За киселото мляко - до канадските мами

  • 2 203
  • 28
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Въпросът ми е каква марка кисело мляко давате на бебоците си?
Дени още не е ял кисело мляко, но искам да съм подготвена отрано. Wink
Тук сме купували само "Balkan", ама то, с неговите 6% масленост, не знам доколко е подходящо. Пробвах да подквася, но не ми хареса резултата. Embarassed
Та така, благодарна ще съм ви, ако споделите опита си.  bouquet

# 1
  • Мнения: 318
В началото подквасвахме, 3,25% прясно, ставаше много хубаво. Да, ама после взе да става сложно с подквасването, та минахме на купешко. При нас вървеше марката Liberty, а сега взимаме едно от супера Murelatos, обаче се съмнявам, че тази верига я има в Торонто. Иначе търси из арабските магазини, има добри попадения, сещам се за едно Mediterranean май се казваше. Винаги й взимам с 3.25% масленост. А тези, които никога не вземам са Danone и Yoplait, струват ми се големи боклуци.

# 2
  • Мнения: 3 146
Ние пазаруваме от Ал Шалал и Хамди - там млякото е като българското , ама каква точно мярка не мога да кажа - на арабски пише.Иначе Либърти също става.

# 3
  • Мнения: 2 452
Аз давам на Изабела само плодови млека за деца; не съм ползвала друго к. мляко.
А какво те притеснява във високия процент мазнини? Колкото повече, толкова по-добре за детето! То има нужда от тях! Ти не му даваш с килограми; това са незаменими мастни киселини, к. са нужни за развитието на мозъка. Затова до 2-3 години се дава пълномаслено кр. мляко, а не ским.

# 4
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Aз винаги купувам от кис. мляко на фирмата Astro . Имат  3 % , 2 % , 1 % , 0,1 % и  0% ... .Взимам от това, което ми се прииска.., но аз си го ям, на деца не давам, понеже си нямам още .

# 5
Deteto mi e na 1god.Davam  mu 3.2% M-C  ili 3.8% ORGANIC MEADOW  ot DOMINION.

# 6
  • Мнения: 224
Моят дребус обожаваше в Бг киселото мляко.Тук купувам Балкан,нищо 4е е 6% масленост,тиа си го харесва а и като аирян също много пие...

# 7
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Я канадски мами, като сме заговорили за кисело мляко - от каква възраст започнахте да го давате на бебоците?

# 8
  • Мнения: 676
На мен най-ми допада Astro, вземам от 3.2 % (наскоро гледах 4е са пустнали и 4%) нали казват, 4е колкото пове4е масленост има толкова пове4е се нахранва дабре детето. Също така купувам и Balkan, но то свършва най-бързо в нашия магазин и заради това си копувам когато има, но и аз като Лаура, за Раян купувам  само плодово (защото той другото не го и помирисва) а за нас обикновенно.

Снежи аз запо4нах с киселото мляко след годинката, по-малко го заребявах през деня  Grinning защото го кърмех до 1г и 2м, но след годинката бях оставила само нощното кърмене.

# 9
  • Мнения: 7 430
Наде, аз до сега съм му давалава два - три пъти кисело мляко - Либърти и Балкан...не, че не му харесва, но му давам плодови млекца - тях си ги обожава Wink
Една приятелка ми обеща да ми даде един бацил за закваска и да си направя млекце - става супер.Ако искаш ще разбера как се казва и ще пиша Grinning

Снежи, аз започнах да давам натурално кисело от няколко дни, а плодово - като навърши 11м Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 271
Това Болкан на Астро си е най-хубавото мляко и най-прилича на нашенското. Аз с него подквасвах по един 4 литров пакет всяка седмица и това си ядяхме с кеф  eat
Защо те притеснява високата масленост, особено за малко дете  newsm12

# 11
  • Мнения: 4 390
Това Болкан на Астро си е най-хубавото мляко и най-прилича на нашенското.
Съгласна.
Ние също основно това ядяхме.
Купувахме обаче дълго време за детето
3.8% (или 3.6%не помня точно) ORGANIC MEADOW - прясно и кисело.

# 12
  • Мнения: 822
И аз съм за Балкан на Астро.Изобщо млеката на тази фирма ми допадат.Те също имат плодови млека и в малки разфасовки,което е много удобно при малки деца.

# 13
Moia sin ne iska i da podushi kiselo mliako,zatova my davam samo priasno 3,8 ORGANIC MEADOW.Priasno se dava sled navurshvane na edna godina.

# 14
  • Мнения: 1 215

За детето купувай нещо, което е органик, пък и за вас- с 1-1.50 са по- скъпи от обикновените млека. Разликата обаче е чувствителна.
На тукашния пазар е хубаво Jurseyland, но то е B.C. продукт и надали ще го има там.

Млеката на Астро не са лоши, аз съм купувала и червеното Болкан и зеленото, но те са от типа на бг- Данон. Доста подобрители има и други съставки различни от мляко. Със седмици не се развалят.

Общи условия

Активация на акаунт