Не ме бийте,ама аз за детската кухня?

  • 1 241
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Моля ви не ме бийте ,че питам.Искам първо да се оправдая - пуснах търсачката и намерих адресите на детските кухни  ей   ТУК и ТУК
обаче не знам дали са актуални тези адреси,защото в бг-мамма инфото е от 2002ра година.
Та аз съм в Люлин 6 и искам да знам
1.Адрес
2.От колко месеца мога да запиша детето
3.Каква е таксата
4.Какви са изискванията за буркани,капачки и т.н.
5.Кога раздават храната
6.Трябва ли предварително да подавам молба?
7.Ако някой има лични впечатления от манджите да ги сподели.

Знам,че се улях  Embarassed Embarassed Embarassedама аз искам всичко да знам  Mr. Green

# 1
  • София
  • Мнения: 4 412
Не мога да отговоря на всичките ти въпроси, но ми прави впечатление, че приемат без проблем около 1 година на детето. Ние се записахме на толкова и нямаше никакво чакане, а една друга позната се опита да го запише на около 10 месеца (в същата кухня) и още не са я приели (мотаеха я по различни поводи, но скоро и казаха, че приемат 1-годишните с предимство)

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Трябва бележка от педиатъра, че детето няма алергии.След това се записваш(някъде около Малчика, не знам точно).Отиди в сивият висок блок до розовият до 27училище и попитай.В кафето на блока давали кухнята и всички казват, че е много добра.От толкова много км. само с това мога да ти помогна Sad

# 3
  • Мнения: 5 299
На мен никой не ми е искал бележка за алергии. Отидох в централната кухня(тук в РУсе) платих няква такса(еднократна) от 0.50 ст и си купих купони. Тук продават купони само в понеделник. Малката бешена 6 месеца, питаха ме дали искам супа и почнах да си заверявам купоните в нашият квартал. Заверявах 2 дена напред. Искаха ми  акта за раждане на малката и личната ми карта за справка. Е инфото не е за СФ, но исках да ти кажа как стоят нещата при мен.
Трябваше да имам също 3 бурканчета от лютеница(ама тази от едно време) ако се сещаш.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз от Лялин и детото съм го записала ве4е на куня. Ето какво ти трябва и къде да отидеш.
1. Бележка от ли4ния лекар на детето.
2. Копие от акта за раждане
3. 30 бр. буркан4ета от старите на Ган4ев или сегашните на Ам-Ам
заедно с капа4ките.
4. Отиваш в 1 микрорайон в деска градина "Ябълкова градина" там се намира кухнята майка
5. Носи си около 15-16 лева , за да си купиш купони за пържия месец
6. Прожери къде ти е най -удобно за взимане на храната. Аз взимам от 57 дет. градина в 5 микрорайон.
Това е което се сещам, дано съм ти била полезна!

# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Допълнение:
1. за деца навършили 8 месеца.
2. цената на един купон е 0.85ст, за един месец се полу4ава 17 лв.
3. храната се раздава в пуктовете от 11.45 часа до 12.45 часа.
4. предварително не се поддава молба.
5. доволна съм от предлаганата храна.

# 6
  • Мнения: 1 547
Най-добре отиди и попитай на място. Майките, които взимат храна оттам, знаят най-добре. Всяка кухня си има специфични изисквания. Защото аз чакам вече 4 седмици заради "тоя казал, оня казал". 3 седмици документите ми отлежаваха там без някой да ги погледне; после решиха, че нещо не са наред; разправях се с шефката на кухнята-майка и още ред простотии, които ми загубиха времето.
Затова иди на място и виж дали няма лист с изискваните документи. Така е най-сигурно.

Успех!  Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Извинявам се,че се намесвам в темата без да мога да отговоря.Но ми стана много чудно ShockedТолкова ли е трудно в София да запишеш детето на кухня #Crazy
Тука си купуваш купоните за седмицата,купуваш си 3 бурканчета(пластмасови или каквито ти душа иска)и всеки ден си ходиш с тях ooooh!
Извинявам се за оффтопика Peace

# 8
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Най-добре отиди и попитай на място. Майките, които взимат храна оттам, знаят най-добре. Всяка кухня си има специфични изисквания. Защото аз чакам вече 4 седмици заради "тоя казал, оня казал". 3 седмици документите ми отлежаваха там без някой да ги погледне; после решиха, че нещо не са наред; разправях се с шефката на кухнята-майка и още ред простотии, които ми загубиха времето.
Затова иди на място и виж дали няма лист с изискваните документи. Така е най-сигурно.

Успех!  Wink
специално за Люлин, гарантирам,4е това е вси4ко което изискват. В момената няма много желаещи и записването става веднага..Аз запо4нах да взимам прди месец и минах по този път.

# 9
  • Мнения: 5 370
Дамаянти,прости ми,че ще ти ползвам темичката,ама аз търся кухня около ПЕтте кюшета или по центъра поне Praynig
Моля ви,дайте инфо....и за Хер БЕбе съм навита,ама нещо от темите,които четох,не съм много наясно.

# 10
  • Мнения: 46 492
.......Толкова ли е трудно в София да запишеш детето на кухня #Crazy
Тука си купуваш купоните за седмицата,купуваш си 3 бурканчета(пластмасови или каквито ти душа иска)и всеки ден си ходиш с тях ooooh!....

Не е чак трудно, но не можеш в твои, трябва задължително в чужди бурканчета  Joy това последното без майтап  Sick

# 11
  • Мнения: 1 547
Ох, какви 3 бурканчета   ooooh!
30 бурканчета и 60 капачки  Crazy Ако искаш. Ако не искаш - готвиш.

Явно в различните квартали е различно.

# 12
  • Мнения: 1 464
.......Толкова ли е трудно в София да запишеш детето на кухня #Crazy
Тука си купуваш купоните за седмицата,купуваш си 3 бурканчета(пластмасови или каквито ти душа иска)и всеки ден си ходиш с тях ooooh!....

Не е чак трудно, но не можеш в твои, трябва задължително в чужди бурканчета  Joy това последното без майтап  Sick
Не разбирам защо,и при нас си носиш твой,измити стерлизирани,каквото искаш.И ти сипват пред очите,от къде на къде ще ми сипват в чуждо бурканче и няма да знам измили ли са го даже #2gunfire
Е ако живеех в София щях да си готвя, честно!

# 13
  • Мнения: 643
Абе хора при вас май наистина е голям зор а? А аз като се сетя че се оплаквах че два пъти ходих до кухнята да заверявам купони без да вземам храна. Ако щете вярвайте нищо не са ми искали даже и акт за раждане нищичко отидох казаха от тук се купуват купони от тук се заверяват от тук се вземе даже първия път като не знаех че се казвало за пюрето за малките да е без месо първия път ми дадоха месно. Сори за инфото ама просто се озадачих

# 14
  • Мнения: 834
Дамаянти, има и още нещо. Ако нямаш граждански брак се водиш самотна майка и ползваш 50% намаление от цената на купона, т.е. 43ст. Аз това го разбрах доста по- късно, но подадох молба и удостоверение от общината за сем. положение и вече 2 мес. си ползвам правата. И защо пък не?  Иначе другите изисквания вече са ти упоменати.

Общи условия

Активация на акаунт