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета!На мен платеното  майчинство ми изтича на 1.02.2011.Вчера ми се обажда работодателя и ми съобщава че ако не занеса болничен(бременна съм в момента във 7 месец)ще ме пусне неплатен отпуск до болничния ми който ще е 45 дни преди раждане т.е 06.03.2011.Попитах нямам ли право на платен ,отговорът беше НЕ.Сега просто не знам какво да правя?

разбира се,че имаш право на платен
пускаш си молбата и искаш писмен отказ-с него отиваш в инспекцията по труда


иначе неплатения също ти е вариант

# 17
  • Мнения: 16
Моят случай е следния .На 27 .02.2011 г  детето ми навършва 2 години и на 28 .02 трябва да се явя на работа.Ходих да проверя колко натрупани отпуски имам да изминалите години и са 63 дни . Смятах да започна работа на 28 .02 и отидох при управителката да я уведомя ,при което тя ми заяви че има нова програма ,по която се работи и за тази длъжност аз нямам такава квалификация .Работя в  болнична аптека със складова програма, но от нова година има промени и с новата програма могат да работят само магистър фармацевти ,а аз съм икономист.Управителката ми заяви, че няма какво да ме прави като се върна на работа и да помисля за отпуската или едва ли не и да напусна .В случая ме интересува дали могат да ми пуснат 1 месечно предизвестие веднага като се върна преди да си пусна отпуската .А и може ли по време на платен отпуск да ми пуснат предизвестие. И още нещо щом като мястото ми не е закрито в случая трябва ли да ми осигурят друга работа или ще ме махната .От третата година от майчинството какво мога  ползвам в моя полза . Благодаря за  вниманието.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
майка с дете под 3 г се съкращава само с разрешение на инспекцията по труда.могат да стартират процедурата след като се върнеш на работа.щом нямаш нужната квалификация,предполагам инспекцията ще даде разрешение.изчакай да те съкратят-по-изгодно ще ти е после за бюрото по труда.натрупаната отпуска ще ти я изплатят
или се разберете да си ползваш цялата отпуска,после 6 те месеца неплатена и тогава да те съкратят.ако имате брак с бащата,имаш право на 6 м неплатен,той също.неговите не може да ти ги прехвърли на теб

# 19
  • Мнения: 16
Благодаря за експресния отговор  bouquet Приятна вечер!

# 20
  • Мнения: 1 163
Съжелвам, че повтарям поста си, но съм получила само един отговор, който аз го знам но не ме устройва, а и работодателя няма да се съгласи т.к имат нужда от мен. Интерсувам се от отговр по казуса както съм го описала:

Имам следния въпрос по повод натрушан платен годишен отпуск в размер на 80 дни/вкл 2011/ поради застъпено майчинство. ИМам от 2007-10 дни , 2008-2009-2010--60 дни и за 2011 още 18 до края на ноември. Каква е процедурата по изчистването на всички тези дни по години и изгарят ли.Може ли примерно да си прекъса майчинството даре4ем лятото и да изляза в платен год отпуск-така хем ще изчиствам дни, хем ще вземам и 1/2 майчински. Работодателя има ли право да ми откаже това.? По каква заплата ще ми изчислява дните които трябва да ми плаща?
Благодаря много предварително.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Съжелвам, че повтарям поста си, но съм получила само един отговор, който аз го знам но не ме устройва, а и работодателя няма да се съгласи т.к имат нужда от мен. -няма как да не се съгласи -ти си в правото си да я ползваш след майчинството си наведнъж.вече ако искаш да го облекчиш прилагаш долната схема Интерсувам се от отговр по казуса както съм го описала:

Имам следния въпрос по повод натрушан платен годишен отпуск в размер на 80 дни/вкл 2011/ поради застъпено майчинство. ИМам от 2007-10 дни , 2008-2009-2010--60 дни и за 2011 още 18 до края на ноември. Каква е процедурата по изчистването на всички тези дни по години и изгарят ли.-няма да изгорят,ако след като се върнеш на раабота и ползваш Може ли примерно да си прекъса майчинството даре4ем лятото и да изляза в платен год отпуск-така хем ще изчиствам дни, хем ще вземам и 1/2 майчински да,може. Работодателя има ли право да ми откаже това.?не,може да откаже връщане на работа.може да откаже 10 от отпуска за 2011 г,другата трябва да ти я разреши По каква заплата ще ми изчислява дните които трябва да ми плаща?
Благодаря много предварително.

# 22
  • Мнения: 16
Имам и друг въпрос - може ли да се пусне предизвестие по време на платен отпуск?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Имам и друг въпрос - може ли да се пусне предизвестие по време на платен отпуск?

не

# 24
  • Мнения: 203
Здравейте,
и аз като всички останали имам въпроси свързани с отпуските след майчинството.В известна степен намерих отговор от въпросите на desiniko PeaceСега ме интересува-след като не изгаря отпуската от минали години как е по-удачно да си пусна неплатено майчинство 6 месеца и да вземам отпуски или първо да си взема отпуските и да продължа с  неплатеното майчинство?Изобщо мога ли да направя такава схема,че много ми е объркано?
Лека вечер на всички

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
и аз като всички останали имам въпроси свързани с отпуските след майчинството.В известна степен намерих отговор от въпросите на desiniko PeaceСега ме интересува-след като не изгаря отпуската от минали години как е по-удачно да си пусна неплатено майчинство 6 месеца и да вземам отпуски или първо да си взема отпуските и да продължа с  неплатеното майчинство?Изобщо мога ли да направя такава схема,че много ми е объркано?
Лека вечер на всички


да,такава схема може

първо натрупаната отпска и после неплатената

# 26
  • Мнения: 203
А аа супер-вземам отпуската и продължавам в неплатеното майчинство идеално ме устройва Peace
Благодаря Elfita   bouquet

# 27
  • Мнения: 140
Аз пак имам един въпрос.Може ли да си взема болничен от 30дни,без да съм ползвала платения и неплатен отпуск за двете години майчинство?Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 3 621
Аз пак имам един въпрос.Може ли да си взема болничен от 30дни,без да съм ползвала платения и неплатен отпуск за двете години майчинство?Благодаря предварително!
имаш право да ползваш болничен.

# 29
  • у дома
  • Мнения: 1 160
След неплатеният отпуск може ли регистриране в БТ.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт