Работа от вкъщи след раждане?

  • 2 753
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Здравейте,имам един малко тъп въпрос BlushПреподавам частни уроци вкъщи и ми се ще да продължа с тях и след раждането на бебка.Всички майки,с които съм говорила по този въпрос,обаче ме убеждават,че няма да имам никакво време и че изобщо е невъзможно.Става въпрос за два часа на ден,не повече NaughtyВие как мислите?Ще трябва ли да си зарежа учениците и да не мърдам от леглото на бебчо?Забравих да спомена,че нямам намерение да ми се мотаят баби....

# 1
  • Мнения: 972
Аз също работя вкъщи от самото раждане на бебока. В началото е по-лесно - само спи и яде  ylinfant
Като порасне почва да иска внимание. Но мисля, че ако правилно си подредиш задачите 2 часа на ден няма да те притеснят изобщо.
Аз също не ползвам помощ при отглеждането.

# 2
  • Мнения: 2 241
Аз също сама се грижех за бебока, без баби, а мъжът ми по цял ден на работа, но все пак намирах време да работя - аз превеждах, много повече, отколкото сега например.

Два часа свободни от бебе според мен винаги се намират при добро желание.

Все пак зависи и от бебето, де - моят беше много кротък, не знам при едно постоянно ревящо бебе как ще са нещата newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Изобщо не е невъзможно, според мен дори повече свободно време можеш да имаш. Зависи от детенцето, а също и от методите ти на възпитание  Laughing

# 4
  • Мнения: 8 505
Две от познатите ми с малки бебета работят вкъщи и казват,че и е много удобно така.Опитай,пък сама ще видиш как ще потръгне.

# 5
  • София
  • Мнения: 885
Аз работех от вкъщи още след раждането - съвсем по-малко - по един, два, три часа на ден.
В началото бебето само спинка и папка. Тогава можеш да работиш и повече, ако се чувстваш добре.
Сега моята кукла е на 6 месеца и ако не ми помага майка ми, не бих могла да работя, защото куклата ми иска постоянно някой да си играе с нея.

# 6
  • Мнения: 1 866
Ние и двамата с мъжа ми работим в къщи. Откакто бебето е на 3 месеца. В началото е лесно, защото спи през повечето време. Освен това така няма да му висиш само над главата и детето свиква да е малко по-самостоятелно.
Все пак ние сме двама, по-лесно е, макар че и двамата работим...
Лошата страна на нещата е,че детето не се разхожда много, расте между папки и документи и го мъкнем по банки и институции вместо по градинки и паркове.  Понякога се чувствам виновна, но предпочитам ние да я гледаме.
Аз те подкрепям за работата. Мисля че за 2 часа ще се справиш. Успех!

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ако си научиш детето от самото начало да се занимава само ще ти е по-лесно да работиш. Аз с големия работех много от къщи, но той знаеше че като го сложа в кошарата няма да го взема скоро и се заиграваше. С малкия не мога да свърша никаква работа защото се е научил че щом ревне и го гушвам. Естествено реве по цял ден и по цял ден ми виси в ръцете.

# 8
  • Мнения: 1 731
Като ви чета и ви се радвам.И като стана на въпрос я кажете каква работа може да се върши от къщи?Искам вече нещо да правя,ама малкия още не го искат в градината.Та ,ако знаете как да си уплътня времето и да ми е хем приятно,хем полезно---ммммм цена няма да имате newsm10  love001

# 9
  • Мнения: 1 731
Като ви чета и ви се радвам.И като стана на въпрос я кажете каква работа може да се върши от къщи?Искам вече нещо да правя,ама малкия още не го искат в градината.Та ,ако знаете как да си уплътня времето и да ми е хем приятно,хем полезно---ммммм цена няма да имате newsm10  love001

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Според мен, докато е по-малко детенцето, може, защото спи през по-голяма част от времето.Но после...Може да се работи вкъщи,но специално уроци да се дават,едва ли ще стане.
И аз се занимавах с това,макар и не сериозно.Мислех да продължа,но като гледам, не виждам начин.
Ами , престави си, започва урокът и по средата бебчето заплаква, отиват поне  5-10 мин да се успокоите. Ако е гладно или го болят венците, и повече.А човекът те чака...
Така стоят при мен нещата, макар че Ива се заиграва самичка и не е свикнала да бъде на ръце повече от 2-3 мин...
От друга страна, не знам как би било, ако бебето има установен стриктен режим.Ние го караме малко свободно...

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Не мисля, че ще имаш проблем, особемо ако го гледаш сама без баби даващи 'умни' съвети около теб Wink.

Аз работих от вкъщи, докато Дариа стане на 4 месеца. При мен проблема беше, че ми се налагаше да ходя по срещи, тогава я слагах в кошницата и с мен, а това й нарушаваше режима все пак.

# 12
  • Мнения: 603
Аз давам уроци, но не постоянно - 2-3 мес. в годината/търсенето е сезонно/. Възможно е, когато бебчо си изгради режим на спане. Тогава знаеш кога спи и си уреждаш уроците тогава. Това, обаче не може да стане още в началото. Може би към 4-5 месец най-рано. Друг вариант е да даваш уроци вечер, докато мъжът го гледа Rolling Eyes Ама незнам мъжът колко време ще издържи. Mr. Green

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Работя в къщи още от самото раждане на бебка, но работата ми е свързана с компютъра и когата не успея през деня, наваксвам вечер след като бебето заспи. Тъй като и цялото домакинство ми е на ръцете, трябва да извеждам на разходка е много трудно. това с установения режим и как бебето спяло точно 1 час по едно и също време е мираж - моята спи всеки ден различно ( като продължителност) . Ако работиш с хора - както е с уроците най-добре да ползваш за 2 часа  услугите на бабата.

Общи условия

Активация на акаунт