Пак пустите сокове - и как да излъжа педката (ех, тая жена)?

  • 505
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 686
Уффф, дълго се чудих дали да ви занимавам изобщо с това, обаче от търсенето нищо не ми дойде на акъла, та да си кажа:

Педито пак каза - Искам да давате сокове, аз и казвам - ама ние таковата, изключително кърмене, а, у, тя обаче: не, за късното захранване и тя била, но соковете не били захранване. Нея май основно я притеснява, че ако сега не дам соковете, как ще ги включим по-късно.

Не ми се иска да я убеждавам, за да не си помисли, че я имам за некомпетентна и най-вероятно ще я излъжа (щото вече три-четири пъти ме пита), че съм почнала със соковете, но поради някакви причини съм ги спряла.

Та ви моля да ми кажете някоя и друга възможна причина, за да спра сокчетата, така че да не създаде притеснение у докторката и да реши някакси да ни лекува или да се притесни нещо си. Не ми звучи много правдоподобно, че бебето го плюе примерно  Mr. Green

Не ми се иска много да и кажа, че давам, пък да не го правя, но в крайна сметка може и това да стане.

# 1
  • Мнения: 7 837
Изобщо не виждам, защо трябва да се оправдаваш пред нея  newsm78
След като си решила да не даваш, кажи и го направо, без заобикалки  Simple Smile

И спокойно, няма проблеми да ги включите по-късно. Аз го направих близо 2 месеца след като захраних  Simple Smile

# 2
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мда...и моята даваше зор- сокове та сокове. Но едно, че аз не исках да давам, друго, че пробвах все пак след толкова настояване, но дъщеря ми ги мразеше. Пие сок от два- три месеца, а е на година и четири месеца. Имам предвид, че гпие соковете с удоволствие едва сега. И преди съм и прадлагала- ми не беше фен.
Кажи и, че детето не ги харесва и не ги иска - какво на сила ли да му ги даваш:) И така.

# 3
  • Мнения: 4 915
Аз пък и казвам директно всичко на педиатърката. Имахме разминаване относно захранването, тя искаше да почна от 4тия месец, аз - от шестия. Разбира се, почнах, когато аз реших. Що пък да си товаря съвестта с лъжи и увъртания...Тя прие решението ми, а когато й занесох статии от Библиотеката за късното захранване, се съгласи, че са доста обосновани и повече не ме е съветвала относно храненето.

Но така постъпих аз, а ти, ако не искаш да спориш, или желаеш да си спестиш лекции, кажи, че от сокчетата има колики, или пък получава разстройство /от сливи, круши/ или запек /ябълки, моркови/. То пък...какво ли има в тия сокове, че толкова държи на тях, не я ли попита?

# 4
  • Мнения: 3 550
Абе, и аз веднъж я излъгах, от което ме е срам........ "Дадох, но го повърна тутакси." Е, след това самата тя предложи да изчакаме.

# 5
  • Мнения: 1 878
Аз на моята след няколко запитвания и казах, че вече твърдо съм решила късно да захранвам и да дава сокове и тя капитулира - каза ами да и така може по американския модел сте решили явно Laughing

# 6
  • Мнения: 4 242
Аз предлагам на Ива вече 4 месеца различни сокове, но не е харесала нито един, мръщи им се сякаш оцет и давам. Кажи че просто не иска детето.

# 7
  • Мнения: 6 243
Според мен не трябва да я лъжеш. Взаимното уважение между лекар и пациент е много важно и така, както ти си й го засвидетелствувала, е нормално да го очакваш и от нея. Помоли я да ти каже какво са аргументите й за въвеждането на сокове, освен, че после бебето няма да ги хареса. Ако това е единственият аргумент, обсъдете го - възможно е наистина да не ги хареса, но това ще бъде ли проблем за пълноценното му хранене? Кърмата има нужните витамини и детето не е лишено от тях. А е възможно и да ги хареса в по-късна възраст.

Сподели с нея притесненията си,че соковете могат да подновят коликите, че могат да доведат до засищане, поради което бебо ще суче по-вяло, че има опасност със соковете да дадеш и химически вещества, използвани за растителна защита (не казвам нитрати, щото не съм сигурна това ли е, но плодовете се пръскат против вредители, а вносните - и с консерванти)... Всъщност има място за една дискусия и е нормално да я очакваш, а не да следваш сляпо подобни препоръки.

Ако педито ти не желае да дискутира или е непреклонна, твърдо, но любезно я уведоми, че това е окончателното ти решение. В твой плюс е, ако на разговора сте с таткото, за да е наясно, че това е решение и на двамата родители.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Стига бе, тя да не ти е шеф, че да й се оправдаваш Shocked
Понякога се чудя аз ли съм много опака и зла, другите ли са много добрички Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт