за какви алергични реакции следите при захранване?

  • 2 710
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мили мами,
при вас винаги съм намирала отговори на въпросите, които имам във връзка с храненето на бебчо и благодарение на вас утре ще си имаме още едно изключително кърмено бебе! огромно благодаря!

възнамерявам в събота да започна захранване с домашна оризова каша. дотук добре, обаче наскоро ни поставиха диагноза Атопичен дерматит и ми казаха да следя внимателно при захранването за реакции. брей, четох, четох в библиотеката, да се подкова за какви реакции иде реч, че да ги разпозная, но като че ли във всяка статия различни реакции се споменават: от колики през обриви (каквито впрочем и сега си имаме, та там ще е трудно  Sad) до симптоми на настинка и не знам какво си още!!! съвсем се обърках, но знам, че това е важно, затова разчитам пак на вас!

и така питането ми е: вие за какви реакции следите при въвеждането на нова храна? и в продължение на колко дена следите?

предполагам, че ако се появи такава реакция, тази храна се спира веднага. а след това само на кърма или се продължава с досега въведени храни без почивка или какво???

много питанки, много нещо, но се надявам да ме разберете!
много целувки и  Hug от нас с бебо

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ох, дано да види Годзила темата. Тя знае повече за атопичния дерматит. По принцип ето няколко линкове със забранени храни, които се въвеждат по- късно отколкото при здраво дете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25343.0
във втория линк има и линкове към други сайтове. По-късно ще напиша повече неща от моя опит...

# 2
  • Мнения: 4 358
Най-добре е всяка нова храна да се въвежда постепено за около седмица. Първия ден се дава малко, втория се почива (за да не стане натрупване на алергена), третия се дава повече, четвъртия се почива, петия се дава още повече, шестия се почива, на седмия пак се дава.
Ако в продължение на тази седмица детето не е получило разтройство, запек, зачервяване на обривите или поява на нови, силни колики, подуване, храната се смята за въведена успешно и може да се пристъпи към въвеждане на следващата нова храна.
Оризът много рядко предизвиква алергия.
Успех  Grinning

# 3
  • Мнения: 3 550
Аз следя най-вече за обрив, сълзящи очи, подозрително запушено носле, стомашни проблеми. Засега даде реакция на моркова и ябълката.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Всъщност до сега не съм се замисляла за какво трябва да се следи, за щастие не ми се е налагало и да видя негативни ефекти от храна. МИсля си обаче, че каквато и да е реакцията едвали ще ти убегне.
До колкото знам най-чесите реакции са стомашночревни (запек, разстройство, повръщане) или кожни прояви, като дерматит или пъпчици.

Аз записвам всяка твърда храна която е яла Тони в един бебешки албум и винаги когато имам съмения (досега се е случвало само два пъти, заради запек) поглеждам какво е яла предния ден.
Почти не съм въвеждала храните по една седмица. Ти обаче по-добре не опитвай така, след като сте минали през дерматит.

Карай по-полекичка със захранването, няма накъде да бързате, влака ще ви чака Wink

# 5
  • Мнения: 303
Само за обриви следя- лющещи се, червени петна, пъпки...

# 6
  • Мнения: 636
Извинявам се, че разводнявам темата.
Значи аз следя за обриви основно, появяват се на гушката и по вратлето в началния етап.
А да споделя: Бебка се орина от Синлака. Спрях, после смених кашата с Фризокрем царевица, но само от една-две лъжички също се обрина. Спрях, изчаках ден-два, дадох пюре от тиква, то дейставше добре първите два-три дни. Сега пак се е запекла. От него ли? Обривите изчезнаха, обаче от три дни не е акала. Е сега просто не знам какво става!! Кърмя я.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 019
Понеже и аз се обърках от толкова много симптоми следя за всичко различно. На Мартина й се напукаха бузките от тиквичка. Докато разбера си мислех, че е от вятъра.

# 8
  • Мнения: 829
мами, мерси за отговорите! утре започваме  feeding

но те нашите обриви и сега са си червени (във вторник пак сме на алерголог, пък да видим!), та се притеснявам дали така няма да пропусна някоя реакция...  newsm78 newsm78 newsm78

пак ще пиша и ще питам, ако съм в чуденка!

хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт